• Ženy s prvou prehrou, doma nestačili na Ružomberčanky
A tím / MFK Dukla | BBonline.sk / 11.09.2023

Ženy s prvou prehrou, doma nestačili na Ružomberčanky

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica zaknihovali v sobotu 9. septembra prvú prehru v sezóne, keď na Mestskom mládežníckom štadióne v rámci 5. kola najvyššej slovenskej súťaže vysoko podľahli súperkám z Ružomberka.

V súboji dvoch dovtedy nezdolaných celkov sa už v 3. minúte ujali vedenia hostky zásluhou Victorie Havalec, ktorá už do uplynutia 20. minúty skompletizovala čistý hetrik, keď sa šikovne presadzovala v šestnástke Dukly. Brankárka Lucia Izsáková tak prežívala náročný debut v banskobystrickom drese.

Ružomberčanky pridali štvrtý zásah v 37. minúte, keď sa opäť presadili po rýchlom protiútoku, na ktorého konci tentokrát úspešne zakončovala Jana Maslová. Duklistkám nevyšiel ani vstup do druhého polčasu, keď v 47. minúte inkasovali piaty gól. Pravý horný roh brány Dukly vymietla Darina Hrúziková. O desať minút neskôr zavŕšili hostky gólový poltucet v domácej sieti. BiankaBruníková ťažila pred bránou z dobrej práce aktívnej Maslovej, ktorá potiahla útok pravou stranou až do vnútra pokutového územia.

Po vyše hodine hry sa už strelecky presadili aj domáce. Útočníčka Dukly Adriana Briššová svojou individuálnou akciou vybojovala rohový kop. Ten zahrala kapitánka Natália Veselová a lopta po nie príliš istom zákroku brankárky Janky Králikovej skončila až v sieti Ružomberka. V závere zápasu mali hernú prevahu Liptáčky, ale skóre 1:6 sa už nemenilo.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Nešťastný zápas. V úvode sme ľahko inkasovali dva góly, a od toho sa odvíjal ďalší priebeh zápasu. Po rýchlych góloch sme chceli rýchlo odpovedať a zbytočne sme otvárali obranu. Robili sme pozičné chyby pri bránení, ktoré súper trestal. Dúfame, že tento zápas hodíme za hlavu, prenesieme sa cez ťažkú situáciu po tomto zápase a nájdeme spôsob, ako sa s prehrou vyrovnať. Ideme ďalej, budúci týždeň nás čaká ďalší náročný súper, proti ktorému chceme predviesť lepší výkon.'

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla ženy: „Už pred zápasom sme vedeli, že Ružomberok je momentálne jedným z najlepších tímov na Slovensku. Napriek tomu sme ale nechceli ísť do zápasu s prehnaným rešpektom a sústrediť sa len na bránenie. Súper nám však hneď v úvode zápasu ukázal, v čom je najsilnejší - v rýchlych protiútokoch a schopnosti potrestať každú našu chybu alebo stratu lopty. O našej prehre bolo rozhodnuté pomerne rýchlo. Napriek tomu sme však chceli súperovi streliť viac ako jeden gól. Ružomberčanky nás však stále zamestnávali v našej defenzíve, a teda sme nedokázali poskytnúť väčšiu podporu našej útočníčke AdiBriššovej pri protiútokoch.“

Demišport liga - 1. liga ženy - 5. kolo - sobota 09.09.2023, 11.00 h - MMŠ Radvaň-Kráľová

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:6 (0:4)

Góly: 62. Veselová - 3., 6. a 20. Havalec, 37. Maslová, 47. Hrúziková, 57. Bruníková. Bez kariet. Rozhodovali:Páleš - Tokár, Pavlendová. Diváci: 30.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Izsáková - Čierniková (55. Jančíková), Mileiová, Tesáková (55. Lukach), Veselková - Veselová (C), Morovjanová - Jančová (63. Brandysová), Havranová , Jamrichová - Briššová. Tréner: J. Boroviak.

Zostava MFK Ružomberok: Králiková - Červeňová, Krivačková (C), Harezníková, Ogureková (61. Nagyová), Ťapajáková (55. Sirejová), Kovalíková, Havalec, Žihlavníková (55. Bruníková), Maslová (61. Húsková), Hrúziková. Tréner: P. Penov.