Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Proti Skalici o siedme miesto a kráľa strelcov
A tím / MFK Dukla BB / 18.05.2024

Proti Skalici o siedme miesto a kráľa strelcov

Proti Skalici o siedme miesto a kráľa strelcov
Už v sobotu nás na Štiavničkách čaká posledný zápas v sezóne. Proti Skalici je o čo hrať. Stále nie je rozhodnuté o siedmej priečke či najlepšom strelcovi.

Na čele spodnej šestky máme dvojbodový náskok na AS Trenčín, ktorý bude hrať v Zlatých Moravciach. Ak zaboduje naplno, to isté sa musí podariť aj nášmu tímu doma proti Skalici. Chýbať budú zranení Timotej Záhumenský a Marquinho.

„Dobre vieme, že Skalica hrá naozaj zaujímavý, produktívny futbal, ktorým sa chcú prezentovať. Doma a vonku nerobia rozdiely, tie výkony sú stabilné, takže sa chceme dobre pripraviť, aby sme ten zápas zvládli,“ hovorí hlavný tréner Mário Auxt.

Skalica už s istotou obsadí deviatu priečku. Zverenci Pavla Majerníka idú na Štiavničky po výhre 1:0 s Košicami. Naše mužstvo má za sebou prehru 2:0 v Trenčíne. So Skalicou máme v prebiehajúcom ročníku výbornú bilanciu, z víťazstva sme sa radovali po všetkých troch doterajších meraniach síl.

V poslednom kole sa bude rozhodovať aj o tom, kto sa stane kráľom strelcov Niké ligy. Na čele poriadia je s dvanástimi gólmi okrem nášho Róberta Polievku aj TigranBarseghyan z bratislavského Slovana. Želiezko v ohni máme aj v osobe Martina Rymarenka, ktorý má na konte jedenásť presných zásahov. Tréner Auxttieto strelecké preteky eviduje: „V podstate je to o nich aj o celom mužstve, ako sa to celé vyvinie. Aj v Trenčíne mal Robo dobré príležitosti na to, aby dal gól. Majú pred sebou ešte jeden zápas a ak im to padne, tak určite budeme radi, že sa pobijeme aj o to, aby sme mali kráľa strelcov.“

„Určite to vnímam, keďže tam svieti aj moje meno. Matematika je jasná, ak chcem vyhrať, tak gól musím dať. Ale nie je to len o tom, v prvom rade potrebujeme, aby sme vyhrali ako mužstvo. Keď sa mi podarí skórovať, tak budem rád, ale nechcem si to dávať do hlavy a dávať sa zbytočne pod tlak,“ reagoval kapitán nášho tímu Róbert Polievka.

Stretnutie 10. kola skupiny o udržanie sa medzi MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Skalica začne v sobotu 18. mája o 17.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Hlavným arbitrom bude Michal Smolák, na čiarach mu bude asistovať Matej Zemko a Juraj Halíček. V čase zápasu má byť jasno až polojasno, bez dažďa a s teplotou vzduchu medzi 17 až 15 °C.

Tréner Mário Auxt si na poslednom zápase v sezóne želá peknú návštevu: „V poslednom zápase urobili deti výbornú atmosféru, čo nás hnalo za tým, aby sme v poslednej minúte ten zápas s Košicami zvládli. Bolo to cítiť a veľmi radi by sme boli, keby sa prišli s nami rozlúčiť so sezónou a ukázali, že za nami stoja. My sa budeme snažiť odvďačiť dobrým futbalom.“

Žiaci základných a stredných škôl budú mať opäť vstup zdarma do vyhradených sektorov E6 E7 a E8. Vstupenky si môžete zakúpiť online tu, alebo v pokladni na štadióne, ktorú otvoríme dve hodiny pred zápasom. Pred štadiónom rozložíme aj náš fanshop, v ktorom môžete využiť zľavy až do 70%.