• Proti Spišskej Novej Vsi si hráči Dukly schuti zastrieľali
A tím / BBonline.sk / 18.01.2024

Proti Spišskej Novej Vsi si hráči Dukly schuti zastrieľali

foto : Ivan Golembiovský

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odohrali v stredu druhý zápas zimnej prípravy. Na Mestskom mládežníckom štadióne si poľahky poradili s druholigistom zo Spišskej Novej Vsi.

Kvalitatívny rozdiel bol badateľný. Lopta sa po drvivú väčšinu zápasu nachádzala na polovici
posledného celku druholigovej tabuľky. Domáci produkovali rýchle akcie na pár dotykov,
čoho výsledkom bolo množstvo šancí. Skóre stretnutia otvoril v 7. minúte Martin Rymarenko,
ktorý zblízka doklepol do brány prízemný center z pravej strany od 24-ročného Brazílčana
Marcosa Paula De Oliveiru, ktorý je v Dukle na skúške - 1:0. Na 2:0 zvyšoval v 19. minúte
David Depetris, ktorý po výbornej kolmici od Rymarenka zoči-voči gólmanovi hostí vo vnútri
pokutového územia nezaváhal.

O pár minút neskôr sa brankár Spišskej Novej Vsi Vladimír Neuman zaskvel pri akcii na
jeden dotyk v podaní Depetrisa, Adama Hanesa a Rymarenka, keď posledného menovaného
zblízka reflexívne vychytal. V 33. minúte už ale zvýšil na 3:0 De Oliveira, keď sa strelecky
presadil zvnútra šestnástky. V závere prvého polčasu si po Rymarenkovej prihrávke zľava
vypýtal penaltový faul Lukáš Migaľa. Z bieleho bodu upravil na polčasových 4:0 strelou k
ľavej tyči brány hostí Boris Godál.

Po päťminútovej polčasovej prestávke nastúpili obmenené jedenástky, ale obraz hry sa
nemenil. Hneď v úvodných minútach druhého dejstva skórovali zverenci Mária Auxta hneď
dvakrát. Róbert Polievka poslal z pravej strany šestnástky spätnú prihrávku pred bránu, Jakub
Považanec vystrelil z prvej do tyče a lopta sa od brankára Mareka Hamráka odrazila za
bránkovú čiaru - 5:0. Krátko nato sa do pokutového územia dostal Polievka, ktorý s
prehľadom zvýšil na 6:0. V 58. minúte bol blízko k svojmu druhému gólu De Oliveira, no
jeho prudká rana po rohovom kope z pravej strany skončila na ľavej tyči brány druholigistu.

Polievka pridal svoj druhý presný zásah v 76. minúte. Po rýchlej kombinácii mu z ľavej
strany pokutového územia prihral vpravo Migaľa a najlepší strelec Niké ligy po otočke okolo
brániaceho súpera zveľadil skóre na 7:0. Dukla napokon vyhrala 8:0, keďže v 81. minúte
odcentroval Považanec z pravého krídla do šestnástky, kde úplne osamotený De Oliveira
vypálil nekompromisne do ľavého horného rohu brány Spišskej Novej Vsi - 8:0. Okrem De
Oliveiru je v MFK Dukla na skúške aj 19-ročný ghanský obranca Ivan Mensah z B-tímu
MŠK Žilina, ktorý taktiež odohral celý duel.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Dnes sme tiež chceli dať šancu všetkým viac-menej po
polčase, ako tomu bolo aj v prvom prípravnom zápase. Niektorí hráči hrali plnú minutáž.
Hráčov, ktorých máme na skúške, sme chceli vidieť celý zápas, takže nám to ukázalo nejaký
obraz, na to bol smerovaný aj tento zápas. Viac-menej bol zápas o našej ofenzíve, aby sme
vedeli nabudovať veci, ktoré chceme hrať smerom dopredu. To bol aj obraz našej hry. Mňa
teší aj to, že sme dali viac gólov a chlapci si schuti vyskúšali tie veci, na ktorých chceme
pracovať. V sobotu nás čaká ďalšia previerka, s maďarským tímom, takže na to sa už ideme
sústrediť.“

Oliver Klimpl, 19-ročný obranca MFK Dukla, odohral celý zápas: „Bolo to isto lepšie
ako v predošlom zápase s Považskou Bystricou. Mali sme šance, tie sme premenili, takže sa
nám hralo lepšie. Samozrejme, som rád, že toľko hrám, že mám príležitosť. Môžem sa
ukázať, a tým pádom aj zlepšovať.“

Prípravný zápas - streda 17.01.2023, 16.00 h - MMŠ Radvaň-Kráľová - B.
Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - FK Spišská Nová Ves 8:0 (4:0)

Góly: 7. Rymarenko, 19. Depetris, 33. a 81. De Oliveira, 45. Godál (pen.), 47. Považanec, 48.
a 76. Polievka. ŽK: 40. Mensah. Rozhodovali: Kolofík - Tůma, Melicher.

Zostava MFK Dukla 1. polčas: Mich. Trnovský - Mensah, Godál, Klimpl - De Oliveira,
Richtárech, Ľupták, Migaľa - Hanes, Depetris, Rymarenko.
Zostava MFK Dukla 2. polčas: Mich. Trnovský - Mensah, Willwéber, Klimpl - Pišoja,
Hlinka, Považanec, Migaľa - De Oliveira, Polievka, Slebodník.