• Aktuality
  • Rymarenko: Možno z nich opadne ťarcha, ale my máme svoj cieľ
A tím / MFK Dukla BB / 19.04.2024

Rymarenko: Možno z nich opadne ťarcha, ale my máme svoj cieľ

Rymarenko: Možno z nich opadne ťarcha, ale my máme svoj cieľ
V sobotu 20. apríla čaká zverencov trénera Mária Auxta stretnutie 6. kola skupiny o udržanie sa v Zlatých Moravciach. Domáci sa už v Niké lige nezachránia, ale Martin Rymarenko upozorňuje, že to nebude jednoduchý zápas. S asistentom trénera Štefana Rusnáka sa zhodli, že kvalita je na našej strane, len ju treba potvrdiť na ihrisku.

Mužstvo Dukly sa pripravovalo na FC ViOn po prvej prehre v nadstavbovej časti. V sobotu sa na Štiavničkách po víťazstve najtesnejším rozdielom radovali z troch bodov rozbehnuté Michalovce. „Tá prehra určite mrzí, ale opadlo to počas týždňa, už sme sa snažili myslieť len na zápas v Moravciach. Aj Moravce sú ťažký súper. Všetci vieme, že už zostúpili, ale práve teraz možno z nich opadne tá ťarcha a budú hrať uvoľnene. My máme ale svoj cieľ. Keď chceme skončiť na siedmej priečke, tak musíme ten zápas vyhrať, s takým cieľom tam ideme. Keď my budeme hrať svoju hru a budeme naozaj robiť tie veci, ktoré nás zdobia, keď vyhrávame, tak dokážeme ten zápas vyhrať, lebo kvalita je na našej strane,“ povedal po piatkovom tréningu na Štiavničkách náš útočník Martin Rymarenko.

Rymarenko v tabuľke strelcov dobehol aktuálne zraneného spoluhráča, nášho kapitána Róberta Polievku, obaja majú na konte jedenásť gólov. Pred stretnutím s MFK Zemplín si náš 25-ročný ofenzívny ťahúň prevzal cenu pre najlepšieho hráča Niké ligy za mesiac marec. Pociťuje pri absencii Polievku väčšiu zodpovednosť za produktivitu Dukly? „Možno trošku áno, ale v ofenzíve hráme vždy viacerí. V podstate celé mužstvo útočí, celé bráni. Som rád, že mi to tam padá a dúfam, že mi to tam padať bude, ale nie je to len o mne. Spolu vyhrávame a spolu prehrávame,“ odpovedal Rymarenko.

Asistent trénera MFK Dukla Štefan Rusnák avizoval zmeny v zostavách oboch celkov: „Čakáme, že obmenia zostavu, keďže to majú jasné a už vypadli, takže možno dajú priestor iným hráčom, ktorí sa budú chcieť ukázať do novej sezóny. My ale chceme znova v tomto zápase uspieť, aj keď možno budú nejaké zmeny. Možno dostanú príležitosť hráči, ktorí menej hrali, uvidíme. Ten cieľ sa ale nemení, v každom zápase chceme vyhrať.“

Naša Dukla sa nachádza na opačnom póle tabuľky spodnej šestky a bojuje o siedmu priečku, ktorá môže zaistiť účasť v play-off o postup do predkola Európskej konferenčnej ligy, ak Slovenský pohár vyhrá niektorý z prvých troch celkov konečného poradia Niké ligy. V Zlatých Moravciach tak budú chlapci spod Urpína bojovať o dôležité body. „Potrebujeme byť efektívni. Samozrejme, že keď si vypracujeme šance, tak ich potrebujeme premieňať. Pokiaľ si ten zápas otvoríme, tak si myslím, že máme vyššiu kvalitu ako domáci a ten zápas by sme mohli zvládnuť,“ dodal Rusnák.

Stretnutie 6. kola skupiny o udržanie sa medzi FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble a MFK Dukla Banská Bystrica začne v sobotu 20. apríla o 18.00 h v Zlatých Moravciach. Odvysiela ho Voyo. Hlavným arbitrom bude Kristián Micheľ, na čiarach mu bude asistovať Tobias Pacák a Pavel Jánošík.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Osem hráčov MFK Dukla B.Bystrica s novými zmluvami

Čítať viac
A tím

Preview: Rezervu Žiliny v rozlúčke so Zvolenom nepodceníme

Čítať viac
A tím

Prípravný zápas : MFK Dukla BB - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:1 /1:0/

Čítať viac
A tím

Predaj permanentiek, príď fandiť Dukle!

Čítať viac
A tím

Príprava: V generálke dvojgólová prehra s MFK Zemplín Michalovce

Čítať viac
A tím

Deň s Duklou v Europa shopping centre

Čítať viac