Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Spomienky Adama Hanesa na svoje prvé seniorské góly v drese MFK Dukla
A tím / Miroslav Čief / 14.01.2021

Spomienky Adama Hanesa na svoje prvé seniorské góly v drese MFK Dukla

Chceme, aby tento článok bol pre Adama pamätný, Ako pamätná fotografia, či zápasový dres. Aby mu pripomenula jeho dozaista prelomový deň.

Chceme, aby tento článok bol pre Adama pamätný, Ako pamätná fotografia, či zápasový dres. Aby mu pripomenula jeho dozaista prelomový deň.

Na 2. december 2020 s určitosťou nezabudne. Náš talentovaný mladík Adam Hanes totižto práve v tento deň v zápase proti KFC Komárno (5:1) zaznamenal svoje premiérové seniorské góly v kariére. Vo Zvolene pritom odohral iba prvý polčas, ale nezmazateľne sa 2 gólmi podpísal pod náš jednoznačný triumf. Jeho presne zásahy i jeho výkon predznamenávajú, že sa od neho v budúcnosti môžeme tešiť na podobné kúsky v zápasoch. Ale - venovali sme tomu aj osobitný článok - citlivo s ním!

Na úvod sme sa ho opýtali všetko ohľadom zápasu. Hrali sme proti KFC Komárno, mali sme za sebou víťazný zápas v Šamoríne a vo Zvolene sme nebrali nič iné ako 3 body. 'Príprava na zápas sa nelíšila od ostatných zápasov. Do zápasu sme išli jednoznačne s cieľom zvíťaziť a potvrdiť tri ťažko vybojované body zo Šamorína. Vyšiel nám jeho úvod. Na súpera sme od začiatku 'vyleteli' a vyšli nám hneď prvé akcie, po ktorých padli góly. Komárno sme jednoducho zlomili a už do polčasu sme viedli 5:0. Mne osobne sa hralo veľmi dobre, aj keď musím uznať, že vzduch bol studený a nepríjemný,' začal rozprávať 18- ročný mladík.


Skóre sa menilo nasledovne- trafili sa Prikryl, Hanes, Laksík, Willwéber a opäť Hanes. 'Pri oboch góloch som dostal výborné prihrávky od spoluhráčov. Pri prvom som skóroval hlavou a druhý som po Prikrylovej prihrávke zaznamenel po strele k protiľahlej žrdi. Samozrejme, hneď po zápase som bol oboznámený, že budem musieť prispieť do spoločnej kasy, ale myslím, že si tým prešiel každý a patrí to k futbalu.'

Už sme to viackrát spomenuli, ale mladým hráčom sa do zostavy naskakuje o to ľahšie, že mužstvu sa darí. Všetko si však musia vydrieť a šancu si zaslúžiť. 'Mužstvo počas jesene šliapalo ako hodinky, má veľkú kvalitu. Mužstvo musí naďalej trénovať a pripravovať sa na 100% a ja dúfam, že takto o polroka budeme odmenení... Ja som veľmi vďačný, že som dostal možnosť 'pričuchnúť' k pár zápasom. Snažím sa od starších hráčov naučiť čo najviac, sú mojimi vzormi na tréningoch či zápasoch,' pokračoval sympaticky.

Šanca pre Adama v A- mužstve nie je dielom náhody. Zaslúžil si ju výkonmi v doraste, kde bol počas jesene kapitánom a zaznamenal 7 gólov. Pripomíname, že do zápasového kolotoča po dlhej prestávky naskočil len teraz v lete, pretože predtým mu vystavila stopku nepríjemná patália s kolenom. 'Priznám sa, že najradšej som, že som už konečne mohol hrať a užívať si futbal plnými dúškami. V doraste sme to vytiahli na priebežné 5. miesto, čo je až nad očakávanie. A ako čerešnička na torte bolo, že som dostal možnosť hrať aj v drese A- mužstva, čo som si prial už dlho. Za seba hodnotím uplynulú jeseň pozitívne, no stále je predo mnou aj pred mužstvom veľa roboty,' hovoril uvážlivo.

'Konkrétne ciele momentálne nemám, ale budem sa snažiť naďalej na sebe makať, napredovať a snažiť sa dostávať čo najviac šancí v A-mužstve.' zakončil náš rozhovor. Z Adama máme vynikajúci pocit. V hlave to má rozumne uložené. A síce tréneri aj manažment klubu sa môžu oprávnene obávať, aby články na webe s mladými hráčmi nezamávali, v Adamovom prípade sa nemusíme báť, že by to s ním niečo urobilo. Naopak, po dlhom zranení si zaslúži oprávnenú pochvalu a povzbudenie. Aj článok, ktorý bude spätý s jeho premiérovými seniorskými gólmi v kariére.


Veľa šťastia, Adam!