• Aktuality
  • Na Štiavničkách hostíme mužstvo MŠK Žilina B
A tím / MFK Dukla, M.Čief, I.Šimko (foto: FK Dukla) / 18.07.2019

Na Štiavničkách hostíme mužstvo MŠK Žilina B

Na Štiavničkách hostíme mužstvo MŠK Žilina B
Nová sezóna 2019/2020 druhej ligy sa schyľuje k zahájeniu. Jej otváracím zápasom bude súboj našej Dukly proti mužstvu MŠK Žilina B, ktorý má výkop v piatok 19.7. 2019 o 17:30 h na banskobystrických Štiavničkách.

MFK Dukla vstupuje do novej sezóny skromne, potichu, no dozaista rázne a s nošou ambícii. Potešiteľným faktom je, že počas letnej prestávky sa manažmentu MFK podarilo udržať káder pohromade, takže tréner Stanislav Varga môže spolu s realizačným tímom plynule nadväzovať na jeho doterajšiu prácu.

V letnej príprave odohralo mužstvo spolu 7 zápasov, s bilanciou 2 výhry, 2 remízy a 3 prehry s aktívnym skóre 29:10. Z Kádra mužstva sa po skončení sezóny porúčali Žilinec, Malík, Gregáň a Galić. Naopak, novými tvárami sú Norbert Brodziansky z Podbrezovej, Mário Strachan z Tatrana Prešov, ako aj Samuel Straka a Martin Hrudkay, ktorí sú našimi odchovancami, ktorí ešte pred pár týždňami úspešne zvládli boj o postup do 1.dorasteneckej ligy. Po polročnej pauze zavinenej zranením sa do tímu pripojil stredopoliar Peter Kolláti a staronovou tvárou na Štiavničkách je brankár Július Nôta, ktorý v jarnej časti hosťoval v Rimavskej Sobote.

Našim prvým súperom bude mužstvo MŠK Žilina B. Rezerva fortunaligistu spod Dubňa skončila v uplynulom ročníku na 9. mieste a počas leta prišla v jej radoch zásadná zmena – na poste trénera skončil Slavomír Konečný a nahradil ho Peter Černák, ktorý dovtedy viedol kategóriu U17. Primárnym zámerom tohto mužstva je rozvoj a príprava mladých hráčov pre A-tím MŠK, v jeho kádri nájdeme množstvo mladých futbalistov, ktorí prešli klubovou akadémiou a spravidla sú v zápasoch posilnení o skúsenejších hráčov, ktorí sa v daný hrací víkend nezmestia na súpisku prvého mužstva.

Generálkou na duel na Štiavničkách bol pre Žilinu B zápas s Olomoucom B, ktorý výsledkovo zvládla a vyhrala 4:1. Dvakrát sa strelecky presadil Martin Gamboš, po jednom presnom zásahu si pripísali David Kurminowski a Branislav Šušolík. Zverenci Petra Černáka nastúpili v tejto zostave: S. Petráš (60. Vajs) – Suľa (46. Šušolík), Kopas, R. Nagy (46.Lochošvili), Petrák – Chríbik (46. Bičachčjan), Gamboš, Gono (60. Farský) – M. Rusnák (60.Filippov), Kurminowski (46. Gerebenits), D. Ďuriš (60. Goljan). Veľký pozor si v zápase budeme musieť dať na Poliaka Kurminowského, čistokrvného strelca, ktorý sa presadil aj vo Fortuna lige v drese MFK Zemplín Michalovce.

Stretnutie povedie ako hlavný rozhodca Kristián Micheľ zo Stropkova, v pozícii prvého asistenta uvidíme Antona Peráta takisto zo Stropkova a na protiľahlej strane bude ako druhý asistent rozhodcu pôsobiť Simeon Vass z obce Veľaty. Rozhodcovskú štvoricu bude dopĺňať štvrtý alebo ak chcete náhradný rozhodca Maroš Libiak zo Zvolena. Šéfovať rozhodcom bude Miroslava Migaľová z Liptovskej Teplej a nad celým stretnutím bude mať dohľad delegát stretnutia Ján Forgon z Rimavskej Soboty. 

Veríme, že s Vašou pomocou z publika, odštartujeme novú druholigovú sezónu tak, ako si to zaiste želáme. A to víťazstvom. Dukla do toho!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Depetris po Žiline: Môžeme mať hlavy hore, bola to rozprávková sezóna

Čítať viac
A tím

Výborný druholigový futbal pod Dubňom, body do tabuľky pre MFK Dukla

Čítať viac
A tím

V stredu dohrávka 4.kola v Púchove

Čítať viac
A tím

V pondelok začala zimná príprava A-mužstva

Čítať viac
A tím

Ščasný podpísal nový kontrakt s MFK Dukla B.Bystrica

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase MFK Dukla - MŠK Žilina B 6:3 (4:3) dňa 5.9.2020

Čítať viac