• Aktuality
  • S Petržalkou dorastenci bodovali, sedemnástka vyhrala
Dorast / MFK Dukla (PR) / 22.08.2021

S Petržalkou dorastenci bodovali, sedemnástka vyhrala

Naša sedemnástka

Naša sedemnástka

V sobotu odohrali ligové stretnutia 4. kola dorastenci MFK Dukla, ktorí vo svojich kategóriách účinkujú v najvyššej slovenskej súťaži. Sily si zmerali s Petržalkou a všetky naše tri tímy bodovali. Devätnástka a šestnástka remizovali, sedemnástka vyhrala.

U-19:

FC Petržalka - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 20´ Peter Kudlička´- 90´ Matúš Köröš. Rozhodoval: Smolák. ŽK: Dávid, Kudlička – Kvietok, Červeň.

Zostava MFK Dukla a striedania: Filip Baláž - Filip Kviertok (74´ Mário Ždánsky), Oliver Klimpl, Adam Červeň, Adrian Necpál - Matúš Köröš, Jozef Kandala - René Horváth (64´ David Jaroš), Erik Jurík, Adrian Varga - Samuel Svetlík

Devätnástka MFK Dukla remizovala už tretí ligový duel zo štyroch odohratých. Tentoraz dokázala aj skórovať. Svoju hru znovu postavila na dobrej defenzíve a hoci sme v prvom polčase inkasovali gól, zlepšenou hrou sme sa dostávali do vyložených šancí. Zaslúženú remízu 1:1 zariadil v poslednej minúte vydarenou strelou Köröš.

Remízu nášho staršieho dorastu v Petržalke nám zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Popri slušnej organizácii defenzívy sme sa v tomto zápase prezentovali zlepšeným herným prejavom. Potešila kvalitná práca, súbojovosť a ponuková činnosť stredových hráčov, aktívni sme boli aj na podhrote a hrote. Lopty sme dostávali do želaných priestorov, stále však nie sme dôslední a dôrazní v zakončení. Tri nepremenené vyložené šance nás mohli mrzieť. Našťastie v 90-tej minúte Matúš Köröš vydarenou strelou zabezpečil konečnú remízu.“

Ostatné výsledky:

Trenčín – Trnava 4:0, Michalovce – Nitra 1:2, Slovan – Poprad 5:0, Ružomberok – Žilina 1:3, Podbrezová – D. Streda 1:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel piateho kola v sobotu 28. augusta o 11.00 hodine v Kremničke proti vedúcemu tímu tabuľky Slovan Bratislava.

Poradie:

Naša U 19-ka je s tromi bodmi na predposlednej trinástej priečke, avšak iba so stratou bodu na deviatu Petržalku a dvoch bodov na ôsmu Podbrezovú.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 4:1 (1:0)

Góly: 9´ Gula vlastný, 48´ Gabriel Kaliský, 64´ Kristián Obšut, 84. F. Földváry vlastný - 55´ Bordáč (z 11m). Rozhodoval: E. Gemzický. ŽK: Švantner, Malec, Kaliský - Vlčák.

Zostava MFK Dukla + striedania: Adam Malec - Dominik Bača, Viliam Švantner, Lukáš Jarina (46´ Daniel Magát) , Boris Senček (59´ Kristián Obšut) - Simon Bálint, Marko Bača (90´ Oliver Longauer) - Matej Števonka (90´ Filip Rejdovian), Nikolas Ádám - Sebastián Kuraj - Gabriel Kaliský (88´ Adam Barbeník)

Naša sedemnástka v Badíne išla do psychickej výhody, keď sa ujala vedenia po aktivite a vlastnom góle petržalského mladíka už v deviatej minúte. Stav 1:0 zotrval do prestávky. Po zmene strán sa presadil rýchlo aj náš útočník Kaliský a hoci hostia znížili z penalty, na tento zásah našiel odpoveď striedajúci Obšut po päťminútovom pobyte na ihrisku – 3:1. V závere sme náskok navýšili, keď ďalší vlastný gól si pripísal tentoraz Petržalčan Földváry.

Duel nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Počas týždňa sme sa pripravovali na fyzicky a technicky vyspelého súpera, ktorý nám od začiatku zápasu ukazoval svoju kvalitu. Vychádzali sme z disciplinovaného bránenia a agresívneho boja o loptu v strednej zóne. Celý zápas sa z našej strany niesol v koncentrovanom prístupe k svojim povinnostiam s jediným cieľom streliť prvý gól a psychicky sa dostať do lepšej pohody oproti predchádzajúcim zápasom. Snaha chlapcov bola enormná a aj napriek našim individuálnym chybám a nevyužitia sľubných šancí súpera sa nám to podarilo. Utlmili sme aktivitu petržalských hráčov a v obrovskej snahe sa pobiť o úspešný výsledok zápasu sme vytvorili tlak na súpera, po ktorom sa nám podarilo streliť ďalšie góly. Chlapci si víťazstvo zaslúžia hlavne kvôli výbornému mentálnemu nastaveniu a túžbe po víťazstve na domácej pôde. Patrí sa im poďakovať. Verím tiež, že nepoľavia a budú poctivo pracovať na sebe v nasledujúcom náročnom období.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Slovan 0:3, Trnava – Trenčín 0:3, Žilina – Ružomberok 3:1, Senica – Košice 0:0, D. Streda – Podbrezová 4:0, Nitra – Michalovce 0:1.

Program:

Naša sedemnástka odohrá piaty ligový zápas v sobotu 28. augusta o 11.00 hodine na ihrisku v bratislavskom Prievoze, sily si tam zmeria s ŠK Slovan Bratislava.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 11. mieste so štyrmi bodmi, na ôsmu Trnavu stráca bod a na šiestu Žilinu a siedmy Slovan dva body. Tabuľku vedie Trenčín s 12 bodmi.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Barboriak. ŽK: T. Kaliský (Dukla)

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta – T. Kaliský (41. Komorňák), Murčo, Adame (41. Zachar), Mód (50. Hanzlovič) – Baláž, Dagnoli - Greško – Blihár, Kačur, Pinďura

Mladší dorastenci z U-16-ky odohrali dobrý zápas. Úvod mali lepší hostia, ale postupne sa hra vyrovnala a vytvoril si i náš celok sľubné šance. Žiaľ nepremenil ich. Príležitostí veľa nebolo, dominovali defenzívy, aj preto sa zrodil napokon bezgólový výsledok. Duel zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Tento zápas nám mal poslúžiť ako konfrontácia so súperom, proti ktorému sme 3 roky dozadu dostali debakel a ktorý vymenil minimum hráčov. Súper bol veľmi dobre organizovaný, fyzicky vyspelý, futbalový. Náš zámer bol vysoko napádať a donútiť súpera k chybám, čo sa nám vcelku darilo. Začiatok zápasu sme nemali optimálny, postupne sa však hra vyrovnala a mali sme dobrý prechod do útočnej fázy, žiaľ tam nám chýbala presnosť a kvalita. Šancí bolo v tomto zápase menej, nakoľko obidve mužstvá si veľmi dobre strážili svoje priestory, bol to zápas o jednom góle. V našej hre bolo príliš veľa zbytočných chýb, striedania nám tentoraz nepomohli. Pokiaľ chceme vyhrávať takéto zápasy, potrebujeme viac nadpriemerných výkonov, to sa nám teraz nepodarilo naplniť, napriek tomu sme mali gólové príležitosti po pekných akciách v krajných vertikálach. Teší nás aspoň, že sme nedostali gól a vyrovnali sme sa súperovi v súbojoch.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Slovan 0:2, Trnava – Trenčín 0:4, Žilina – Ružomberok 4:2, Senica – Košice 2:0, D. Streda – Podbrezová 9:1, Nitra – Michalovce 3:0.

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú piate ligové stretnutie v sobotu 28. augusta o 13.15 hodine bratislavskom Prievoze proti ŠK Slovan Bratislava.

Poradie:

Naša šestnástka je v tabuľke na dvanástom mieste s tromi bodmi. Na desiaty Slovan stráca bod, rovnako tak na ôsmy Ružomberok. Dva body strácame na piatu Žilinu. Na čele je Nitra s dvanástimi bodmi.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Na Štiavničkách šláger kola proti Popradu

Čítať viac
A tím

Preview: Čaká nás náročný zápas proti DAC, rozhodnúť môže tímovosť

Čítať viac
A tím

Futbalový tréner ONDREJ POLJOVKA slávi životné jubileum

Čítať viac
A tím

Duklička sa v tejto sezóne do Európy nepozrie, v semifinále play off o EKL prehrala s MŠK Žilina

Čítať viac
A tím

Po hladkej výhre nad Trebišovom je Dukla na čele súťaže

Čítať viac
A tím

Počas repre pauzy zápas s 21-kou, Godál a Depetris sa tešia na rodinný víkend

Čítať viac