• Aktuality
  • Róbert Polievka: Toto mužstvo malo na viac, vo všetkom zlom je aj niečo dobré
A tím / MFK Dukla / 30.05.2024

Róbert Polievka: Toto mužstvo malo na viac, vo všetkom zlom je aj niečo dobré

Róbert Polievka: Toto mužstvo malo na viac, vo všetkom zlom je aj niečo dobré
Náš kapitán Róbert Polievka ešte pred odchodom na reprezentačný zraz poskytol rozhovor našim mediálnym partnerom BB FM rádio a BBonline.sk. V rozhovore, okrem iného, zhodnotil sezónu v podaní našej Dukly.

 

„Byť najlepší strelec, to je asi to najlepšie, čo môže útočník získať. Je to veľká pocta a zadosťučinenie pre mňa za tie posledné roky tu v Bystrici. Veľmi si to vážim, pretože nie každému sa to môže podariť a mne ako útočníkovi to dodáva dosť veľa motivácie do ďalšej roboty,“ povedal na úvod Polievka, ktorý s trinástimi gólmi spolu s Tigranom Barseghyanom z bratislavského Slovana ovládol poradie ligových strelcov v uplynulom ročníku.

Slovenský reprezentant a člen jedenástky sezóny Niké ligy prehovoril aj o tímových výkonoch v sezóne, ktorú naša Dukla zakončila na siedmom mieste: „Viem, že z tabuľkového postavenia malo toto mužstvo na viac. To sa asi zhodneme všetci, aj tí, ktorí na tie naše zápasy chodili. Aj my v kabíne sme sa zhodli, že určite sme mali na viac. Ale na druhej strane, taký je futbal. Keďže nám tá prvá šestka o ten vlások ušla tento rok, tak nám možno to šťastíčko chýbalo. Minulý rok sme ho mali, keď sme si v poslednom zápase tú prvú šestku vybojovali. Veľa ľudí si povie, že sezóna nebola taká úspešná, ako by sme si priali. Na druhej strane, skončili sme v tej druhej šestke suverénne prví, takže s odstupom času sa treba pozrieť na to, že vo všetkom zlom je aj niečo dobré. Hrali sme podľa mňa atraktívny futbal a dokázali sme hlavne tých súperov z prvej šestky veľakrát potrápiť a aj poraziť. Čaká nás ale ešte veľa práce. Vieme, kde nás tlačí topánka. Musíme ešte pridať a tá príprava musí byť náročná, lebo tá ďalšia sezóna bude určite veľmi ťažká.“

Kapitán nášho mužstva sa zamyslel aj nad tým, kde mal náš tím rezervy: „Hlavne v tom, že sme nemali také konsolidované výsledky. Nedokázali sme byť viac zápasov po sebe úspešní. Mali sme zápasy, kedy sme nehrali možno ideálny futbal, ale dokázali sme vyhrať. Práve naopak, potom boli zápasy, kedy sme sa cítili vynikajúco, že hráme dobrý futbal a prehrali sme také zápasy, ktoré nás možno stáli potom tú prvú šestku. Najviac by sme mali zapracovať na tej konsolidácii, aby tie výsledky boli presvedčivejšie. Ja viem, že ľudia by chceli, aby sme každý zápas vyhrali, ale my sme Dukla Banská Bystrica a nie Slovan. Mňa zase teší, že sme tých silnejších súperov dokázali poraziť, vyhrali sme v Dunajskej Strede aj v Žiline. Na týchto výsledkoch by sme mali stavať aj v ďalšej sezóne.“

Róbert Polievka nechýba v nominácii reprezentácie Slovenska na prípravný kemp v Rakúsku, ktorý odštartuje v posledný májový deň. S akým cieľom na zraz vycestoval? „Hlavne sa teším, že som tam, že tam to moje meno svieti, lebo budeme môcť opäť mať na sebe znak slovenskej reprezentácie, čo je pre mňa veľká česť. Idem sa pobiť o miestenku na EURO,“ odpovedal.