• Devätnástka tesne podľahla Trenčínu, hoci viedla o dva góly
Dorast / MFK Dukla (PR) / 28.02.2022

Devätnástka tesne podľahla Trenčínu, hoci viedla o dva góly

Futbalisti našej U19-ky odohrali dobrý duel na pôde druhého celku tabuľky najvyššej slovenskej súťaže staršieho dorastu. V Trenčíne dokonca po hodine hry viedli 2:0. Žiaľ toto vedenie Duklisti neudržali. Domáci sa zmobilizovali a dokázali nepriaznivý vývoj otočiť vo svoj prospech.

V prvom polčase najprv hrozili trenčianski dorastenci, mali prevahu i šance, ale nedokázali z nich vyťažiť vedúci gól. My sme hrali dobre v defenzíve opierajúc sa o skvelý výkon reprezentačného brankára Baláža a postupom času sme sa osmeľovali aj smerom dopredu. Vytvorili sme si aj jednu vyloženú príležitosť, ktorá zostala nevyužitá. Žiaľ zranil sa nám stopér Klimpl, čo nám skomplikovalo situáciu, keďže pre žlté karty nemohol nastúpiť ani ďalší náš popredný stopér Červeň.

Do druhého polčasu sme nastúpili odvážnejšie, mali sme navrch a pretavili sme to do dvoch gólov útočníka Dávida Jackuliaka. V 61. minúte bol stav 0:2. Následne súper nemal čo stratiť, začal ísť do vyššieho rizika a donútil nás k dvom chybám v inovovanej obrane, po ktorých skóroval najprv v 65. minúte Bulko na 1:2 a o tri minúty na to Žákech vyrovnal na 2:2. Za nerozhodného stavu bol duel herne vyrovnaný, príležitosti si vytvárali oba tímy, nám sa nepáčili niektoré verdikty rozhodcu, za čo videl tréner Dukly Poljovka i žltú kartu. Minútu po jej udelení sme inkasovali rozhodujúci tretí gól, konkrétne v 87. minúte, pretože sme nepokryli voľného Bednára3:2. Domáci následne umne zdržiavali hru, aj striedaním,  nám tak už nezostal čas na prípadné vyrovnanie. Trenčania hrali až s tromi hráčmi A tímu mužov, keď nastúpili Gaži, Hollý a Gajdoš. Nám chýbal okrem Červeňa a v druhom polčase zraneného Klimpla aj krajný obranca Kvietok a útočník Svetlík.

O hodnotenie stretnutia sme požiadali trénera našej U19-ky Martina Poljovku:

„Výsledok mrzí, hra potešila. V úvode zápasu nás súper zatlačil a vytvoril si aj gólové príležitosti, ktoré sme však dokázali dobrou organizáciou a obetavosťou zvládnuť bez inkasovaného gólu. Ešte do polčasovej prestávky sme hru dokázali vyrovnať a byť viac nebezpeční aj pred súperovou bránkou. Druhý polčas bol z našej strany ešte odvážnejší a výsledkom toho boli dva Jackuliakove góly a vedenie 0:2. Trenčania dokázali rýchlo odpovedať a od stavu 2:2 už bol zápas otvorený s príležitosťami na oboch stranách. Po inkasovanom góle v záverečných minútach sme už žiaľ odpovedať nestihli.“

Fakty o zápase:

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (0:0)

Góly: 65. Bulko, 68. Žákech, 87. Bednár – 59. a 61. Jackuliak. Rozhodoval: Papuča. ŽK: Šebeň – D. Rusko, Poljovka (tréner).

Zostava MFK Dukla a striedania: F. Baláž - Števonka, Jaroš, Klimpl (45. Horváth), Šimorka – Köröš, Kandala, J. Rusko – A. Varga, D. Rusko, Jackuliak

Michalovce – D. Streda 2:0, Senica – Nitra 2:1, Petržalka – Poprad 1:0, Košice – Ružomberok 3:1, Podbrezová – Trnava 0:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 5. marca o 11.00 hodine na domácej umelej tráve na Štiavničkách, kde privítajú FC Petržalka.

Naša U 19-ka je s 19-timi bodmi na 10. mieste. Náš najbližší súper Petržalka je v tabuľke na siedmej pozícii, má o štyri body viac. Lídrom je Žilina, na konte má 35 bodov, druhý je Trenčín so ziskom 32 bodov.