• Aktuality
  • Róbert Polievka v nominácii reprezentácie SR na kvalifikačné duely ME s Bosnou a Hercegovinou a Luxemburskom.
A tím / MFK Dukla / 13.03.2023

Róbert Polievka v nominácii reprezentácie SR na kvalifikačné duely ME s Bosnou a Hercegovinou a Luxemburskom.

Róbert Polievka v nominácii reprezentácie SR na kvalifikačné duely ME s Bosnou a Hercegovinou a Luxemburskom.
Dlhodobo vynikajúca forma a 14 gólov vo Fortuna lige priniesli útočníkovi MFK Dukla B.Bystrica pozvánku do nominácie reprezentácie Slovenska.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na úvodné dva kvalifikačné zápasy o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku proti Luxembursku (23. marca v Trnave) a Bosne a Hercegovine (26. marca v Bratislave) dovedna 25 hráčov. Pozvánku do reprezentačného „áčka“ po prvý raz dostal útočník MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Polievka, aktuálne druhý najlepší strelec Fortuna ligy 2022/2023. „Má veľmi dobré vlastnosti a predstavuje pre nás dôležitú alternatívu. Momentálne totiž nemáme hráča s takými vlastnosťami aké má Polievka. Posledné zápasy ukázal, že má dobrú formu, a že na to má a zaslúži si pozíciu v reprezentácii. Vytvárame silnú skupinu hráčov a teraz sme mysleli aj na Polievku povedal Calzona na margo nominácie banskobystrického útočníka.

Prvotná reakcia Róberta Polievku na nomináciu bola veľmi pokorná. ''Mám obrovskú radosť, že som sa dostal do reprezentácie Slovenska. Veľmi si to vážim, je to pre mňa zadosťučinenie a výsledok tvrdej práce v klube počas celej tejto sezóny. Nemám veľké oči. Ja si vážim to, že som medzi tými hráčmi a tými menami, ktoré sú v nominácii a budem robiť všetko čo je mojich silách, aby som národnému tímu pomohol. Pevne verím, že budem pre reprezentáciu užitočný hráč.

Už na jeseň mal momentálne 14-gólový kanonier Fortuna ligy formu, ktorá ho oprávňovala na nomináciu, vyšlo to však až teraz, pred štartom kvalifikácie ME.  ''Je to odmena za sezónu, za to, že sme sa v BB predviedli ako mužstvo, ktoré je síce nováčik, ale máme úžasnú kabínu a skvelý kolektív. Tréneri reprezentácie nás majú dobre zmapovaných a je pekné, že vidí na mne niečo, čo iní nemajú.

Forma z ligy je výborná, uvidíme či to bude stačiť v konkurencii hráčov aj na základnú zostavu reprezentácie.   '' To si nedovolím tvrdiť, v prvom rade si vážim to, že som dostal prvú pozvánku a budem ju chcieť tímu vrátiť svojimi dobrými výkonmi.''
Robovi k prvej nominácii do reprezentácie SR gratulujeme.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Lukáš Migaľa: "Chceme čo najviac potešiť fanúšikov"

Čítať viac
A tím

Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2023

Čítať viac
A tím

Ženy MFK Dukla nečakane zakopli v Nových Zámkoch

Čítať viac
Dorast

Proti Trenčínu sa radoval z výhry iba najmladší dorast Dukly

Čítať viac
Ženy

Futbalistky Dukly zdolali Žilinu na nulu

Čítať viac
A tím

Pokračovanie jesene dostalo zelenú, Dukla odohrá 3 zápasy

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem