Žiaci / MFK Dukla (PR) / 22.08.2022

Rozbehli sa už i súťaže žiakov, tri naše tímy zdolali Námestovo

Naša U15-ka

Naša U15-ka

Prvé tohtosezónne majstrovské zápasy v najvyššej súťaži vo svojich kategóriách majú za sebou už aj žiaci banskobystrickej Dukly. Sily si merali s Námestovom a úspešné boli tri naše družstvá, konkrétne pätnástka, štrnástka a dvanástka.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 3:0 (1:0)

Góly: 19., 59. a 73. Ferenc. Rozhodoval: Antalík.

Zostava + striedania MFK Dukla: Noga – Valach (62. Pálenkáš), Gömori, Bednarčík, Kini (71. Hajdúch) – Debnár, Illéš (71. Hollý) – Vidhold, Ferenc, Kubalák (62. Čupka) – Page (71. Štefanovský)

U 15-ka Dukly mala slabšiu štvrťhodinku, keď sa hostia zamerali na poctivú defenzívu. Podarilo sa ju prelomiť až Ferencovi v devätnástej minúte. Po našom góle dostali chlapci krídla, hrali útočne a odmenou im boli v druhom polčase ďalšie dva góly. O oba sa postaral Ferenc, ktorý tak zaknihoval hetrik. Skóre mohlo byť aj vyššie, ak by napríklad premenil pokutový kop útočník Page.

Výhru nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Trvalo nám asi 15 minút kým sme sa dostali do zápasu. Súper dobre bránil, snažil sa hrať na rýchle protiútoky. Postupne sme prebrali duel pod kontrolu. Pomohol nám k tomu prvý gól a od tohto momentu bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Hrali sme to, čo sme si povedali pred zápasom. Dobre sme kombinovali, hrali sme po krídlach, ale hlavne sme sa dostávali často pred bránku súpera, kde nám chýbalo niekedy aj športové šťastie. To prišlo v podobe ďalších gólov zásluhou kolektívneho výkonu celého  mužstva.“

Pohronie – Martin 4:6, Žilina – Podbrezová 6:0, Ružomberok – Zvolen 13:1, Lučenec – L. Mikuláš 0:3.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie v sobotu 27. augusta o 10.00 hodine na ihrisku súpera v susednom Zvolene.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 3:2 (1:1)

Góly: 24. Penksa, 42. Gábriš, 70. Genči – 34. Mikula, 49. Kurčina. Rozhodoval: Kuchár.

Zostava a striedania MFK Dukla: Sokol – J. Lomnický (36' Kubiš), Kmeť, Kolárik, Kočvara (47' Jančiar) – Gábriš (47' Genči), Penksa (47' S. Lomnický), Ostrihoň – Gondáš, Patráš (63' Pizzolato), Pecník (36' Yanovskyi)

Naša štrnástka sa trikrát v zápase ujala vedenia, lenže súper dokázal dvakrát vyrovnať po našich chybách. Na úvodný gól Penksu odpovedal Mikula a na vedúci druhý gól Dukly v druhom polčase v podaní Gábriša sa podarilo Námestovčanom reagovať do siedmich minút Kurčinom. Víťazný zásah zasadil súperovi v samom závere Genči a tak mohla prepuknúť v bystrickom tábore zaslúžená radosť z výhry a zisku troch bodov.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Odohrali sme celkom solídny zápas proti fyzicky silnému súperovi, ktorý neustále vytváral v osobných súbojoch na nás tlak, a je pozitívne, že sme sa s tým popasovali viac - menej úspešne. V zápase sme mali množstvo úsekov, kedy sme museli zakladať útok od brankára alebo obrancov, a je pozitívne, že sa nám darilo konštruktívne postupovať. Aj keď oba góly sme inkasovali po strate lopty v rozohrávke, podstatné je, že hráči sa o to pokúšali ďalej a len takto sa budeme zlepšovať. Zápas bol dobrý aj vzhľadom na defenzívnu fázu, kedy sme museli riešiť množstvo situácii po dlhej prihrávke za obranu, s čím sme si dokázali poradiť.“

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U14-ka najbližšie v sobotu 27. augusta o 12.00 hodine na ihrisku súpera v susednom Zvolene.

U13:

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 4:2 (3:1)

Góly za Duklu: 25´ Kaštiel , 40´ Horváth

Zostava + striedania MFK Dukla: Dohnálek – Žambor, Drozd, Holík, Poljovka, Ďubek, Horváth, Šimko, Kaštiel, Lačný, Záhorec – Stupavský, Holubčík, Haverla, Peciar, Mojžiš

Naši mladší žiaci z U13-ky si zápas prehrali v úvodnej štvrťhodine. Inkasovali v nej až tri góly a domáci razom viedli 3:0. Až následne sme sa dostávali do hry a podarilo sa nám do polčasu znížiť Kaštielom. Po zmene strán sme dali gól na 3:2 Horváthom, ale prišla ďalšia chyba v snahe o vyrovnanie a mladí Oraváci viedli 4:2. Čas na ďalšie zdramatizovanie duelu už chlapcom spod Urpína nezostal.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Martin Dvoran:

„Na prvý majstrovský zápas sme vyrazili do Námestova, kde sa chlapci veľmi tešili. Prvých 15 minút zápasu sme ale ostali ešte v šatni. Neplnili sa úlohy, ktoré sa povedali pred zápasom. Chýbal dôraz v osobných súbojoch, kde nás súper prevyšoval a robili sme obrovské chyby v obrane, ktoré sa v nasledujúcich zápasoch nemôžu objavovať. Ale aj napriek tomu sa mužstvo vzchopilo a ešte do polčasu sme znížili na 3:1. Druhý polčas už vyzeral o niečo lepšie, kde sme sa snažili držať loptu a dominovať na ihrisku. To sa nám aj podarilo a v 40. minúte sme znížili na 3:2. Namiesto toho aby sme súpera dostali ešte pod väčší tlak, prišli znova veľké chyby v obrane, ktoré súper potrestal a strelil gól na 4:2, na ktorý sme už žiaľ odpovedať nezvládli. Na tréningoch budeme tvrdo pracovať, aby sa také veľké chyby v nasledujúcich zápasoch neobjavovali. Aj napriek tomu chlapcov chválim, že i napriek rýchlym trom gólom sa nevzdali. Súpera môžem pochváliť za vysokú efektivitu a dôraz v osobných súbojoch. “

L. Mikuláš – Lučenec 11:0, Martin – Pohronie 14:1, R. Sobota – RSC Hamsik Academy 2:6.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v druhom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 27. augusta10.00 hodine na domácom ihrisku v Selciach a privítajú tam v derby susedný Zvolen.

U 12:

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 3:10 (1:8)

Góly za Duklu: Schmidtmayer 3, Radoš 2, Sčasný 2, Flasík, Molina Zaya, Blaško

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 1:5,0:3,1:2,1:0.

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Špirka, Podmanický – Driečny, Mikolaj, Huťka, Laššák, Flasík, Schmidtmayer, Milana Zaya, Štubňa,Blaško,  Holík, Kaliský,Radoš, Sčasný, Múka

Našej dvanástke vyšiel prvý polčas, v ktorom obe skupiny svoje stretnutia vyhrali. V druhom sa nám už darilo menej, zaknihovali sme tesné výsledky 2:1 a 0:1 z nášho pohľadu.

Výhru zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Chlapci podali smerom dopredu solídny výkon. V ofenzíve predviedli niekoľko dobrých akcií, potešila najmä priamočiarosť a kolmosť útokov po zisku lopty. Tak isto v defenzíve podali zlepšený výkon oproti prípravným zápasom, kde nám chýbal najmä dôraz v osobných súbojoch. Dobre sme dostupovali súpera a získavali sme čisté lopty, vďaka čomu sme vyrážali do rýchlych protiútokov.“

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v druhom. kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 27. augusta11.30 hodine na domácom ihrisku v Selciach, kde privítajú v derby susedný Zvolen.