A tím / Miroslav Čief / 18.06.2020

Rozhovor s Jánom Noskom

Rozhovor s Jánom Noskom
Do srdca defenzívy MFK Dukla Banská Bystrica prišiel v zimnej prestávke. Manažment klubu jeho transferom posilnil stopérsky post a do kabíny mužstva získal skvelého parťáka. Ján Nosko (32) od svojho príchodu napĺňa očakávania do neho vkladané. Bývalý dlhoročný hráč Podbrezovej a FK Pohronie, ktorý v Banskej Bystrici už pôsobil v ročníku 2013/2014, sa v dvoch druholigových zápasoch v ktorých nastúpil prezentoval skvelými výkonmi. Vynikajúci hlavičkár, ktorého doménou je pozičná hra a úspešnosť v osobných súbojoch, sa pre priaznivcov banskobystrického futbalu podelil o svoje názory po zápase s FK Železiarne Podbrezová (2:2).

Obnovený debut v drese MFK Dukla absolvoval začiatkom marca v Ružomberku proti miestnemu B-mužstvu (1:0). Neskôr súťaž prerušila koronakríza. Mužstvo sa do súťažného kolotoča nanovo rozbehlo až túto sobotu, zverencov trénera Stanislava Vargu čakala na štadióne vo Zvolene Podbrezová. „Prípravy na tento zápas prebiehali štandardne, normálne, ako na každý zápas. S trénermi sme si niečo o súperovi povedali, ale nič špeciálne. V šatni sme si medzi sebou hovorili, že chceme v zápase hrať našu hru a dať gól buď zo štandardnej situácie, alebo z hry,“ začal rozprávanie.


V úvodných 60- tich minútach hry sme tvrdošijne dobýjali súperove hradby, zahodili sme 3 veľké šance na skórovanie. Skóre bolo na vážkach, ako prvá udrela hosťujúca Podbrezová a v 62. a 66. min sa zásluhou Reného Paraja a Patrika Krčulu dostala do dvojgólového vedenia. „Zápas nám do 66. minúty vychádzal. Súpera sme do ničoho nepustili, naopak, sami sme mali šance, chýbal tomu len gól, ku ktorému sme boli viackrát blízko, ale Podbrezovú podržal brankár Patrik Ludha. Po tých dvoch góloch nám ale bolo všelijako. Po druhom góle mi prebehla myšlienka, že som mal hru prerušiť na polovici ihriska a nebol by z toho gól. Ale v duchu som veril, že máme silu a kvalitu na to, aby sme minimálne zápas vyrovnali, čo sa nám neskôr aj podarilo,“ hovoril.


Záver bol z nášho pohľadu fantastický. Boli sme v drvivom tlaku, no kontaktný gól dlho neprichádzal. Stalo sa tak až nadstavenom čase, kedy Patrik Prikryl s Lukášom Laksíkom vyrovnali skóre na 2:2. „Tak, paradoxne, o čo sme sa usilovali celý zápas, to prišlo v nadstavenom čase. Najprv zo štandardnej situácie si opäť našiel priestor Patrik Prikryl a skóroval a neskôr spolu s Robom Polievkom vymysleli výbornú akciu, na ktorej konci bolo naše kladivo Lukáš Laksík, a ten to doklepol do brány. Pravdupovediac, niečo také som asi ešte nezažil, že sme dali 2 góly v nadstavenom čase. A tento bod si veľmi vážime a v konečnom zúčtovaní môže byť ešte veľmi dôležitý,“ poznamenal Ján, ktorý sa v zápase zaskvel niekoľkými čistými sklzmi, ktorými zastavil útoky FK Železiarne.


Aktuálne sme v tabuľke druhej ligy v nadstavbovej skupine o postup do Fortuna ligy na 1. mieste s jednobodovým náskokom pred FK Dubnica. V sobotu nás čaká ďalší súper – v zápase s úvodným výkopom o 17:00 h sa predstavíme na ihrisku FK Poprad. „Atmosféra v kabíne je dobrá, na Poprad sme sa v týždni chystali, vieme, že to nebude jednoduchý zápas, ale urobíme všetko pre úspech. Mrzí nás, že nás nemôže podporiť náš fan klub, vo Zvolene urobili naši fanúšikovia skvelú atmosféru, klobúk dolu,“ uznanlivo poznamenal.


Opýtali sme sa ho taktiež na zmenu hracieho formátu druholigovej súťaže. Mužstvá v nej mali prvotne prísť o možnosť postupu, po rozhodnutí VV SFZ sa napokon hrá skrátená nadstavba a jej víťaz sa stretne v baráži s posledným tímom Fortuna ligy. „Tento model my musíme jednoducho iba akceptovať, ako rozhodli, tak bude. My sme na jednej strane vďační, že je šanca sa pobiť o baráž a o postup, ale na druhej strane nám strhli náš 3- bodový náskok. Jednoducho, je to tak, ako to je. My musíme svoju robotu teraz urobiť na ihrisku a rozhodnutia akceptovať.“

Na záver sme sa ho opýtali ako je spokojný v Dukle, aké činnosti obľubuje, či kto je jeho obľúbeným hráčom, vzorom. „Zatiaľ som v Dukle veľmi spokojný, ale za pol roka čo som tu sme hrali iba 2 súťažné zápasy kvôli koronavírusu, tak bolo to také všetko divné. Aj cez obdobie bez súťažných zápasov sme individuálne trénovali, ale to samozrejme vo všetkých kluboch. Voľný čas sa snažím tráviť s rodinou, s manželkou a synom Adamom. Keď sa dá, tak si oddýchnem pri dobrom filme. Mojim obľúbeným klubom je španielsky veľkoklub Real Madrid a futbalistom Portugalčan Cristiano Ronaldo,“ zakončil náš rozhovor Ján Nosko.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

S Liptovským Mikulášom nehráme, najbližšie v Seredi

Čítať viac
A tím

Naši futbalisti chceli bratislavský Slovan, tešia sa na majstra

Čítať viac
Ženy

Ženy vysoko prehrali v Myjave v skupine o titul, dorastenky aj žiačky prehrali s Trenčínom

Čítať viac
A tím

Arevalo: Som šťastný, že som pomohol tímu a videla to moja rodina

Čítať viac
A tím

Pred Podbrezovou: Pre Michala Faška bude zápas emotívny z viacerých dôvodov

Čítať viac
A tím

Do jarnej časti s cieľom potvrdiť pozíciu lídra 2. ligy

Čítať viac