• Aktuality
  • Zápas FK Podbrezová – MFK Dukla v kategórii U17 očami fotoreportéra
Dorast / / 25.08.2019

Zápas FK Podbrezová – MFK Dukla v kategórii U17 očami fotoreportéra

Na snímke fotoreportéra, mimochodom vedúceho družstva MFK Dukla Romana Reptiša M. Milrád s číslom 20 v obrannej línii so svojim spoluhráčom, stoppérom Adamom Poliakom( č.37).

Na snímke fotoreportéra, mimochodom vedúceho družstva MFK Dukla Romana Reptiša M. Milrád s číslom 20 v obrannej línii so svojim spoluhráčom, stoppérom Adamom Poliakom( č.37).

Málo priaznivcov mládežníckeho futbalu v MFK Dukla vie, že hráč Michal Milrád bude mať v utorok 27. augusta svoju prvoligovú premiéru ( pravda, ak ho trénerská dvojica Faktor – Oravec pošle na trávnik) v I. dorasteneckej lige pred domácim publikom v mieste svojho trvalého bydliska, na Mičinej, kde futbalovo rástli napríklad aj Marek Penksa, Róbert Semeník, súčasný reprezentačný tréner U16 Marek Bažík a ďalší.

Keď sa k nám do redakcie magazínu Klub priateľov Dukly dostali hodnotenia z tréningových kempov Ajaxu Amsterdam pozorne sme si prečítali pozitívne hodnotenia na jeho tréningovú morálku a futbalový talent hráča MFK Dukla Jozefa Kandalu (na zábere vľavo). Dnes 16 ročného mladého chlapca z horného Zemplína každý zápas inšpiruje aj v drese U17 k práci na sebe a každý súboj o loptu berie ako úžasnú školu pre svoj ďalší rozvoj a posúvanie svojho kolektívu medzi stále kvalitnejšie celky Slovenskej republiky v kategórii za ktorú nastupuje. Aj v prípade, že hrá vzrastom aj proti vyšším a telesne subtilnejším súperom.

Veľa námahy a herného nasadenia vyžadujú majstrovské zápasy od každého, kto sa objaví v drese MFK Dukla v boji o dôležité body. Presvedčili sa o tom v stretnutí FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla aj Simon Sihelský(vľavo) a autor vedúceho gólu MFK Dukla Richard Reptiš (v pozadí vpravo v drese MFK Dukla).

Dôkaz, že najlepšie je prenikať do obranného zoskupenia súpera vtipnou kombináciou premyslenými narážačkami. Na snímke sa v tom pokúšajú zabrániť v dresoch MFK Dukla chlapcom z Podbrezovej zľava do prava Jakub Maďar, Peter Penov, Michal Milrád ( zakrytý útočníkom Podbrezovej), Patrik Reptiš a Simon Sihelský.

Adam Poliak (vľavo s loptou) si v zápase FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla počínal na ihrisku skvele. Svojich súperov posielal spred vlastného obranného územia smerom k svojej bráne najradšej bez lopty na ich kopačkách...


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Ženy

Ženy Dukly nestačili na lídra z Myjavy, do skupiny o titul však postúpili

Čítať viac
A tím

Ščasný pred Ružomberkom: Mám obrovský rešpekt, ale sme si vedomí svojej kvality

Čítať viac
A tím

V súboji so Skalicou nám veľká snaha nestačila na bodový zápis

Čítať viac
Žiaci

Zo žiakov nás potešila trinástka výhrou v Žiari nad Pohroním

Čítať viac
Dorast

Štartuje rekordný, 50-ty ročník medzinárodného turnaja

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase MFK Dukla - MŠK Žilina B 6:3 (4:3) dňa 5.9.2020

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem