• Aktuality
  • Rozhodnutie sa nezadržateľne blíži
A tím / MFK Dukla / 31.05.2020

Rozhodnutie sa nezadržateľne blíži

Rozhodnutie sa nezadržateľne blíži
Mnohí fanúšikovia nášho klubu pozorne sledujú aktuálnu situáciu okolo ne/dohratia 2.ligy a návrhu Únie ligových klubov (ÚLK) aby nik z 1.ligy nezostúpil. K týmto krokom náš klub vydal nesúhlasné stanovisko, ktoré vzbudilo záujem médií o dianie na vrcholoch Slovenského futbalu. Všetko teraz majú v rukách štrnásti členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Tí na svojom zasadnutí v utorok 2.júna 2020 rozhodnú, akým smerom sa vydá 2.liga v najbližších týždňoch. Výkonný výbor SFZ, ktorého členmi sú aj osobnosti v minulosti späté s Banskobystrickým futbalom, majú pred utorňajším zasadnutím pripravené viaceré alternatívy.
Tou prvou a pre nás najbolestivejšou je ukončenie aktuálnej sezóny a vyhovenie prezídiu ÚLK o nevypadávaní mužstiev z Fortuna ligy a tým spojeného nepostupujúceho mužstva z druhej ligy.
Komisia pre riadenie druhej ligy pripravila o niečo zaujímavejšiu možnosť a tou je ukončenie súťaže v aktuálnom stave ako aj odporučenie výkonnému výboru zaradiť prvé mužstvo druhej ligy do najvyššej súťaže. To sa však mnohým členom výkonného výboru nepozdáva a tak opäť prichádzajú dve riešenia dohratia súťaže.
Tým prvým je odohrať zostávajúcich 12 stretnutí v tzv. 'anglických týždňoch', čo sa nemusí stretnúť s pochopením výkonného výboru vzhľadom na krátkosť času pred prípravou na novú sezónu.
Poslednou možnosťou je preukázanie vynaliezavosti oddelenia riadenia súťaží SFZ, ktoré do začiatku zasadnutia výkonného výboru pripraví možnosti na dohratie súťaže a to možno aj v skrátenom formáte.
Nám už teraz nezostáva nič iné, len dúfať, že výkonný výbor prijme rozhodnutie, ktorým nebude znegovaná naša doterajšia snaha odzrkadlená pri pohľade na tabuľku 2.ligy.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Ohlasy po zápase v Šamoríne

Čítať viac
Žiaci

Pätnástka remizovala v Michalovciach, trinástka siahala s Jupie na výhru

Čítať viac
A tím

Šlágrom 5. kola pohronské derby v Podbrezovej

Čítať viac
A tím

Dávid Richtárech: Na jar rovnako ako na jeseň

Čítať viac
Dorast

Dorastenci poslali Juventus do Žiliny s gólovými nádielkami

Čítať viac
Dorast

Jasná výhra našej šestnástky v Trnave, trpká prehra sedemnástky

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem