Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Rozhodnutie sa nezadržateľne blíži
A tím / MFK Dukla / 31.05.2020

Rozhodnutie sa nezadržateľne blíži

Rozhodnutie sa nezadržateľne blíži
Mnohí fanúšikovia nášho klubu pozorne sledujú aktuálnu situáciu okolo ne/dohratia 2.ligy a návrhu Únie ligových klubov (ÚLK) aby nik z 1.ligy nezostúpil. K týmto krokom náš klub vydal nesúhlasné stanovisko, ktoré vzbudilo záujem médií o dianie na vrcholoch Slovenského futbalu. Všetko teraz majú v rukách štrnásti členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Tí na svojom zasadnutí v utorok 2.júna 2020 rozhodnú, akým smerom sa vydá 2.liga v najbližších týždňoch. Výkonný výbor SFZ, ktorého členmi sú aj osobnosti v minulosti späté s Banskobystrickým futbalom, majú pred utorňajším zasadnutím pripravené viaceré alternatívy.
Tou prvou a pre nás najbolestivejšou je ukončenie aktuálnej sezóny a vyhovenie prezídiu ÚLK o nevypadávaní mužstiev z Fortuna ligy a tým spojeného nepostupujúceho mužstva z druhej ligy.
Komisia pre riadenie druhej ligy pripravila o niečo zaujímavejšiu možnosť a tou je ukončenie súťaže v aktuálnom stave ako aj odporučenie výkonnému výboru zaradiť prvé mužstvo druhej ligy do najvyššej súťaže. To sa však mnohým členom výkonného výboru nepozdáva a tak opäť prichádzajú dve riešenia dohratia súťaže.
Tým prvým je odohrať zostávajúcich 12 stretnutí v tzv. 'anglických týždňoch', čo sa nemusí stretnúť s pochopením výkonného výboru vzhľadom na krátkosť času pred prípravou na novú sezónu.
Poslednou možnosťou je preukázanie vynaliezavosti oddelenia riadenia súťaží SFZ, ktoré do začiatku zasadnutia výkonného výboru pripraví možnosti na dohratie súťaže a to možno aj v skrátenom formáte.
Nám už teraz nezostáva nič iné, len dúfať, že výkonný výbor prijme rozhodnutie, ktorým nebude znegovaná naša doterajšia snaha odzrkadlená pri pohľade na tabuľku 2.ligy.