• Aktuality
  • Návrat Ľuboša Kupčíka sa nezadržateľne blíži
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 04.01.2020

Návrat Ľuboša Kupčíka sa nezadržateľne blíži

Návrat Ľuboša Kupčíka sa nezadržateľne blíži
Postihli ho nepríjemné zranenia, a tak si minulú jeseň dozaista nedá za kariérny klobúk. Stopér MFK Dukla Ľuboš Kupčík si v zápase 3. kola proti MFK Ružomberok B (3:2) praskol ihlicu na nohe a neskôr proti Popradu roztrhol achilovku a na dlhé obdobie sa ocitol mimo futbalového kolotoča. Ako svoju situáciu vnímal, ako bol spokojný so svojim nástupcom, či kedy sa opätovne vráti na zelené trávnaté koberce, to všetko nám ozrejmil v našom rozhovore.

Začnime pekne po poriadku. Ľuboš v úvodných kolách nastúpil v základných zostavách trénera Stanislava Vargu. Tak, ako obvykle, podal spoľahlivé výkony. Osudným sa mu stal záver prvého polčasu v spomenutom stretnutí proti ružomberskej rezerve na Štiavničkách. „Bohužiaľ, zrazil som sa s hosťujúcim brankárom Pavlom Kohárom tak nešťastne, že mi praskla ihlica na nohe. Kvôli tomu som musel nútene pauzovať mesiac. Potom, keď som už bol v poriadku a v plnom tréningovom zaťažení, postupne som nastúpil ku koncu zápasu v Púchove a následne aj doma proti Popradu, kde som si však pri výskoku nešťastne roztrhol achilovku. Hneď na druhý deň ma operovali a po operácii ma čakali dlhé týždne pohybu iba za pomoci barlí. Asi po mesiaci a pol od zákroku som začal rehabilitovať a pomaly cvičiť s fyzioterapeutom. Momentálne trénujem už mesiac s našim kondičným trénerom Dávidom Brünnom v Nemciach. Veľmi rád by som sa videl v plnom tréningovom zaťažení niekedy vo februári,“ začal rozprávanie 30- ročný stopér.

Väčšinu jesene tak premaródoval. Stal sa z neho divák. Mnohí zranení futbalisti sa zmienili o tom, že z tribúny zápasy oveľa intenzívnejšie prežívajú, nemajú totižto možnosť zmeniť dianie priamo na ihrisku a prežívajú muky. „Videl som naživo skoro všetky naše zápasy a musím povedať, že mužstvo skoro v každom zápase dominovalo herne aj výsledkovo. Z tribúny sa na to pozeralo veľmi dobre, ale aj pohľad na tabuľku je skvelý a hlavne zaslúžený. Mužstvo aj celý realizačný tím spravili počas jesennej časti obrovský kus práce, za čo sú odmenení priebežným prvým miestom v tabuľke. Z nášho aktuálneho postavenia mám veľkú radosť,“ pokračoval.

MFK Dukla na jeseň skutočne prekvapila. Chlapci trénera Stanislava Vargu napĺňajú fanúšikov v Banskej Bystrici hrdosťou. „Myslím si, že veľkú úlohu na našich úspešných výsledkoch zohralo aj to, že mužstvo je už dlhšie pokope a akosi plynule nadviazalo na výkony z jarnej časti minulého ročníka. Samozrejme, veľké pozitívum pre nás bolo, že sme dali najviac gólov zo všetkých účastníkov 2. ligy a aj málo sme ich inkasovali. Na mužstve bola vidieť aj lepšia organizácia a celkovo sme pôsobili zohratejšie.“ Pozíciu pravého stopéra po jeho zranení obhospodaroval Erik Gaško. Ako videl Ľuboš výkony svojho nástupcu? „Erik ma veľmi prekvapil tým, ako sa zhostil tejto úlohy. Aj si to zaslúžil, lebo tvrdo pracoval, vydržal a počkal si na svoju šancu. S Patrikom Prikrylom vytvorili silnú stopérsku dvojicu.“

Po jeho návrate na trávniky vie, že ho čaká boj. Musí si získať späť stratenú pozíciu v zostave, s mužstvom ho čakajú ťažké druholigové zápasy, v ktorých nič nedostaneme zadarmo. „Nesmierne náročná jarná časť bude hlavne o dobrej príprave na ňu a dôležité bude, aby sa nám vyhýbali zranenia. Začiatok jari je taktiež náročný ohľadom terénov. Ale myslím si, že budeme pokračovať vo výkonoch mužstva a aj jednotlivcov a spokojný by som bol, keby sme po konci sezóny tam, kde sme skončili po jeseni...“ vyslovil veľavravne.

Ľuboš Kupčík je rodák z Trstenej, ale býva v Banskej Bystrici spolu so svojou snúbenicou. Vo voľnom čase rád bicykluje, chodí do kina, na prechádzky so psom a rád cestuje a spoznáva nové krajiny. Medzi jeho obľúbené filmy patria 60 sekúnd a Nedotknuteľní. Medzi seriálmi obľubuje Narcos a Černobyl. Jeho obľúbeným jedlom je Sviečková a futbalistom Zinedine Zidane. Jeho želaním je hrať čo najdlhšie na vysokej úrovni a zažiť ešte nejaký športový úspech. Momentálne si praje, aby bol zdravý a čo najskôr na trávnikoch. Do nového roku pridal na záver úprimné slová. „Mužstvu, vedeniu, funkcionárom a fanúšikom prajem všetko dobré v roku 2020, aby sme spolu robili dobré meno značke MFK Dukla Banská Bystrica.“

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Sven Jurčišin uspel na skúške v našom klube

Čítať viac
A tím

Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2023

Čítať viac
A tím

FUTBALISTA ROKA 2023: Hlasuj v ankete CENA FANÚŠIKA za ROBA POLIEVKU

Čítať viac
Žiaci

Zo žiakov nás potešila trinástka výhrou v Žiari nad Pohroním

Čítať viac
A tím

Mikuláš si zahral futbal s deťmi z Dukly

Čítať viac
A tím

Po dobrom úvode sme viedli, Slovan ale v druhom polčase dominoval a natiahol víťaznú šnúru

Čítať viac