• Aktuality
  • Útočník Michal Ďuriš trénuje s našim mužstvom
A tím / MFK Dukla (job) / 21.07.2022

Útočník Michal Ďuriš trénuje s našim mužstvom

Michal Ďuriš v popredí v červenom (foto: Ľ. J. Hroboň)

Michal Ďuriš v popredí v červenom (foto: Ľ. J. Hroboň)

Bývalý slovenský futbalový reprezentant a Banskobystričan Michal Ďuriš trénuje s našim tímom mužov MFK Dukla. Zatiaľ tento známy 34 ročný útočník nemá angažmán. Nie je vylúčené, že pod Urpínom zostane, ale prioritou je nateraz pre neho zahraničie, čiže pôsobenie v niektorej z európskych líg.

Michala Ďuriša nemusíme obzvlášť predstavovať. Pôsobil v Dukle už v mládežníckych kategóriách od svojich 14 rokov, v A tíme nastúpil už ako sedemnásťročný a pobudol u nás do roku 2010. Potom prestúpil do českej Plzne, s ktorou sa štyrikrát tešil z majstrovského titulu. Za slovenskú reprezentáciu odohral 59 zápasov a strelil sedem gólov. V uplynulej sezóne hral za cyperský klub Ethnikos Achnas v najvyššej cyperskej súťaži. Momentálne si nové pôsobisko hľadá a v stredu sa zapojil do tréningového procesu s MFK Dukla Banská Bystrica. My sme boli na štvrtkovom tréningu, kde Mišo prezradil dôvody tohto kroku:

„To, že tu trénujem znamená, že pokračujem ďalej v príprave. Trávil som päť týždňov času v posilňovni a nejakými behmi. Sú tomu už dva mesiace, čo som hral posledný zápas. Chcel som sa už pripojiť do tréningového procesu s niektorým z tímov. Zvolil som Banskú Bystricu a som rád, že mi Dukla vyšla v ústrety.“

Náš klub MFK Dukla Banská Bystrica by rád videl Michal Ďuriša vo svojich radoch.

„Túto tému by som nechcel otvárať. Ponuka tu je, ale ešte sme sa nebavili o konkrétnostiach. Iba viem o záujme zo strany Dukly. Určite je záujem aj z mojej strany, ale ja by som ešte rád pôsobil rok v zahraničí a potom by som sa vrátil domov,“

- poodhalil aktuálny stav Mišo Ďuriš a zamyslel sa nad možnosťami pôsobenia v zahraničí:

„Mal som pár ponúk, ale žiadna z nich ma neoslovila. Niečo, čo by mi dávalo zmysel, neprišlo. Takže stále čakám na relevantnú ponuku a verím, že už čoskoro príde. Snažím sa byť trpezlivý, i keď viem, že to nie je príjemná situácia. Prvýkrát v kariére som v takejto situácii, že som dlhšie bez klubu a čakám, čo bude. Určitá neistota vládne, ale ja sa snažím každý deň poctivo makať, aby som bol pripravený.“

Ďuriš od roku 2018 pôsobí v cyperskej najvyššej súťaži. Udomácnil sa tam, najprv v Anorthosise Famagusta, potom v Omonii Nikózia a naposledy v spomínanom Ethnikose Achnas. Otázka teda smerovala, či by tam chcel ešte zostať?

„Zo začiatku bola priorita Cyprus, deti tam majú školu, rodina je tam spokojná, máme tam určité zázemie, takže viem si to predstaviť určite tam. Chcem ale najmä hrať futbal na určitej úrovni a ešte si to užiť, lebo vek stúpa nahor, nedá sa zastaviť. Chcel by som ešte rok vydržať v zahraničí.“

Michal Ďuriš je Banskobystričanom, pod Urpínom je jeho domov a samozrejme sleduje Duklu, v ktorej od žiackych kategórii vyrastal. K aktuálnemu pôsobeniu nášho tímu v najvyššej slovenskej súťaži dodal:

„Dukla nemá ľahký žreb, hrá tri zápasy vonku, teraz idú chalani do Trnavy, potom do Žiliny. Nie je to nič jednoduché. Škoda, že sa musel domáci zápas s Trnavou pre EYOF preložiť, pretože ak by bola Trnava teraz doma, tak veľa ľudí by si našlo čas a prišlo by na štadión. Po siedmich rokoch, čo Dukla nie je v prvej lige, by si mesto Banská Bystrica zaslúžilo takýto veľký zápas. Ja keď som odchádzal, tak ľudia tu chodili na futbal. Verím, že si nájdu cestu aj teraz.“

Nuž uvidíme, kam budú smerovať kroky Michala Ďuriša. Fanúšikovia by si isto želali, aby zostali doma v Banskej Bystrici.