• Ružomberok prestrieľala U12-ka, remizovala U14-ka
A tím / MFK Dukla (PR) / 13.09.2021

Ružomberok prestrieľala U12-ka, remizovala U14-ka

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend štvrté kolo najvyššej súťaže na Slovensku a potešili nás opäť najmladší žiaci banskobystrickej Dukly U12, ktorí prestrieľali na Liptove Ružomberok a vyhrali 9:8. S týmto súperom bodovali aj naši starší žiaci z U14 v Priechode po výsledku 1:1. Žiaľ pätnástka Dukly tesne prehrala, nedarilo sa ani trinástke.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:2 (0:2)

Gól za Duklu: Jakub Králik.

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Stupavský, Chromek, Kolenička, Rusňák - Rubint (67' Môťovský), Korčok, Stacho (55' Vaňovec) - Králik, Jedlička (55' Pažout), Kobzoš

U 15-ka Dukly v Priechode nezachytila dobre prvý polčas. Urobila dve chyby pred vlastnou bránkou, po ktorých pykala v dvadsiatej a v tridsiatejštvrtej minúte. Na prestávku išla teda s dvojgólovým mankom. Po zmene strán predvádzala oveľa lepší výkon, ale z troch vyložených šancí využila iba jednu Králikom v 66. minúte. V závere si mladí Liptáci tesné vedenie ustrážili.

Duel nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Do zápasu sme vstupovali s plánom pozorne brániť vlastnú polovicu a z rýchlych protiútokov ohrozovať bránku súpera. V podstate celý zápas bol viac o bojovnosti ako hernej kvalite, nakoľko aj terén ihriska nebol ideálny. V prvom polčase sme inkasovali dvakrát po veľmi slabom dôraze vo vlastnom pokutovom území. Treba dodať, že tieto gólové príležitosti sa dali brániť. S týmto sa trápime dlhodobo, aby sme neprehrali kľúčový súboj, aby nás súper nepretlačil, a keď sa to stane pár metrov od brány, ako v tomto zápase, už je ťažko zabrániť skórovaniu. Do druhého polčasu sme sa snažili hráčov trochu vyburcovať, začali sme byť dôraznejší a hlavne nebezpečnejší. Králik nastrelil žrď, Kobzoš vo veľkej šanci riešil situáciu viac silou ako technicky a prestrelil, a tak jediný gól sme strelili Králikom po rýchlej akcii. Viac sa nám napriek obrovskej snahe nepodarilo, súper si víťazstvo ustrážil. Za druhý polčas však chalanom nemáme čo vyčítať.“

Ostatné výsledky:

Martin – Námestovo 3:0, Podbrezová – L. Mikuláš 6:3, R. Sobota – Jupie 2:2, Žilina – Pohronie 6:1, Zvolen – Lučenec 2:4.

PROGRAM:

V piatom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred  sa stretne naša pätnástka v mestskom derby s Jupie FŠMH Podlaviciach. Duel sa hrá už v stredu 15. septembra o 10.00 hodine.

Poradie:

Chlapci z Dukly U15 sú v tabuľke na piatom mieste so šiestimi bodmi, na tretie Jupie strácajú dva body. Tabuľku vedie suverénna Žilina s 12 bodmi.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)

Gól za Duklu: Hajdúch.

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga – Palenkáš, Valach, Kostúr, Hajdúch – Debnár, Vidhold – Bátovský (58' Illéš), Čupka, Fuchs (58' Page, 62' Krajčovič) – Šinský.

Naša štrnástka znovu bodovala. Na obecnom štadióne v Priechode hrala na pravé poludnie a v prvom polčase sa nedokázala presadiť proti fyzicky zdatným Liptákom. Žiaľ po zmene strán sme inkasovali gól, no nezlomil našich mladíkov, tí príkladne bojovali a dokázali vyrovnať po štandardke Hajdúcha, keď lopta putovala medzi žrde od jedného z hráčov hostí.

Remízu našich chlapcov z U 14-ky s Ružomberkom hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Odohrali sme opäť ťažký zápas proti kvalitnému mužstvu Ružomberka. Súper bol technický, ale hlavne dobre fyzicky pripravený. Aj keď z našej strany to nebol futbal, ktorý chceme hrať, chlapci technické nedostatky nahradili bojovnosťou, za čo im bol odmenou vyrovnávajúci gól po dobre zahranej štandardke dobre hrajúceho Hajdúcha. Takto sa hrá za klub, za čo chlapcom ďakujem.“

Martin – Námestovo 4:2, Žilina – Pohronie 5:1, Podbrezová – L. Mikuláš 2:0, R. Sobota – Jupie 0:8, Zvolen – Lučenec 1:2.

PROGRAM:

V piatom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly predstaví v Podlaviciach, kde má domovský stánok mestský rival Jupie FŠMH. Derby sa hrá už v stredu 15. septembra12.15 hodine.

Poradie:

Chlapci Dukly U14 sú v tabuľke na štvrtom mieste bez prehry, majú osem bodov a na tretie Jupie strácajú iba jeden bod. Rovnako tak i na druhý Lučenec. Tabuľku vedie suverénna Žilina s 12-timi bodmi.

U13:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 5:1 (1:0)

Góly Dukla: Kmeť.

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt - Krnáč, Bednarčík, Kolárik, Jančiar, Kočvara, Kmeť, Penksa, Patráš, Genči, Čatloš (Seifert, S. Lomnický, J. Lomnický, Pecník, Kubiš, Debnár, Sokol)

Banskobystrickí mladší žiaci hrali duel na Liptove v areáli Šiaroch Lúčky a žiaľ prvý polčas im nevyšiel ideálne. Hoci v úvode reagovali na gól súpera, keď vyrovnal Milan Kmeť, ale vzápätí znovu inkasovali, pričom hetrik zaknihoval za necelých desať minút domáci Pánči. Polčas vyhrali Ružomberčania 4:1. Po zmene strán sme nedokázali pridať druhý gól a priblížiť sa na kontakt súperovi.

Prehru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Do zápasu sme vstúpili s nasadením, bojovnosťou, no škoda, že pri zakladaní hry od brankára sme spravili veľa nepresných prihrávok, ktoré súper využil. Po zlepšení rozohrávky od brankára bola hra vyrovnaná, dostávali sme sa do šancí, ktoré ostali nevyužité. Do ďalších zápasov musíme zlepšiť hru smerom dopredu a vyvarovať sa zbytočných chýb v zakladaní útoku. Chlapcov ale musíme pochváliť za nasadenie, bojovnosť proti dobre organizovanému súperovi.“

Námestovo – Martin 2:6, Pohronie – Žilina 0:5, L. Mikuláš – Podbrezová 10:0, Lučenec – Zvolen 2:2.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v piatom kole 1. ligy skupiny stred až v sobotu 25. septembra, kedy si v Kremničke14.45 hodine zmerajú sily v mestskom derby so zatiaľ nezdolaným Jupie FŠMH.

U 12:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 8:9 (5:4)

Góly Dukla: Kaštieľ 3, Bodzík 3, Drozd, Ďubek, Lačný

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, L. Bevíz, Poljovka, Holík, Š. Bevíz, Lepieš, Lačný, Bodzík, Drozd, Búry, Žambor, Záhorec, Horváth, Šimko, Kaštiel, Ďubek, Perichta

Naši dvanásťroční mladší žiaci nás znovu potešili. Vyhrali aj na Liptove. Mali veľmi dobrý vstup do stretnutia, dali štyri góly, no súper do prestávky otočil z 0:4 na 5:4. V druhom polčase sme vyrovnávali na 5:5, 6:6, 7:7 i 8:8, aby napokon víťazný deviaty zásah zabezpečil päť minút pred koncom Richard Kaštiel. Hetrik dosiahol nielen on, ale ešte aj Lukáš Bodzík.

Výhru nám zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Chlapci podali kolektívny a zodpovedný výkon, od začiatku plnili pokyny, ktoré sme si povedali v šatni. Celý zápas sme sa snažili súpera napádať vysoko pri rozohrávke, z čoho plynuli straty, ktoré sme dokázali gólovo využiť. Na druhej strane nás súper tak isto dostával pod tlak pri našej rozohrávke, z čoho sme sa nedokázali vymaniť konštruktívnym spôsobom a len sme alibisticky nakopávali lopty. Výhra a nasadenie potešilo, avšak stále máme obrovský priestor na zlepšenie.“

Pohronie – Žilina 6:29, L. Mikuláš – Podbrezová 15:2, Námestovo – Martin 6:23, Lučenec – Zvolen 24:4.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v piatom kole 1. ligy skupiny stred až v sobotu 25. septembra, kedy v Kremničke16.00 hodine privítajú v mestskom derby zatiaľ nezdolané Jupie FŠMH.

Futbalisti Dukly do Česka

Dorast

Dorastenci tesne podľahli Trnave, nedali jej gól

Cestujeme do Bardejova, ktorý chce v boji o záchranu tiež bodovať

Napriek nepremeneným šanciam strelecký koncert MFK Dukla

Dorast

Dorastenci povinnými víťazstvami potvrdili prvenstvá, ich hra má stále lepšiu fazónu