Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Parádne výsledky dorastencov i dorasteniek, súperov zdolali na nulu!
Dorast / MFK Dukla (PR) / 12.09.2022

Parádne výsledky dorastencov i dorasteniek, súperov zdolali na nulu!

Naša U19-ka

Naša U19-ka

Dorastenci MFK Dukla Banská Bystrica nám znovu urobili radosť. Všetky tri naše tímy zdolali tentoraz Poprad a neinkasovali ani raz! Podobne sa zaskveli aj dorastenky, ktoré pokorili Považskú Bystricu 8:0!

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 2:0 (1:0)

Góly: 45. Svetlík (z 11m), 56. Murín. Rozhodoval: Libiak. ŽK: Murín – Kapsdorfer, Novák.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Amrich – Sojka, Klimpl, Jaroš – Wallner, Grác (46. D. Bača), Svetlík (83. Jurík), Murín (78. Kukučka) -  Bálint, D. Rusko (63. Berky)

Devätnástka Dukly po výhre v Podbrezovej potvrdila tri body z ihriska súpera aj doma v Kremničke. V prvom polčase dlho nevedela streliť gól, ťažšie sa dostávala do koncovky, až prišla posledná minúta tohto dejstva a faul Kapsdorfera, ktorý po rohovom kope pridržal za dres nášho Ruska v sľubnej šanci, takže nasledovala penalta, ktorú premenil bezpečne polovysokou loptou k žrdi Svetlík, brankár sa vrhol na opačnú stranu – 1:0. Vzápätí rozhodca ukončil polčas. V tom druhom sa hostia snažili vyrovnať, poslali na ihrisko dvoch nových hráčov, ale ich snahu sme umlčali pomerne rýchlo, už po jedenástich minútach gólom na 2:0. Po dlhom pase Klimpla z obrany na ľavú útočnú stranu zachytil loptu výborne Wallner, spracoval si ju a vyslal ideálny center až za vzdialenejšiu žrď, na ktorý si nabehol Murín a presnou hlavičkou nedal gólmanovi Popradu šancu. Následne sme už Podtatrancom zdramatizovať zápas nedovolili a dvojgólové vedenie zostalo v platnosti, keďže v útoku sa už naši chlapci nedokázali viac presadiť.

Výhru 2:0 nad Popradom zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Odohrali sme náročný zápas proti obetavému a výborne organizovanému súperovi. Teší ma víťazstvo, ale predvedená hra mala rezervy. Tie spočívali najmä vo veľkom počte chýb vo vedení útokov a z toho následne malý počet situácií vo finálnej tretine ihriska. Na tom ešte musíme popracovať.“  

Ostatné výsledky:

Michalovce – Podbrezová 3:0, Trnava – Pohronie 2:1, Slovan – Žilina 2:1, Košice – Z. Moravce 3:1, Ružomberok – Petržalka 1:2, D. Streda – Trenčín 1:4.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel na ihrisku súpera, a to až v sobotu 1. októbra o 10.00 hodine u posledného celku tabuľky v Zlatých Moravciach proti ViOn-u.

Poradie:

Naša U 19-ka je na šiestom mieste so stratou dvoch bodov na vedúci Trenčín. ViOn je posledný so stratou iba štyroch bodov na Duklu.

U-17:

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 88. Kormaňák. Rozhodoval: Maličký. ŽK: Hudák, Drevko – Kuruc, Pinďura, V. Greško (tréner). ČK: V. Greško (tréner) po 2ŽK .

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Kormaňák, A. Baláž, Murčo – Brunner, Zachar, S. Greško, Pinďura, Kvasna – J. Gonda, Kuruc (77. Siman )

Sedemnástka Dukly išla v oklieštenej zostave v Poprade od začiatku za víťazstvom. Brzdili ju však nepremenené šance, niektoré boli z kategórie vyložených. Po zmene strán súper naďalej dobre bránil a po prestriedaní začal aj vpredu hroziť po našich chybách. V závere náš tím išiel do rizika a risk mu vyniesol trojbodový zisk. Po aute Brunnera na Gondu sa druhý menovaný obtočil okolo protihráča na pravej strane šestnástky, naservíroval loptu do voľného priestoru, kde si nabehol Kormaňák a ten z asi 15 metrov poslal prízemnú strelu do odkrytej časti domácej bránky – 0:1. Rozhodca Maličký potom udelil ešte druhú žltú kartu nášmu trénerovi, pretože vraj neprimerane oslavoval gól svojho mužstva, predtým arbitra kritizoval (pri prvej žltej karte, avšak bez vulgarizmov), no i napriek tomu po dvoch žltých nasledovala červená karta a musel teda opustiť lavičku. Záver už chlapci zvládli a nedovolili súperovi vyrovnať.

Tesnú výhru nad Popradom zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„V tomto zápase nám vypadlo viacero hráčov, ktorí mohli výrazne zamiešať zostavou, prípadne zmeniť priebeh duelu. Na ten nás dobre pripravil súper už v jarnej časti, čiže sme vedeli, čo očakávať, pokiaľ nestrelíme rýchly gól. Zvolili sme prípravu na druhý scenár a síce, že zápas bude náročný fyzicky a môže to byť o jednom góle. Priebeh to aj potvrdil, vzhľadom na to, že sme trestuhodne zahadzovali naše príležitosti a nakoniec súper, ktorý celý zápas len bránil, ho mohol v závere zlomiť na svoju stranu našimi fatálnymi chybami. Tie vyplývali s preceňovania svojich schopností a následnou nekoncentráciou. Sme však radi, že naši hráči išli aj za cenu rizika za víťazstvom do poslednej minúty a vyplatilo sa, keď sme po peknej akcii vsietili gól. Radosť a emócie boli obrovské, za čo si naši chalani zaslúžia veľký kompliment, takisto väčšina za prístup, veľké nasadenie, fyzičnosť. Veľmi si tieto body ceníme.“

Ostatné výsledky:

Z. Moravce – Košice 0:5, Petržalka – Ružomberok 1:1, Pohronie – Trnava 0:2, Žilina – Slovan 2:2, Podbrezová – Michalovce 2:1, D. Streda – Trenčín 1:4.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas doma v Badíne, kde v sobotu 17. septembra o 11.00 hodine nastúpi proti Žiline.

Poradie:

V tabuľke je náš tím s dvanástimi bodmi a bilanciou 4-1-0 na tretej priečke so stratou jedného bodu na vedúci Ružomberok. Žilina je jedenásta s troma bodmi za tri remízy bez jedinej výhry.

U-16:

FK Poprad – MFK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:0)

Góly: 50. Kráľ, 58. Kobzoš, 73. a 74. Zbyňovský. Rozhodoval: Petruľa. ŽK: Slebodník – Nemec, Stacho.

Zostava MFK Dukla + striedania: Černák - Bartoš, Nemec, Komora, Rusňák – Stacho, Abrahám (55. Poláček) – Kobzoš (63. Zbyňovský), Korčok (58. M. Kováč), Knopp (55. Chromek) – Kráľ (58. Sivíček)

Aj šestnástka Dukly nás potešila. V Poprade vyhrala rozdielom triedy, hoci sa dlho nevedela presadiť. A to až do 50. minúty, kedy streleckú smolu zlomil náš útočník Kráľ. Domáci potom otvorili ešte viac hru a to už bola voda na náš mlyn. O osem minút neskôr sa presadil Kobzoš, ktorého potom nahradil Zbyňovský a práve tento striedajúci hráč Dukly pridal ďalšie dva góly a stanovil výsledok na 0:4. Tri body získali bystrickí mladíci zaslúžene.

Jasnú výhru v Poprade zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„V daždivom počasí a na náročnom teréne sme sa snažili o kombinačný futbal proti vzdorovitému súperovi. Už v 1. polčase sme si vytvorili minimálne 4 vyložené šance, ktoré sme nedokázali využiť, takže sme súpera stále držali v hre. V druhom polčase sme priebežne siahli k viacerým striedaniam hráčov, čo prinieslo oživenie celkového herného prejavu. Družstvo Popradu sme zlomili strelením prvého gólu. Následne bol zápas už len o tom, akým gólovým rozdielom sa stretnutie skončí. Ďakujem chlapcom za celkový prístup k svojim povinnostiam a verím, že nepoľavia.“

Ostatné výsledky:

Z. Moravce – Košice 3:1, Podbrezová – Michalovce 2:1, Pohronie – Trnava 0:0, Žilina – Slovan 5:0, Petržalka – Ružomberok 3:3, D. Streda – Trenčín 2:0.

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas doma v Badíne, kde si v sobotu 17. septembra13.15 hodine zmeria sily so Žilinou.

Poradie:

V tabuľke je šestnástka Dukly štvrtá s desiatimi bodmi, Žilina na piatom mieste má o bod menej. Vedie Ružomberok s bodovým ziskom 13.

WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Považská Bystrica 8:0 (1:0)

Góly: 7., 50. a 72. Paterová, 46. Mazúchová, 55. Dunajská, 59. a 75. Hrúzová, 61´Brandysová

Zostavy a striedania MFK Dukla: Čižnárová (41´ Lukach) – Hrušková (41´ Fabianová), Korčoková, Jančíková (49´ Hrúzová), Halgašová – Madajová, Lukach (41´ Brandysová), Dunajská – Gajdošíková (41´ Vojteková), Paterová, Mazúchová

Už v 40-tej sekunde po úniku Mazúchovej vystrelila Paterová ponad brvno. V 3. min. zneškodnila nájazd Paterovej brankárka hostiek Holíková. Potom. unikla po ľavom krídle Mazúchová a jej center zakončovala málo dôrazne Lukach, o malú chvíľu mierila nepresne z pravej strany naša Gajdošíková. V 15.min. zvonila po individuálnej akcii Paterovej pravá žrď. O dve minúty na to už konečne prelomila Dukla streleckú smolu. Dunajskej strela z diaľky vypadla Holíkovej z rúk a kapitánka Paterová pohotovou dorážkou otvorila skóre zápasu - 1:0. Do prestávky ešte skúšali strelecké šťastie dvakrát Mazúchová i Paterová, ale skóre sa už nezmenilo. 

Hneď po zmene strán v 46.min. vysunula Dunajská na ľavom krídle Mazúchovú, ktorá prudkou prízemnou strelou ľavačkou zvýšila na 2:0. Od tohto momentu sa roztrhlo vrece s gólmi. V 50. min. sa po centri Mazúchovej presadila z bezprostrednej blízkosti Paterová 3:0. Na druhej strane sa do jedinej gólovej príležitosti dostali po chybe v rozohrávke aj hosťujúce hráčky, ale brankárka Lukach predviedla výborný zákrok. V 55. min. sa peknou strelou spoza pokutového územia presadila Dunajská4:0. V 59. min. unikla po prihrávke Paterovej hosťujúcej obrane striedajúca Hrúzová a svoje sólo zakončila presnou strelou na 5:0. Po hodine hry sa presnou strelou z diaľky prezentovala Brandysová6:0. V poslednej dvadsaťminútovke sa zápas už iba dohrával. V 72. min. dorazila loptu do siete po zmätku v obrane hostí Dominika Paterová a zavŕšila hetrik, bolo 7:0. Posledné slovo mala v 75. min. Hrúzová, keď jej loptu naservírovala Paterová na 8:0.   

Duel zhodnotil tréner našich dorasteniek Róbert Pavúk:

„Dievčatá pristúpili k zápasu veľmi zodpovedne. Mali sme trochu zjednodušenú rolu, keďže hosťujúci tím pricestoval len s 10-timi hráčkami. S kolegom Bangom sme mimoriadne spokojní s prístupom k zápasu našich kľúčových a skúsených hráčok. Všetky podali sústredený výkon a pochopili svoju rolu pri tomto kolektíve. Popri nich sa učia a naberajú cenné skúsenosti naše mladé dievčatá, ktoré raz preberú ich úlohy. Dnes by som chcel špeciálne pochváliť našu kapitánku Paterovú. V úvode nepremenila niekoľko príležitostí, ale nerezignovala a skúšala to ďalej. Nakoniec dosiahla v zápase hetrik a pridala ešte dve asistencie. To je správny prístup a vzor pre mladšie dievčatá. Taktiež ma teší prístup Daryni Lukach, ktorá sa v 2. polčase z pozície hráčky posunula do bránky a obetovala sa v prospech tímu. To sú veľké veci. Vyhrať zápas v 1. lige nie je jednoduchá záležitosť, presvedčili sme sa o tom naposledy. O to viac si ceníme takúto jasnú výhru. Je to vôbec prvá súťažná výhra pre túto skupinu talentovaných dievčat. Verím, že sa z nej hráčky potešia a povzbudí nás všetkých do ďalšej náročnej práce vo farbách Dukly.“

Ostatné výsledky 3. kola v skupine B v 1. lige dorasteniek:

Žilina – Trenčín 0:6, Topoľčany – Častkovce 7:0, Martin – RSC Hamsik Academy 5:0.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly sa v najbližšom kole 1. ligy, skupiny B predstavia v mestskom derby na umelej tráve v Rudlovej, kde ich v nedeľu 18. septembra10.00 hodine privítajú domáce hráčky z RSC Hamsik Academy.