• S Michalovcami štrnástka vyhrala a pätnástka remizovala
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 14.08.2021

S Michalovcami štrnástka vyhrala a pätnástka remizovala

Starší žiaci MFK Dukla si na sklonku tohto týždňa zmerali v Priechode sily s Michalovcami. Súper k nám prišiel s tvrdou a agresívnou hrou, s ktorou si lepšie poradila štrnástka, hoci aj pätnástka mohla vyhrať.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 4:3 (2:0)

Góly: Bátovský 2, Vidhold, Debnár

Zostava: Puzio - Pálenkáš, Valach ,Hajdúch, Fuchs – Chromek, Debnár –Vidhold, Ferenc, Čupka – Bátovsky. Striedali: Noga, Rafaj, Lichý, Karas, Šinský, Illéš.

Naši chlapci v prvom polčase trestali agresívnu hru súpera. Išli do vedenia 2:0 po pekných rýchlych akciách, tak skončil aj polčas. Po zmene strán Michalovčania znížili na 2:1, ale opäť sme dokázali odpovedať dvomi rýchlymi gólmi a zvýšili sme vedenie na 4:1. V závere súper stiahol manko na rozdiel gólu, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo.

Víťazný duel nám zhodnotil tréner našej štrnástky Ľubomír Faktor:

„Súper hral veľmi dobre kombinačne, ale hlavne tvrdo a agresívne. Reagovali sme na to adekvátne, musím chlapcov pochváliť. Po dvoch rýchlych akciách sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Aj na gól súpera v druhom polčase sme dokázali odpovedať. Po taktickej i futbalovej stránke to však ešte nebolo ono, ale už je na chlapcoch vidieť zlepšenia.“

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:2)

Góly: Jedlička, Glemba.

Zostava + striedania: Černák - Môťovský (40. Valent), Rusňák (40. Chromek), Kolenička, Skačan (40. Dobrota) - Stupavský (40. Rubint), Korčok (40. Vaňovec), Glemba - Stacho (70. Zbyňovský), Jedlička (60. Šuplata), Kobzoš (60. Lačný)

Naša pätnástka odohrala prvý polčas slabšie. Hoci sme išli do vedenia 1:0, následne sme inkasovali dva góly po lacných chybách a polčas tak prehrali 1:2. Po zmene strán to už bolo o poznanie lepšie. Mladíci vyrovnali po rohovom kope a v závere mohli pridať aj tretí víťazný gól, no súpera podržal výborným zákrokom brankár.

Remízové stretnutie s Michalovcami nám zhodnotil tréner našej U 15-ky Peter Rebek:

„Do zápasu sme vstupovali s cieľom dať väčší priestor všetkým hráčom, najmä tým, ktorí majú na svojom poste konkurenciu a bojujú o miesto v zostave, resp. sme chceli ešte raz vidieť niektorých hráčov na iných postoch. Samotný zápas bol viac o bojovnosti a nasadení, my sme nedokázali ukázať svoju futbalovosť, nakoľko súper bol dôrazný. My sme mu to uľahčovali tým, že sme hrali pomaly, resp. niekedy až naivne. Prvý polčas bol z našej strany slabý, v druhom sme sa zlepšili a aspoň v defenzíve sme pôsobili istejšie. Napriek tomu, že skoro v každom zápase hráme proti fyzicky väčším a vyšším hráčom, oba naše góly boli skôr výsledok dôrazu a nasadenia ako kvality vo finálnej fáze. Pri prvom Jedlička správne sledoval loptu a dohral situáciu, kedy brankár neudržal loptu, a dorazil ju do siete. Druhý padol po rohovom kope, kedy niekoľkokrát odrazenú loptu dotlačil Glemba. My sme inkasovali zase raz úplne zbytočné góly, prvý si brankár sám vrazí ľahkú strelu, pri druhom nemal útočník súpera problém skórovať po našej ľahkovážnej strate na vlastnej polovici a slabom dôraze pri jeho bránení. V poslednej minúte mohol rozhodnúť Glemba, po našej asi najlepšej akcii zápasu, treba však pochváliť brankára Michaloviec za skvelý zákrok.“

Matúš Hruška sa neprejedal, hovorí o brankárskej kondícii

Góly, body, úsmevy a dymová clona

Slovnaft Cup na Štiavničkách

Tlačová konferencia MFK Dukla B.Bystrica

Sumár mládeže: Mladší žiaci víťazne proti Liptovskému Mikulášu, devätnástka tesne prehrala

MFK Dukla B.Bystrica - FC Košice 4:1 /1:0/