Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Ščasný podpísal nový kontrakt s MFK Dukla B.Bystrica
A tím / MFK Dukla / 11.05.2023

Ščasný podpísal nový kontrakt s MFK Dukla B.Bystrica

Ščasný podpísal nový kontrakt s MFK Dukla B.Bystrica
Vedenie klubu a tréner Michal Ščasný sa dohodli na spolupráci na ďalšie dve sezóny.

Vynikajúca sezóna nováčika Fortuna ligy MFK Dukla B.Bystrica bola základom na predĺženie kontraktu s trénerom Michalom Ščasným. Vedenie klubu so 44-ročným kormídelníkom podpísalo novú dvojročnú zmluvu.

Jozef Mores, športový riaditeľ MFK Dukla B.Bystrica: 'Predĺženie spolupráce s hlavným trénerom Michalom Ščasným o ďalšie dva roky je logickým vyústením jeho práce pri mužstve počas celej, stále ešte aktuálnej sezóny. Vytvára nám to priestor pokračovať v nastavených veciach, dotiahnuť sezónu a pripravovať sa na tú nasledujúcu, ktorá bude určite veľmi náročná. Som rád, že sme sa s Michalom dohodli a že spoločnými silami budeme čeliť výzvam, ktoré sú pred nami. Spou s ním bude aj naďalej pokračovať realizačný tím s asistentami Rusnákom a Auxtom a trénerom brankárov Juračkom.'


Podpis dvojročnej zmluvy znamená kontinuálne pokračovanie pri tíme MFK Dukla Banská Bystrica a logiku predĺženia spolupráce na zákade výsledkov a predvedenej hry vidí aj Michal Ščasný, s ktorým sme sa po podpise krátko pozhovárali.

Michal zrejme  si očakával ponuku na predĺženie kontraktu hlavne na základe vynikajúcich výsledkov mužstva a tiež predvedenej hry. Dá sa to takto povedať? Ale áno, dá, všetci sme mali cieľ dostať sa do prvej šestky, aj keď na začiatku sezóny to bola záchrana. Postupne, ako sa vyvíjalo postavenie v tabuľke sme sa chceli dostať do TOP 6 a teraz hráme dokonca o Konferenčnú ligu. O to ťažšie to bude na budúci rok.

Bolo tvoje rozhodnutie jednoznačné, keď si dostal ponuku? Určite áno, som tu veľmi spokojný. Mám super vzťah s majiteľom, športovým riaditeľom a všetkými ľuďmi, ktorí v klube pracujú. Cítime sa v B.Bystrici výborne aj s rodinou, takže som vôbec neváhal. Priznávam, že som mal ponuku z českej ligy, ale cítim, že tu môžeme dosiahnuť ešte niečo dobré.

Druhá sezóna v lige býva vždy ťažšia ako tá nováčikovská, čo najviac rozhodlo prijať túto výzvu? Ja som nerozmýšlal nad tým, že by som išiel niekde preč, je to výzva, aby sme dokázali a potvrdili to, čo zažívame teraz. Vieme, že to bude ťažšie, ale je to len na nás, ako sa s tým vysporiadame. Samozrejme, že sa nevyhneme odchodom hráčov, niekto nový určite príde, ale to všetko sa ešte len vykryštalizuje.

Zmeny zrejme neobídu ani hráčsku šatňu, už vieš zhruba povedať s akým kádrom budeš robiť v novej sezóne? Samozrejme by som chcel, aby 90% hráčov zostalo, ale futbal sa v otázke príchodov a odchodov bude počas nasledujúcich týždňov vyvíjať. Nechcel by som to teda ešte konkretizovať, ale isté je, že určite odíde Aďo Slávik, ktorý podpísal zmluvu s Jabloncom. Ponuka pre našich ďalších hráčov určite bude, ale na to budeme reagovať po skončení sezóny a počas letnej prípravy.