• Sumár mládeže: Mladší dorastenci úspešne proti Zlatým Moravciam, pätnástka vyhrala v Martine
Dorast / MFK Dukla / 03.04.2023

V prvé aprílové dni odohrala ďalšie súťažné stretnutia väčšina našich mládežníckych kategórií. Darilo sa mladším dorastencom, pätnástke či dvanástke. Dievčatá mali voľno.
Devätnástka s Moravcami bez gólov

Naši starší dorastenci v sobotu privítali v súboji posledného s predposledným rovesníkov zo Zlatých Moraviec. Ani jednému mužstvu sa skórovať nepodarilo. Devätnástka tak na svojho posledného súpera stráca v tabuľke naďalej 6 bodov. Najbližší zápas odohrá U19 vo štvrtok 6. apríla od 15.00 h v Poprade.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „V zápase sme boli lepším družstvom len v záverečných dvadsiatich minútach, a to je na víťazstvo málo. Najmä v prvom polčase sme aktivitu prenechali súperovi, a mohli sme za to pykať. Pozitívom je prístup hráčov, ale strata dvoch bodov v domácom prostredí mrzí.“

I. LSD U19 – 19. kolo – sobota 01.04.2023, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 0:0 (0:0)

ŽK: 30. Longauer, 65. Jaroš – 33. Hodúr, 40. Jakub, 90. Berky.

Zostava MFK Dukla U19: Amrich - Klimpl, Sojka, Jaroš (C), Longauer - Svetlík, Demian (82. Murín), Alex - Števonka, Ševčík (46. Bálint), Rusko.

---

Sedemnástka na ViOne vyhrala

Naši mladší dorastenci U17 sa v nedeľu predstavili na umelej tráve Zlatých Moraviec, kde išli v 14. minúte do vedenia zásluhou Samuela Zachara. Domáci síce v 23. minúte vyrovnali, ale Patrik Kuruc dvomi gólmi v druhom polčase rozhodol o víťazstve Dukly. Sedemnástke patrí po víťazstve v Zlatých Moravciach 5. priečka, pričom na štvrtú Žilinu stráca 7 bodov. Najbližšie bude hrať U17 vo štvrtok 6. apríla od 11.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Popradu.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Celú prípravu na zápas sme podriadili výsledku a to najdôležitejšie je, že sme to dokázali zrealizovať aj na ihrisku, za čo si naši chlapci zaslúžia absolutórium. Okolnosti boli mimoriadne zložité, nakoniec skvelá mentalita, trpezlivosť a ochota robiť pre mužstvo priniesla veľmi dôležité víťazstvo, ktoré sme potrebovali. Ako vždy, body z vonku majú zmyslel len vtedy, ak ich potvrdíme aj doma, a tentokrát to nie je inak. Od dnes sa pripravujeme na ďalší zápas a veríme, že budeme hrať s rovnakou energiou ako v tomto zápase.“

I. LMD U17 – 19. kolo – nedeľa 02.04.2023, 10.00 h – Zlaté Moravce UT

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)

Góly: 23. Lika – 14. Zachar, 57. a 88. Kuruc. ŽK: 37. Kuruc, 45. V. Greško (tréner), 57. M. Poljovka ml., 82. Zachar, 86. Murčo.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Brunner, Baláž, Murčo, M. Poljovka ml. – Zachar, Sivíček, S. Greško (C) – Kačur (89. Siman), Kuruc, Pinďura (90. Kaščák).

---

Šestnástka taktiež v Zlatých Moravciach bodovala naplno

Naša U16 síce v nedeľu Zlatých Moravciach od 11. minúty prehrávala, ale ešte do polčasu otočila priebežný stav zásluhou Jakuba Nevedela a Petra Korčoka. V druhom polčase si už mladšia kategória  mladších dorastencov tesný náskok postrážila.  Šestnástka sa v tabuľke nachádza na 6. mieste s 2-bodovu stratou na piaty Slovan a zápasom k dobru. Najbližšie bude hrať  U16 vo štvrtok 6. apríla od 13.15 h na MMŠ v Kráľovej proti Popradu.

Csaba Csányi, asistent trénera MFK Dukla U16: „Na zápas do Zlatých Moraviec sme cestovali s úmyslom podať kvalitný výkon a snažiť sa preniesť prvky z tréningového procesu do majstrovského zápasu, čo sa nám v určitých úsekoch hry, hlavne v prvom polčase, aj darilo. Aj napriek tomu, že sme inkasovali ako prví, nezmenili sme spôsob hry a dvomi gólmi sme otočili priebeh stretnutia v náš prospech. V prvom polčase sme boli aktívnejším a hlavne kvalitnejším tímom na ihrisku.  Vypracovali sme si viac gólových príležitostí, ale nepresnosť a nerozhodnosť nás pripravili o strelenie tretieho gólu. Druhý polčas už nebol z našej strany taký kvalitný, ako sme si predstavovali a ako sme chceli pokračovať. Nedarili sa nám kombinácie v stredovej zóne a nevedeli sme hore podržať loptu, čím sme súperovi dopomohli k platonickému tlaku, ktorý až na malé zaváhania, spoľahlivo vyriešila naša obranná formácia aj s brankárom. Aj napriek tomu, že sme neboli takí dominantní, ako v prvom polčase, vypracovali sme si dve-tri gólové príležitosti. Dúfame, že nás tento zápas správne nabudí na štvrtkovú dohrávku s Popradom, v ktorej chceme byť úspešní a podať kvalitný výkon.“

I. LMD U16 – 19. kolo – nedeľa 02.04.2023, 12.15 h – Zlaté Moravce UT

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:2)

Góly: 11. Homoľa – 19. Nevedel, 27. Korčok. ŽK: 75. Jelenčík, 80. Gróf – 40. Korčok, 48. Rubint, 77. Hauer, 80. Korim.

Zostava MFK Dukla U16: Hauer – Stupavský (C), Nemec, Mandzák (57. Králik), Komora (70. Stacho), Rubint (57. Chromek), Zbyňovský, Nevedel (70. Korim), Korčok, Kobzoš (57. Bartoš), Král.

---

Pätnástka zvíťazila rozdielom triedy v Martine

Naši starší žiaci U15 vyhrali aj piaty zápas v nadstavbovej skupine. Na ihrisku MŠK Fomat Martin sa v stredu 29. marca zaskvel hetrikom Henrich Vidhold. V tabuľke nadstavbovej skupiny patrí našej U15 s plným počtom bodov 2. miesto o skóre za Pohroním, ktoré odohralo o zápas viac. Najbližšie bude hrať naša pätnástka vo štvrtok 6. apríla od 10.00 h vo Zvolene.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Úvod zápasu sme začali veľmi dobre, keď už vo štvrtej minúte sme sa ujali vedenia po peknej individuálnej akcii Vidholda. Po góle sme súpera ešte viac dostávali pod tlak, držali sme loptu na svojich kopačkách a často sa dostávali do zakončenia. Domácich viackrát podržal brankár. Do druhého polčasu sme vstúpili opäť aktívne, znova sme sa dostávali do šancí, ale v koncovke sme zlyhali. Súpera sme prakticky za celý zápas nepustili do žiadnej gólovej šance, takže naše víťazstvo je úplne zaslúžené.“

I. LSŽ U15 – NČ skupina Stred+Východ o umiestnenie – 6. kolo – streda 29.03.2023, 10.00 h – Pltníky UT

MŠK Fomat Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:1)

Góly: 5., 50. a 68. Vidhold. ŽK: 33. Faktor (tréner).

Zostava MFK Dukla U15: Noga - Valach, Bednarčík, Gömori, Hajdúch (75. Kini) – Debnár (C), Hollý - Maslák (75. Šinský), Ferenc (68. P. Illés), Vidhold (68. Čupka) - Page (20. Mališ).

---

Štrnástka Martinu vysoko podľahla

V stredu sa v martinskom Športovom parku Pltníky predstavila aj naša U14, ktorá s domácim Fomatom prehrala vysoko 7:1. O jediný zásah našej štrnástky sa postaral Matej Patráš. Mladšia kategória našich starších žiakov prehrala vôbec prvý zápas v nadstavbovej časti a v tabuľke klesla na 3. priečku. Na druhé Pohronie stráca bod, ale má zápas k dobru. Najbližšie bude hrať naša U14 vo štvrtok 6. apríla od 12.00 h vo Zvolene.

MŠK Fomat Martin – MFK Dukla Banská Bystrica 7:1 (4:1)

Góly: 6. a 13. Lacko, 15. a 70. Móric, 20. Švichký, 40. a 60. Okuliar – 19. Patráš.

Zostava MFK Dukla U14: Auxt – Kočvara (45. Jančiar), Kmeť (45. Debnár), Krajčovič (45. Kubiš), Kolárik, Gabriš (45. Genči), Pizzolato (45. Krnáč), Gondáš (C), M. Penksa, V. Pecník (45. Čatloš), Patráš. Tréner: P. Rebek.

---

Trinástka s tesnou prehrou s Podbrezovou

Naša U13 odohrala v sobotu doma dramatický duel s Podbrezovou, s ktorou prehrávala 0:2, v ďalšom priebehu vyrovnala na 4:4, ale rozhodujúci gól napokon strelili hostia.  Trinástka odohrá nasledujúci zápas v sobotu 15. apríla na ihrisku Pohronia.

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 16. kolo – sobota 01.04.2023, 14.30 h – MMŠ Radvaň-Kráľová

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 4:5 (2:3)

Góly: 18. Záhorec, 34. a 43. Kaštiel, 39. Lepieš – 8. Baran, 17. Kováčik, 22. a 47. Kolenička, 40. Zelenčík.

Zostava MFK Dukla U13: Dohnálek – Holubčík, Holík, Žambor (C), Brozman, Lepieš, Šimko, Horváth, L. Pecník, Mácho, Záhorec, Mojžiš, Kaštiel, Lačný, Drozd, Bevíz. Tréner: M. Dvoran.

---

Dvanástka dominovala proti Podbrezovej

Naši mladší žiaci U12 si v sobotu doma proti Podbrezovej schuti zastrieľali, keď v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách vyhrali 17:3. Dvanástke je tak naďalej na čele tabuľky skupiny Stred so zhodným počtom bodov s RSC Hamsik Academy. Najbližší duel odohrá mladšia kategória našich mladších žiakov v sobotu 15. apríla na pôde Pohronia.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 17:3 (8:1)

Zostava MFK Dukla U12 a góly: Kováč, Štubňa 1, N. Ščasný 3, Mikolaj (C), Driečny 2, Laššák, Múka, T. Kaliský 2, Čunderlík, R. Valent 1, M. Valent 1, Holík 1, Špirka, Môc, Schmidtmayer 2, L. Blaško 1, Citara, Flasik 1, Ďubek 2.