Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Sedemnástka a šestnástka sa proti silnej Žiline nepresadila
Dorast / MFK Dukla (PR) / 06.10.2022

Sedemnástka a šestnástka sa proti silnej Žiline nepresadila

Z duelu našej U17-ky so Žilinou

Z duelu našej U17-ky so Žilinou

V utorok dohrávali mladší dorastenci zápasy 8. kola najvyššej súťaže a na umelej tráve štadióna Radvaň (mestská časť Kráľová) hostili Žilinu. Žiaľ oba naše tímy U17 i U16 podľahli mladým ´Šošonom´ 0:2.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:2 (0:2)

Góly: 6. Chlepko, 14. Šinko. Rozhodoval: Fábry. ŽK: bez kariet .

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Kaliňák, A. Baláž, Brunner (od 74´ Brštiak), Murčo – Zachar (od 78´ Kormaňák), S. Greško, N. Dagnoli – Kuruc, J. Gonda (od 58´ Kvasna), Pinďura (od 74´ Kačur) 

Sedemnástka Dukly nezachytila úvod stretnutia. Žilinčania išli do rýchleho vedenia v šiestej minúte a našu snahu o vyrovnanie pribrzdili do štvrťhodiny druhým gólom. Pykali sme za chyby v defenzíve. Následne hostia skúsene držali dvojgólový náskok, hrali účelne a bystrickí mladíci ťažko hľadali recept na hru súpera. Nedokázali sa už presadiť a tak prehrali 0:2.

Duel zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„Dohrávaný zápas nás zastihol hneď v úvode v komfortnej zóne, z ktorej nás súper vyviedol do 15-tej minúty a zápas potom celý aj tak vyzeral. Od začiatku sme robili hrubé chyby, boli sme v obrannej fáze extrémne pomalí, jednoducho všade sme boli o dva kroky neskôr. Neskoro, nedôrazne sme vystupovali a súper, ktorý náš slabý vstup do predchádzajúceho zápasu v sobotu nepotrestal, nás tento krát vysokou kvalitou okamžite vyškolil, zneistil a donútil nakopávať lopty, ktoré boli skoro vždy nepresné. Tým pádom naše silné stránky, ktoré nás zdobili v predošlých zápasoch, išli úplne do úzadia a celá stredová formácia aj s hrotovým útočníkom bola neustále pod mostom a robili v podstate len defenzívu. Chlapcov ale treba pochváliť za to, že sa nezlomili a hľadali ako sa z toho dostať. Súper nám však toho dovolil málo a pri takom vstupe s takým súperom je potom veľmi náročné prísť späť do zápasu. V sobotu nás čaká ďalší podobný súper a veríme, že tento krát veci nepodceníme. Zápas nám jasne ukázal, že nás čaká ešte veľa roboty ak chceme byť úspešní.“

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 8. októbra o 11.00 hodine v areáli This Is my sen - akademy v Trenčíne na umelej tráve, kde si zmeria sily s lídrom tabuľky AS, ktorý doposiaľ nepozná pocit prehry a má bilanciu sedem víťazstiev a jedna remíza.

Poradie:

V tabuľke je náš tím so 16-timi bodmi na štvrtej priečke, Žilina je piata s trojbodovou stratou, vedúci Trenčín má 22 bodov.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:2 (0:0)

Góly: 49. a 78. Bondarenko. Rozhodoval: Antalík. ŽK: Blaško (Žilina)

Zostava MFK Dukla + striedania: Slovák – Mandzák, Nemec, Komora (65. Korim), Rusňák – Chromek, Rubint (58. Kováč) – Kobzoš (58. Poláček), Sivíček, Nevedel (58. Knopp) – Kráľ

Najmladšia dorastenecká šestnástka hrala so Žilinou vyrovnaný polčas. Snažila sa aj smerom dopredu, ale do šancí sa dostávala ťažšie. Polčas skončil bez gólov. Tréner hostí cez prestávku prestriedal, poslal do hry nového muža Bondarenka a ten sa presadil už po deviatich minútach gólom na 0:1. Mladí Duklisti sa snažili o vyrovnanie, v závere už museli hrať vabank a inkasovali dve minúty pred koncom gól na 0:2. Dal ho opäť Bondarenko, tentoraz zo štandardky.

Zápas hodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„V zápase s veľmi kvalitným súperom a vyspelými individualitami sme sa snažili o otvorenú hru. Aj keď bola väčšia herná kvalita na strane súpera, chceli sme byť aktívni aj smerom k súperovej bránke. Žiaľ nepresnosť na našich kopačkách nám to viackrát znemožňovala. Naši hráči pôsobili z nášho pohľadu nervózne a kŕčovito. Výsledok bol nakoniec pre nás milosrdný. Samozrejme patrí chlapcom pochvala za neustálu aktivitu a bojovnosť. V našom družstve nebolo jedného hráča, ktorý by nechcel, alebo by nevydal zo seba všetko. Čakajú nás ďalší kvalitní súperi a tešíme sa na konfrontáciu s nimi.“

Program:

Naša U16-ka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 8. októbra o 13.15 hodine v areáli This Is my sen - akademy v Trenčíne na umelej tráve a sily si tam zmeria sily s domácim tímom AS.

Poradie:

V tabuľke je šestnástka Dukly siedma s 13-timi bodmi, Žilina sa vyhupla na štvrtú priečku, má o tri body viac. Trenčania okupujú deviatu pozíciu s deviatimi bodmi. Na čele je Ružomberok s 22 bodmi.