• Aktuality
  • Zaujímavá trénerská dvojica, talentovaní mladí futbalisti, čaká ešte veľa tréningového drilu
A tím / Jozef Mazár / 27.08.2019

Zaujímavá trénerská dvojica, talentovaní mladí futbalisti, čaká ešte veľa tréningového drilu

Tréner Peter Rebek sa snaží aj v tréningovej práci dôsledne uplatňovať správne pedagogické zásady pri každom, napríklad v tomto prípade gestikulačnom spôsobe upozornenia, na chybné priestorové pôsobenie hráčov na hracej plocha. V Majstrovských stretnutiach samotných je coachom skúsený Jozef Slobodník. Foto: Marek Čecho

Tréner Peter Rebek sa snaží aj v tréningovej práci dôsledne uplatňovať správne pedagogické zásady pri každom, napríklad v tomto prípade gestikulačnom spôsobe upozornenia, na chybné priestorové pôsobenie hráčov na hracej plocha. V Majstrovských stretnutiach samotných je coachom skúsený Jozef Slobodník. Foto: Marek Čecho

Trénerská dvojica Jozef Slobodník – Peter Rebek sa nemôže sťažovať na nedostatok roboty. Vedenie MFK Dukla, presnejšie úsek mládeže, zveril tejto dvojici pripraviť pre prvoligové boje mladšieho dorastu v kategórii U16 chlapcov, ktorí doteraz spolu nehrali.

Napríklad talentovaný Erik Jurík z Prievidze začínal v Juppie, Hamšíková akadémia Banská Bystrica, ale svoj ďalší futbalový rast sa rozhodol zveriť do rúk trénerom MFK Dukla. Jeden z nich, vo futbale známejší aj ako vynikajúci hráč s nebezpečnou ľavačkou, Jozef Slobodník, zdobil za úspešných trénerských čias Petra Benedika aj na medzinárodnom poli ľavú stranu mládežníkov armádnej Dukly, ktorá vyhrávala svoje zápasy s mládežníkmi slávnych kolektívov nemeckej bundesligy, ale i ligy francúzskej, holandskej ba i anglickej.

Ešte iba ako 16 ročný dostával príležitosť medzi o 2 roky staršími chlapcami. Druhý tréner, Peter Rebek tiež hrával aktívne futbal. Okrem toho sa rozhodol aj pre vysokoškolské štúdium a keďže obaja majú kvalitné trénerské licencie i dlhoročnú prax v práci s mládežou, dali sa do dlhodobej práce s chlapcami z viacerých kútov stredného Slovenska. Talentovaný brankár Oleg Balco z Poltára potvrdil svoj postreh i dobrú tréningovú prácu na sebe aj v prvom zápase I. dorasteneckej lige proti oveľa skúsenejším i fyzicky vyspelejšie stavaným rovesníkom v dresoch FK Železiarní Podbrezová na ich pôde.


Zamyslený Jozef Slobodník ťaží popri dobrých odborných znalostiach vedenia chlapcov v tréningovej a zápasovej praxi veľa aj zo svojich bohatých futbalových skúseností. Veď len v najvyššej československej súťaži odohral presne 100 náročných prvoligových majstrovských futbalových stretnutí.
Foto: Marek Čecho

MFK Dukla vyhrala svoje premiérové majstrovské stretnutie 2:1 dvoma gólmi Knošku. „ Naši chlapci prekvapili bojovnosťou, ale ako som sa snažil už v predchádzajúcich našich debatách o budovaní družstva naznačiť, čaká nás i chlapcov samotných veľa drilu ak budú chcieť hrať vyrovnané partie so Slovanom, Trnavou, Trenčínom, Dunajskou Stredou, Nitrou, Michalovcami, Žilinou, Ružomberkom, Senicou či Popradom v už spomenutej I. lige. Ukazuje sa, že chlapci začínajú tvoriť dobrú partiu a len od nich záleží ako budú chcieť na sebe zdokonaľovať to, čo zdokonaľovať potrebujú. Celá osemnástka, ktorá tvorí základnú os kolektívu, ale i ďalší, ktorí sa rozhodli s nami ďalej trénovať majú predpoklady vyrastať v kvalitných hráčov“ povedal pre oficiálny klubový portál MFK Dukla, ale i čitateľov internetového magazínu Klub priateľov Dukly, čitateľov printového magazínu Góól a internetový portál www.priekopnik.sk tréner Peter Rebek.

Keďže už poznal celú osemnástku, ktorá tvorí základ družstva začal menovať hráčov a priradil k ich menám a priezviskám aj čísla, s ktorými budú k majstrovským zápasom nastupovať. Takže pred štartom v ďalších zápasoch môže futbalový fanúšik vnímať súboje a hru MFK Dukla v kategórii U16 aj prostredníctvom tejto súpisky: 1 Patrik Jonák, 31 Oleg Balco, 2 Thomas Krajčovic, 3 Adam Lukáč, 4 David Solár, 5 Timur Hrbál, 6 Erik Jurík, 7 Marek Puškár, 8 Šimon Boška 9 Michal Studený, 10 Jaromír Knoška 11 Patrik Palko 12 Jakub Sládeček, 14 Matúš Trnovský,15 Peter Vrbiniak, 16 Peter Pastorek 17 Marek Černák 18 Nikolas Predmeský.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

Derby so Zvolenom zvládli štrnástka, trinástka i dvanástka

Čítať viac
A tím

Lukáš Migaľa je v sobotu pripravený nastúpiť

Čítať viac
A tím

Spustili sme predaj vstupeniek na sobotňajší duel s Michalovcami

Čítať viac
A tím

Preview: V Skalici nás čaká iný zápas ako v Námestove

Čítať viac
A tím

Druhá liga pokračuje, odohráme 4 zápasy

Čítať viac
Dorast

Dorastenci U19 o pohár SNP

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem