• Aktuality
  • Sedemnástka remizovala v Trnave, šestnástka tam iba tesne prehrala
Dorast / MFK Dukla (PR) / 26.09.2022

Sedemnástka remizovala v Trnave, šestnástka tam iba tesne prehrala

Naša U17-ka

Naša U17-ka

Starší dorastenci uplynulý víkend nehrali, ale mladší sa predstavili v Trnave. Sedemnástka uhrala so Spartakom cennú remízu 0:0. Šestnástka strelila dva góly, ale napokon inkasovala o jeden viac a tesne prehrala.

U-17:

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Puschenreiter. ŽK: Dagnoli (Dukla) .

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták - Brunner, T. Kaliský, A. Baláž, Murčo - Zachar, N. Dagnoli, S. Greško - Siman (od 46' Kvasna), Kuruc – J. Gonda (od 75' Kaščák)

Sedemnástka Dukly predviedla v Trnave dobrú defenzívu. Súper sa ju snažil prelomiť, ale nedarilo sa mu to. Dominoval zodpovedný a taktický výkon z našej strany, mladíci z Bystrice museli zvládnuť veľa súbojov. Snažili sa aj smerom dopredu, ale nedokázali sa najmä individuálne presadiť. Súboj sa tak skončil bezgólovou remízou. Pod Urpín sme tak viezli z Trnavy cenný bod.  

Remízu v Trnave zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„Po týždňovej pauze nás čakal jeden náročný zápas, na ktorý sme sa zodpovedne pripravovali. Treba povedať, že takticky sme tento zápas zvládli veľmi dobre a bod berieme. Pri lepšom zakončení sme mohli vyhrať, ale aj prehrať, bol to však taktický zápas s množstvom súbojov. Sme radi, že sme sa nezľakli súpera a ukázali veľa dobrých vecí. Takéto zápasy môžeme určite vyhrávať v prípade, že máme 9 - 10 veľmi dobrých výkonov počas celého zápasu, to však nebol ten prípad. Niektorí chlapci robili veci, na ktorých sme sa nedohodli a nezareagovali ani v polčasovej prestávke na to, čo od nich žiadame, pričom nešlo o nič zložité. Hra smerom do defenzívy aj po strate lopty bola na slušnej úrovni, smerom dopredu je to málo, sú to však individuálne a nie systémové chyby. Napriek tomu im veríme a budeme sa snažiť ich presvedčiť, prípadne im ukázať veci na videu i na ihrisku čo chceme robiť inak pred dôležitým zápasom, ktorý nás čaká najbližší víkend. Pomaly sa nám vracajú hráči do tréningového procesu, veríme, že budeme mať viac alternatív. Celkove sme však za tento bod radi.“

Ostatné výsledky:

Z. Moravce – Petržalka 1:1, Pohronie – D. Streda 4:0, Žilina – Michalovce 3:1, Slovan – Košice 1:0, Trenčín – Ružomberok 3:1.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas doma na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si v sobotu 1. októbra o 10.00 hodine zmeria sily s ViOn-om Zlaté Moravce.

Poradie:

V tabuľke je náš tím s trinástimi bodmi a bilanciou 4-1-1 na štvrtej priečke iba s dvomi inkasovanými gólmi a má jeden zápas k dobru pred trojicou tímov pred nami. Tretí je Slovan s rovnakým počtom bodov o skóre, druhý Ružomberok, má o tri body viac a prvý Trenčín nazbieral bodov 19. Náš najbližší súper Zlaté Moravce okupuje predposlednú priečku s dvomi bodmi za dve remízy.

U-16:

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:0)

Góly: 11. a 40. Duchovič, 72. Kubovič – 44. a 69. Mandzák. Rozhodoval: Pavlovič. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Macko – Bartoš, Nemec, Mandzák, Králik (63. Komora) – Chromek, Sivíček (Král) – Kobzoš (41. Poláček), Korčok (53. Kráľ), Knopp (41. Nevedel) – M. Kováč (71. Rubint)

Najmladšia dorastenecká šestnástka neodohrala v Trnave za dažďa dobrý prvý polčas. Súper bol lepší a zaslúžene viedol 2:0. Po zmene strán to už bola na ihrisku iná Dukla. Rýchlo sme znížili Mandzákom a tento futbalista pridal aj druhý vyrovnávajúci zásah v 69. minúte. Boli sme dôraznejší, vyhrávali osobné súboje a hrozili i vpredu. Mali sme prevahu, ktorú sa však nepodarilo zúročiť do tretieho gólu. Naopak naši mladíci ho inkasovali po individuálnej chybe. Odišli tak z Trnavy bez bodu, na ktorý určite mali.

Tesný zápas v Trnave zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„V daždivom počasí a na náročnom teréne sme sa snažili o kombinačný futbal. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom nás hráči Spartaka potrápili svojou kombinačnou hrou, založenou hlavne na výbornom pohybe, výbere miesta a technickými zručnosťami. Súper si vytvoril pár sľubných príležitostí na strelenie gólu, no do polčasu sme to ustáli s priebežným výsledkom 2:0. Po zmene strán sa hra nášho družstva aj po prestriedaní podstatne zmenila tak v obrannej, ako aj útočnej fáze a začali sme súpera trápiť hlavne dôrazom v osobných súbojoch a agresívnejším bránením. Začali sme sa dostávať do sľubných pozícií a hroziť súperovi v predšestnáskových priestoroch. Podarilo sa nám streliť 2 góly, ktoré naše družstvo posmelilo a dostalo sa do prevahy nad Spartakovcami. Zápas sme mohli otočiť, no technicky sme nezvládli finalizáciu a zakončenie rýchlych protiútokov. Ku koncu zápasu sme inkasovali gól do našej siete po individuálnej chybe, ktorá nás všetkých zamrzela, ale svet sa nezrútil… Chlapci sú aj napriek prehre nastavení na sebe pracovať a patrí im vďaka za prístup tak k zápasu, ako aj k tréningovému procesu.“

Ostatné výsledky:

Z. Moravce – Petržalka 0:2, Pohronie – D. Streda 2:5, Žilina – Michalovce 3:1, Slovan – Košice 5:0, Trenčín – Ružomberok 0:3.

Program:

Naša U16-ka odohrá najbližší ligový zápas doma na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si v sobotu 1. októbra o 12.15 hodine zmeria sily s ViOn-om Zlaté Moravce.

Poradie:

V tabuľke je šestnástka Dukly siedma s desiatimi bodmi, ale má zápas k dobru. Trnava je tretia, má o sedem bodov viac, na čele je Ružomberok so ziskom 19-tich bodov. Zlaté Moravce sú dvanáste s tromi bodmi.  

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Ružomberok prestrieľala U12-ka, remizovala U14-ka

Čítať viac
A tím

V Žiari nad Hronom s Trebišovom + organizačné info

Čítať viac
A tím

Preview: Vo Zvolene nás čaká náročný duel s Komárnom

Čítať viac
A tím

Preview: V Dunajskej Strede sa pokúsime bodovať

Čítať viac
Ženy

Do jarnej časti vstúpili naše ženy remízou s Trnavou

Čítať viac
A tím

Máme ďalšie tri body, Bardejovu sme oplatili prehru z jari

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem