• Štrnástka Dukly dokázala zvíťaziť v Košiciach
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 18.04.2022

Štrnástka Dukly dokázala zvíťaziť v Košiciach

z tréningu U14

Prvý deň veľkonočných prázdnin hrali naši starší žiaci v rámci nadstavby skupiny o titul prvej ligy na východe republiky, kde si vo Vyšnom Opátskom merali sily s FC Košice. Na pôde súpera dokázala zvíťaziť štrnástka Dukly 2:1, žiaľ pätnástke sa nedarilo.

U 14:

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly: 69. Kraus – 15. Vidhold, 32. Šinský. Rozhodoval: Pohanka.

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio – Lichý (62' Kostúr),Valach, Bednarčík, Hajdúch –Debnár, Illéš – Vidhold, Chromek (62' Fuchs), Čupka – Šinský (53´ Ferenc).

Naša štrnástka na pôde košického súpera dominovala v prvom polčase a svoju prevahu zužitkovala do strelenia dvoch gólov. Oba vznikli po kombinácii z krídiel, keď sa najprv presadil stredopoliar Vidhold a po ňom aj útočník Šinský. V druhom polčase domáci zlepšili hru, ale do šancí ich naši mladíci nepustili, až na poslednú minútu, kedy znížili Krausom na konečných 1:2. Po góle Košíc už zaznel iba hvizd rozhodcu.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase dominovalo jednoznačne naše mužstvo. Od prvej minúty sme súpera zatlačili na ich polovicu ihriska. Dobre sme bránili, v strede poľa sme dobre kombinovali, ale hlavne sme sa neustále snažili ohrozovať súperovho brankára. Duel sme rozhodli po dvoch pekných kombináciách v krídelnom priestore a následne spätnej prihrávke na nabiehajúceho hráča už v prvom polčase. Do druhého polčasu sme nevstúpili práve najlepšie. Súper nás začal napádať na našej polovici, čo nám robilo obrovské problémy. Do vyloženej šance sme ich nepustili. Treba priznať, že za druhý polčas a predvedený výkon si možno domáci zaslúžili aspoň bod.“

Michalovce – Ružomberok 1:7, Vranov n. T. – Prešov 0:4.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U14-ka v Priechode v stredu 20. apríla o 15.00 hodine a zmeria si tam sily s MŠK Žilina.

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly šiesta pozícia so siedmimi bodmi, Košice sú piate a majú teraz iba o jeden bod viac než my. Lídrom je Jupie s 19-timi bodmi, Žilina je tretia a bodov má 14.

U 15:

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 5:1 (3:1)

Góly: 6. a 21. Klasovský, 30. Mičian, 53. Trnka, 66. Špatz – 29. Kobzoš. Rozhodoval: Juhás.

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák – Môťovský (52' Stupavský), Chromek, Rusňák, Králik (61' Skačan) – Rubint (61' Stacho), Korčok, Glemba – Kobzoš, Page (61' Kolenička), Zbyňovský (41' Korim)

U 15-ka Dukly neodohrala na východe zlý zápas, len doplácala na chyby, ktoré súper trestal. Najprv to bol Klasovksý, ktorý otvoril skóre už v šiestej minúte a po dvadsiatich pridal druhý gól na 2:0. My sme pred polhodinou znížili Kobzošom, ale stav 2:1 trval iba minútu, pretože rýchlu odpoveď po ďalšej našej individuálnej chybe našiel Mičian. Po zmene strán pridali domáci ešte dva góly Trnkom a Špatzom. A hoci sme sa prezentovali po väčšine času dobrým futbalom, v niektorých pasážach sme boli aj lepší, na zníženie nepriaznivého stavu to nestačilo.

Prehru nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Zápas výsledkovo pre nás trochu krutý, herne viac - menej vyrovnaný, striedali sa úseky hry, kedy sme mali viac z hry my, a úseky kedy mali viac z hry domáci. Zo začiatku zápasu sme mali problém z prechodu z umelej trávy na prírodnú, no najväčší rozdiel bol v hrubých individuálnych chybách, ktoré by sa v kategórii U15 nemali stávať, a my sme ich  urobili, a súper všetky potrestal. Naopak zaváhania domácich sme my nevyužili, resp. neboli také veľké ako na našej strane. Pozitívnou stránkou je spôsob hry, kedy sme vedeli kombinovať, držať loptu, vychádzať z presingových situácii súpera, a svojím spôsobom súper si nevypracoval žiadnu šancu, všetky góly sme im doslova ponúkli, resp. darovali.“

Michalovce – Ružomberok 1:1, Vranov n. T. – Prešov 0:0.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka v stredu 20. apríla o 13.00 hodine v Priechode, kde si zmeria sily s MŠK Žilina.

V tabuľke nadstavby o titul patrí Dukle ôsma priečka s dvoma bodmi. Na čele je Prešov so 17 bodmi, Košice sú druhé a majú 14 bodov. Tretia je Žilina s 12 bodmi.