Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Silnej Žiline strelili góly iba naši najmladší žiaci
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 05.09.2022

Silnej Žiline strelili góly iba naši najmladší žiaci

z tréningu našej U12-ky

z tréningu našej U12-ky

Žiaci MFK Dukla Banská Bystrica si cez víkend merali sily s favoritom najvyššej súťaže vo svojich vekových kategóriách s MŠK Žilina. Pätnástka, štrnástka a ani trinástka sa gólovo nepresadili, strelecky to sypalo najmladšej dvanástke, ale na výhru či remízu to nestačilo.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:5 (0:3)

Góly: 13., 18. a 37. Igaz, 65. Gömori (vlastný), 80. Targoš. Rozhodoval: Vician.

Zostava + striedania MFK Dukla: Noga – Valach (41. Pálenkáš), Gömori, Bednarčík, Kini – Debnár, Chromek (41. Hollý) – Vidhold, Ferenc, Čupka (41. Kubalák) – Page 

U 15-ka Dukly v Priechode na favorita nestačila. Umlčal ju v prvom polčase tromi gólmi v rade Igaz, dosiahol hetrik a hostia išli na prestávku spokojnejší, keďže bolo 0:3. V druhom dejstve sme sa snažili znížiť, ale Žilinčania mali vyššiu kvalitu a nedovolili nám skórovať. Dali sme si napokon nešťastný vlastný gól a mladí ´Šošoni´ pridali v samom závere ešte aj piaty.

Duel nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Zápas od úvodných minút bol v réžii hosťujúceho mužstva. Nedokázali sme sa vyrovnať so súperom ani v jednej činnosti. Ten nás napádal už pred našou šestnástkou, čo naši hráči nezvládli a kopili hrubé individuálne chyby, po ktorých súper skóroval. Žilinčania mali na každom poste individuálne vyspelých hráčov, čo dokazovali počas celého zápasu. Vytvárali si množstvo šancí , aj keď naši chlapci boli na to upozornení, čo Žilina hrá. Snažili sme sa, ale na tú kvalitu, čo má Žilina, to nestačilo. A to hovorím ešte o priateľom výsledku, lebo hostia nepremenili ešte množstvo šancí, ktoré zneškodnil náš najlepší hráč – brankár Noga.“

Ostatné výsledky:

Pohronie – Námestovo 4:0, Ružomberok – Podbrezová 3:0, Lučenec – R. Sobota 3:0, L. Mikuláš – Martin 4:0, RSC Hamsik Academy – Zvolen 0:1.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie v Černovej, kde si v sobotu 10. septembra o 10.00 hodine zmeria sily s domácim Ružomberkom.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:9 (0:4)

Góly: Solovic 4, Vrábel 2, Žatko, Pobijak, Minárik. Rozhodoval: Kyseľ.

Zostava a striedania MFK Dukla: Auxt - Kočvara, Kmeť, Penksa, Kubiš – Genči (36' Gábriš), Ostrihoň, Pizzolato (58' Gondáš) – Jančiar (36' S. Lomnický), Yanovskyi, J. Lomnický (36´ Čatloš)

Naša štrnástka tiež nestačila na Žilinu. Neustrážila najmä Solovica, ktorý nám strelil štyri góly do 39. minúty a bolo tak 0:6. Duklisti sa prevažne bránili, iba ťažko sa dostávali dopredu, hostia nerobili chyby, ukázali svoju hernú kvalitu a zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Výsledok zodpovedá realite. Súper je kvalitne na inej úrovni ako my, bol celý zápas lepší, dominantnejší, v súbojoch agresívnejší. Hostia hrali vo vysokom tempe, ktorému sme sa ťažko vyrovnávali. Navyše mladí Žilinčania robili minimálne množstvo nevynútených chýb, a tým pádom sme sa stále len bránili. Snahu uprieť chlapcom nemôžeme, ale musíme výrazne pridať v tréningovom procese, aby sme boli aspoň trochu konkurencie schopný v takomto zápase.“

Ostatné výsledky:

Pohronie – Námestovo 0:2, Lučenec – R. Sobota 1:0, RSC Hamsik Academy – Zvolen 3:1, Ružomberok – Podbrezová 5:0, L. Mikuláš – Martin 3:4.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U14-ka najbližšie v Černovej, a to v sobotu 10. septembra o 12.00 hodine a sily si zmeria s domácim MFK Ružomberok.

U13:

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 8:0 (3:0)

Góly za Duklu: žiadne.

Zostava + striedania MFK Dukla: Mojžiš – S. Bevíz, Holík, Drozd, Žambor – Horváth, Šimko, Brozman – Kaštiel, Lačný, Záhorec (striedali: Ďubek, Holubčík, Stúpavský, L. Bevíz, Peciar, Poljovka)

Naši mladší žiaci z U13-ky si v Závodí merali sily s domácou Žilinou, ktorá ukázala svoju kvalitu a potvrdila rolu favorita. Polovicu z inkasovaných gólov nám strelil Blaščík, presne štyri. Ďalšie dva pridal Dumitriu. Mladí ´Šošoni´ nám nedovolili zaknihovať čestný gól, hoci sa oň naši hráči sympaticky snažili do poslednej minúty.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Martin Dvoran:

„Už od začiatku zápasu bol obraz hry v réžii domáceho mužstva. Odolávali sme do 24. minúty, kedy sme inkasovali prvý gól. Hrali sme veľa bez lopty, čo bolo pre chlapcov veľmi únavné. Rozdiel medzi nami a súperom bol jednoznačne v ponukovej činnosti a celkovo v pohybe hráčov na ihrisku. Taktiež si musíme na ihrisku viac veriť. Chlapcov by som chcel aj tak pochváliť za neustálu snahu a chcenie streliť aspoň jeden čestný gól.“

Ostatné výsledky:

Námestovo – Pohronie 4:3, Podbrezová – Ružomberok 3:12, R. Sobota – Lučenec 4:3, Martin – L. Mikuláš 3:3.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v štvrtom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 10. septembra10.00 hodine v Selciach, kde privítajú MFK Ružomberok.

U 12:

MŠK Žilina – MFK Dukla Banská Bystrica 16:7 (6:2)

Góly za Duklu: Ščasný 3, Schmidtmayer 2, Driečny, Valent 

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 1:0, 5:2, 5:3, 5:3.

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Špirka, Podmanický – R. Valent, Mikolaj, Holík, Kaliský, Radoš, Sčasný, Múka, Huťka, Štubňa, Driečny, Blaško, Schmidtmayer, Môc, M. Valent,  Flasík, Laššák 

Naša dvanástka odohrala v rámci štyroch skupín vyrovnané stretnutia s mladými Žilinčanmi. Prvá skupina prehrala iba o gól a tretia i štvrtá o dva góly. Domáci však potvrdili rolu favorita a berú napokon tri body. Za náš tím dosiahol hetrik mladý Nikos Ščasný, syn trénera A mužstva Dukly vo Fortuna lige.

Prehru zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Odohrali sme jeden solídny zápas, kde si dovolím tvrdiť, že výsledok nezodpovedá predvedenej hre. V istých fázach hry sme boli viac než vyrovnaný súper, no rozhodla efektivita v zakončení. Chlaci sa však nemajú za čo  hanbiť, odohrali kvalitné stretnutie, v ktorom sami sebe dokázali, že dokážu hrať aj s takým silným súperom ako je Žilina.“

Ostatné výsledky:

Námestovo – Pohronie 39:3, R. Sobota – Lučenec 25:0, Podbrezová – Ružomberok 8:16, Martin – L. Mikuláš 10:10.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v štvrtom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 10. septembra11.30 hodine v Selciach, kde privítajú MFK Ružomberok.