• Aktuality
  • Dorastenky zdolali v derby Jupie, žiaci a žiačky len tesne prehrali
Dorast / MFK Dukla (PR) / 03.09.2021

Dorastenky zdolali v derby Jupie, žiaci a žiačky len tesne prehrali

z duelu dorasteniek s Jupie (P. Chytílek)

z duelu dorasteniek s Jupie (P. Chytílek)

Počas tohto týždňa si zmerali sily s banskobystrickým Jupie hneď tri naše mládežnícke tímy. Najviac nás potešili dorastenky z devätnástky, ktoré vyhrali prvoligový duel 2:0. Výrazné zlepšenie nastalo u žiačok Dukly, ktoré len tesne podľahli 2:3. Aj žiaci si s Jupie merali sily v rámci turnaja v Kremnici. Najprv zdolali Pohronie 3:1, no vo finále tesne nestačili na ´hamšíkovcov´ a podľahli im 1:2.

WU19:

Jupie FŠMH Banská Bystrica - MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 30. Paterová, 57. Matušková.

Zostava MFK Dukla: L. Pavlíková, A. Skučková, S. Matušková, P. Megyeriová, K. Čičáková, S. Brandysová, P. Halgašová, A. Jančíková, D. Paterová (55. S. Hrúzová), K. Skladaná, N. Mokričková

Duel sa hral v Hronseku a naše dorastenky z Dukly ho zvládli na jednotku. Súperovi nedovolili zaknihovať gól a potvrdili tak stúpajúcu formu. Vpredu sa presadila v prvom polčase Paterová, v druhom pridala gól zo štandardky Matušková, takže náš tím sa mohol tešiť z prvého víťazstva v sezóne, vďaka čomu sa vyšvihol na štvrtú priečku v priebežnej tabuľke po necelých troch kolách.

Výhru s Jupie zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Odohrali sme derby stretnutie na nie veľmi kvalitnom ihrisku. V Hronseku sa ťažko kombinovalo na nerovnom teréne. Dievčatá k tomu pristúpili mimoriadne zodpovedne a od začiatku zápasu sme diktovali tempo. Súper bránil s 10-timi hráčkami a väčšinu času stáli tieto hráčky súpera na vlastnej polovici. V 1. polčase ťahala našu ofenzívu Dominika Paterová, ktorej sa podarilo z viacerých streleckých pokusov vsietiť upokojujúci vedúci gól. Po zmene strán sa obraz hry prakticky nezmenil. Dôležitú poistku na 2:0 dala z priameho kopu Sára Matušková. Kvalitný výkon podala napriek zdravotným problémom Karin Čičáková a v strede obrany odohrala svoj najlepší zápas za juniorky Alex Jančíková. Po tomto zápase dievčatá nastupujú do škôl. Budeme ich mať pokope a môžeme skvalitňovať našu hru. Potenciál tímu je obrovský.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Prievidza – P. Bystrica 5:2, ďalšie zápasy sa hrajú cez víkend.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly si v štvrtom kole 1. ligy zmerajú sily s Prievidzou, konkrétne v sobotu 11. septembra10.00 hodine na ihrisku v Hornej Mičinej.

FOTO zo zápasu dorasteniek Dukly s Jupie (Patrik Chytilek):

WU 15:

Jupie FŠMH Banská Bystrica - MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (2:1)

Góly za Duklu: 11. Dobrocká - 0:1, 58. Dobrocká - 2:2

Zostava + striedania MFK Dukla: S. Sýkorková, N. Lapinová, S. Fabianová, S. Dobrocká, E. Vrábľová, L. Hlinková, K. Chabanová, S. Laššanová, L. Gaňová, I. Hrušková, M. Piliarová, (hokejoví striedanie: Z. Konopová, N. Očenášová, K. Hauserová, V.M. Vesely, J. Danková, N. Račeková)

Naše dievčatá príjemne prekvapili. Išli do vedenia v jedenástej minúte Dobrockou, žiaľ inkasovali gól po polhodine z penalty, čo ich vyviedlo z miery a súper pridal aj druhý presný zásah dve minúty na to na 2:1 Francistyovou. Po zmene strán sme sa zmobilizovali a opäť vyrovnali Dobrockou. Túto našu hráčku však potom súperky faulovali, rozhodca Páleš nepotrestal tento faul, Jupie následne dalo gól a vyhralo 3:2. Naša strelkyňa pre zranenie žiaľ nemohla dohrať zápas. Naše mladé Duklistky pociťovali po stretnutí veľkú krivdu.

Ponúkame vám hodnotenie trénera žiačok Dukly Róberta Pavúka:

„Dievčatá sa zlepšujú od zápasu k zápasu. Dnes podali svoj najlepší výkon odkedy som pri tíme. Mali sme výborný vstup do zápasu a zaskočili sme domácich úvodným gólom Simonky Dobrockej. Dievčatá v obrane odohrali spolu už tretí zápas a vidno zlepšenia, lebo súperovi veľa šancí nedovolili. Vyrovnávajúci gól sme dostali z pokutového kopu a v samom závere 1.polčasu strelil Jupie gól zo skrumáže, keď sme azda jediný krát zaváhali v obrane. Po zmene strán sme sa vrátili do stretnutia ďalším gólom Simonky Dobrockej. Sklamaný som z výkonu rozhodcov dnešného zápasu. Víťaznému gólu súpera predchádzal likvidačný faul na našu najlepšiu hráčku Dobrockú, ktorý rozhodcovia mali potrestať červenou kartou. Zranená Simonka musela ísť dole z ihriska a súper využil naše oslabenie na strelenie tretieho gólu. Ale nevadí, hlavne že je Simonka v poriadku. Dievčatá si za bojovnosť, obetavý výkon a už aj futbalové veci zaslúžia obrovský potlesk. Ukázali, že im srdiečko bije za Duklu. Naďalej budeme poctivo a skromne pracovať tréning po tréningu, zápas po zápase a teším sa na prácu s nimi. Dnes by som chcel špeciálne pochváliť Emu Vrábľovú, ktorá nastúpila na zápas bez tréningu po dlhšej maródke, Natáliu Račekovú, pre ktorú to bol prvý súťažný zápas v živote a Simonku Dobrockú, našu strelkyňu, ktorú v Tomášovciach vedie tréner Jozef Berky. Ten je v súčasnosti chorý, ale dúfam, že mu Simonka na diaľku urobila radosť a pomôže rýchlejšie sa uzdraviť.“

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Prievidza – P. Bystrica 7:0, ďalšie zápasy sa hrajú cez víkend.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla si v štvrtom kole 1. ligy WU-15 zmerajú sily s Prievidzou, a to v sobotu 11. septembra12.00 hodine na ihrisku v Hornej Mičinej.

U 14 – turnaj v Kremnici:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 3:1 (0:1)

Góly za Duklu: 40. Palenkáš, 56. Čupka, 62. Chromek

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga (60' Puzio) - Kostúr, Valach, Debnár, Krajčovič (50' Hajdúch) - Vidhold, Illéš (50' Karas) – Pálenkáš, Chromek, Fuchs – Čupka

FINÁLE:

MFK Dukla Banská Bystrica – Jupie FŠMH Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Gól za Duklu: Čupka.

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio – Krajčovič (35' Illéš),Valach, Kostúr, Hajdúch –Debnár, Chromek – Pálenkáš (35' Šinský),Vidhold, Fuchs – Čupka.

Naša chlapčenská štrnástka sa v stredu 1. septembra predstavila na turnaji v Kremnici. V prvom zápase zdolala Pohronie 3:1, keď prvý polčas prehrávala 0:1, ale v druhom gólmi Palenkáša, Čupku a Chomeka otočila stav vo svoj prospech. Vo finále sme narazili na rivala s Jupie a hoci sme prvý polčas prehrali 0:2, v druhom sme dokázali znížiť Čupkom, žiaľ vyrovnať sa nám už nepodarilo.

Turnaj zhodnotil tréner našich žiakov U 14-ky Ľubomír Faktor:

„Odohrali sme dva kvalitné zápasy a v nich dostali príležitosť hráči, ktorých sme mali k dispozícii. Podali kvalitné výkony, za ktoré si zaslúžia pochvalu, ale stále je čo zlepšovať, na čom budeme v tréningovom procese pracovať. “

PROGRAM:

Najbližšie sa predstaví štrnástka Dukly v treťom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred – a to v Žiari nad Hronom, kde si zmeria sily v sobotu 4. septembra12.00 hodineFK Pohronie.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Lístky na stretnutie 21. kola MFK Dukla B.Bystrica - MFK Tatran Liptovský Mikuláš sú v predaji

Čítať viac
A tím

Dukla potvrdila rolu favorita, zdolala Námestovo a je už druhá

Čítať viac
A tím

Dukla oprašuje vzťahy s pražskými velikánmi

Čítať viac
A tím

Adam Kostúr debutoval v A- tíme MFK Dukla

Čítať viac
A tím

Na ťažkom teréne, v nie jednoduchom zápase, víťazstvo nad Bardejovom

Čítať viac
Žiaci

Lučenec rozdrvili najmladší žiaci, vyhrala aj štrnástka, bodovala pätnástka

Čítať viac