Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Preview: Hráči sa už tešia na Trnavu, očakávajú divácku podporu
A tím / MFK Dukla (PR) / 07.10.2022

Preview: Hráči sa už tešia na Trnavu, očakávajú divácku podporu

Preview: Hráči sa už tešia na Trnavu, očakávajú divácku podporu
Našich futbalistov banskobystrickej Dukly čaká v sobotu 8. októbra o 18.00 hodine atraktívny duel 13. kola Fortuna ligy. Na domácich Štiavničkách privítajú súpera zvučného mena - Spartak Trnava. Hostia sa nachádzajú v tabuľke na druhom mieste a prichádzajú pod Urpín v roli favorita.

Naše mužstvo v posledných štyroch zápasoch (vrátane pohárového) neprehralo. Uplynulú sobotu predviedlo v stretnutí s Michalovcami presvedčivý výkon (výhra 3:1) a práve naň by chceli hráči Dukly nadviazať. Trnava je výzvou aj pre nášho ofenzívneho futbalistu Martina Rymarenka:

„Bude to náročný zápas. Čaká nás ťažký súper. My sme však v hernej pohode. V posledných zápasoch sme ukázali, že vieme vyhrávať, získavať body. Ideme do tohto súboja s cieľom vyhrať. Trnavčania takisto, v tabuľke sú druhí, chcú naháňať Slovan na čele. Budú teda chcieť získať tri body, ale tie chceme získať aj my, takže môže to byť veľmi zaujímavý duel. Favoritom sú hostia, my teda môžeme ísť do zápasu viac v ´kľude´.“  

Trnavčania takisto neprehrali posledné štyri stretnutia (vrátane pohárového). Vyhrali v Trenčíne, doma remizovali so Slovanom, v pohári si zastrieľali v Trenčianskych Stankovciach a naposledy si odviezli tri body zo Zlatých Moraviec po výhre 3:0. Na vedúci Slovan stráca trnavský Spartak štyri body. Rymarenko očakáva, že štadión na Štiavničkách sa v sobotu zaplní a diváci budú hnacím motorom mužstva, k čomu ešte dodal:

„Pevne verím, že príde aspoň toľko ľudí, ako na zápas proti Slovanu Bratislava. My budeme radi za každého jedného človeka, ktorý príde, pretože pre nás je to veľká motivácia navyše.“

Martin Rymarenko na fotografii

Motiváciu navyše má aj útočník Dukly David Depetris. V Trnave totiž v minulosti pôsobil a strelecky sa mu darilo.

„V Trnave som zažil dve krásne obdobia, takže pre mňa je tento zápas špecifický. Teším sa naň obzvlášť a som pripravený zasiahnuť do hry. Ak nastúpim, chcel by som dať gól. Veľmi rád by som pomohol mužstvu. Určite nás čaká náročný a ťažký zápas. Trnavčania majú v našej lige vysokú kvalitu. Vieme ako hrajú. Očakávam vyrovnaný zápas a atraktívny pre ľudí,“

- netají rodák z Argentíny so slovenským pasom vo farbách Dukly a teší sa aj na množstvo fanúšikov, ktorí budú v sobotu merať cestu na banskobystrické Štiavničky:

„Dúfam, že prídu diváci aspoň v takom počte ako na zápas proti Slovanu. Preto hráme futbal, aby boli emócie tak z ihriska na tribúnu ako aj z tribúny na ihrisko. Veľakrát nám fanúšikovia pomohli. Teraz takisto očakávame od nich pomoc.“

David Depetris na fotografii

Dukla je v tabuľke na siedmom mieste, na druhú Trnavu stráca šesť bodov, avšak pred nami sú ostatné mužstvá na dostrel. Šiesty Ružomberok má iba o bod viac, štvrtá Žilina o tri. Sobotňajší duel medzi banskobystrickou Dukloutrnavským Spartakom bude lákavý a my sa vynasnažíme pobiť o ďalšie body do tabuľky. Príďte na banskobystrické Štiavničky. Výkop zápasu je naplánovaný o 18.00 hodine.

Vstupenky si môžete zakúpiť online, ponúkame vám priamy link: VSTUPENKY MFK DUKLA

Fyzický predpredaj vstupeniek  prebieha v piatok do 19:15 hodiny na štadióne SNP Štiavničky (pokladňa od Europa SC) a v deň zápasu budú od 16:00 hodiny otvorené 4 pokladne od Europa SC a 2 pokladne od Plavárne.

Pripravená je aj tombola. Stačí, ak si kúpiš si ONLINE lístok na zápas najneskôr do ZAJTRA 15.00 hodiny a automaticky budeš zaradený do zlosovania o bombastické ceny v tombole. Čím viac lístkov kúpiš TU!, tým väčšiu šancu máš vyhrať!

Každá vstupenka má svoje identifikačné číslo, na základe ktorého vyžrebujeme 7 z VÁS, ktorí budú mať možnosť vyhrať. Mená výhercov sa dozviete cez polčasovú prestávku a ceny si môžete prevziať rovno po skončení zápasu vo VIP zóne na štadióne, prípadne neskôr v reštaurácii Angels (Horná 25, Banská Bystrica, vchod zo Skuteckého ulice).

Súťažiť môžeš o tieto skvelé ceny:

1. Hlavná cena - LCD televízor SAMSUNG

2. Angels BAR - poukážka na drinky a snacky v hodnote 50 €

3. Dres MFK DUKLA

4. Šál MFK DUKLA

5. Poukážka na online nákup výživových produktov VJEM

6. pitný režim od Urpiner

7. Poukážka v hodnote 60€ od Donovalského Pivovaru