• Aktuality
  • Dukla ide po repre pauze do Košíc: Potrebujeme plný bodový zisk, hovorí Marek Hlinka
A tím / MFK DUKLA | BBonline.sk / 20.10.2023

Dukla ide po repre pauze do Košíc: Potrebujeme plný bodový zisk, hovorí Marek Hlinka

Zdroj foto: I. Golembiovský (BBonline.sk)

Zdroj foto: I. Golembiovský (BBonline.sk)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica vycestujú po reprezentačnej prestávke do Košíc, kde chcú pozitívne zareagovať na posledné dve ligové prehry.

Zverenci trénera Michala Ščasného si reprezentačnú prestávku spestrili prípravným zápasom so slovenskou reprezentáciou do 21 rokov, s ktorou v utorok 17. októbra v Poprade prehrali 0:3. „Pre nás dobrá skúsenosť, asi nie všetci hrali proti reprezentácii, takže bolo to fajn. Výsledok ale veľmi nepotešil, ani predvedená hra. Ale splnilo to svoj účel a teraz sa už pripravujeme na Košice,“ zhodnotil Marek Hlinka, letná posila Dukly.

K duelu so sokolíkmi sa vrátil aj tréner Michal Ščasný: „Dostali príležitosť všetci. Z niektorých hráčov som bol veľmi sklamaný, hlavne v druhom polčase, lebo prístupovo alebo pohybovo to nebolo v poriadku. V druhom polčase tam nebolo absolútne nič, v prvom to malo nejaké parametre. Ukázalo nám to nejaké veci, aj na základe toho sme sa rozhodovali pri tvorbe nominácie a základnej zostavy na zápas v Košiciach.“

Mužstvo Dukly vycestuje v sobotu k nováčikovi Niké ligy. Košice sa momentálne so siedmimi bodmi nachádzajú na 10. priečke, teda tesne nad barážovou a zostupovou pozíciou. Zverenci trénera Antona Šoltisa posledných päť ligových stretnutí prehrali, a tak potrebujú bodovať. V lete sa posilnili o Žana Medveda či bývalého hráča MFK Dukla Michala Faška, no zatiaľ vo svojich radoch nenašli strelca, ktorý by dal viac ako jeden gól.

„Veľmi ťažký zápas pre Košice, keďže sú tam, kde nechceli byť. Na druhej strane, my by sme sa po tom začiatku tiež radi videli vyššie, takže čakám taký, ani nie opatrný, ale skôr bojovný zápas z obidvoch strán. Oni hrajú o život, my o to, aby sme boli vyššie, takže veľmi ťažký zápas, ale urobíme všetko pre to, aby sme získali tri body,“ povedal smerom k najbližšiemu zápasu Dukly kormidelník Ščasný.Košičania sa predstavia na novom domácom štadióne po vyše mesačnej prestávke, takže aj vzhľadom na negatívnu šnúru budú hladní po víťazstve. To, že Duklu nečaká v metropole východu nič ľahké, si uvedomuje aj univerzál Hlinka: „Nepríjemný súper, ktorý má veľmi dobré protiútoky. Do ofenzívy veľmi kvalitný súper, majú nový štadión, takže to nebude nič jednoduché. Ale samozrejme, do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať. Prehrali sme dva zápasy po sebe, takže potrebujeme plný bodový zisk.“

„Veríme, že repre pauza pretrhla šnúru dvoch prehier, a teraz to dobrým výkonom a výsledkom v Košiciach potvrdíme. Cez týždeň sme dobre potrénovali, spravili sme si aj nejaký oddych, takže si myslím, že repre pauza padla vhod,“ dodal Hlinka, ktorý strelil nateraz posledný gól Dukly.

Viac o príprave na zápas v Košiciach povedal tréner Ščasný: „Posledné dni sme pracovali hlavne na ofenzíve, ktorá nám trošku haprovala, a tým nemyslím iba útočníkov. Aj po mentálnej stránke sme sa chceli dať čo najviac dokopy, aby sme boli čo najlepšie pripravení na Košice. Nechcem povedať, že dve prehry nami otriasli, lebo vieme, že je to len v našich nohách a hlavách, aby sme sa vrátili na pozície, na ktorých sme boli predtým.“

Stretnutie 11. kola Niké ligy medzi FC Košice a MFK Dukla Banská Bystrica má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 21. októbra o 18.00 h v Košickej futbalovej aréne. Duel povedie z pozície hlavného arbitra Michal Očenáš.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Thriller v Zlatých Moravciach, na záver jesene sme po červenej karte neudržali trojgólové vedenie

Čítať viac
A tím

V Komárne s plánom premeniť šance a neinkasovať

Čítať viac
A tím

Deň s Duklou v Europa shopping centre

Čítať viac
Dorast

Program mládežníckych tímov

Čítať viac
A tím

Slovan bol v pohári nad naše sily, sústreďujeme sa na ligu

Čítať viac
A tím

Sumár mládeže: Šestnástka vyhrala v Podbrezovej, trinástka vyhrala v Žiline

Čítať viac