Dorast / MFK Dukla BB / 16.04.2024

Sumár mládeže: S Podbrezovou bodovali naplno všetky dorastenecké kategórie

Druhý aprílový víkend bol pre našich dorastencov úspešný. Rovesníkov z Podbrezovej porazila devätnástka, sedemnástka aj šestnástka.

Devätnástka sa posunula na ôsme miesto

Starší dorastenci bodovali naplno na ihrisku Podbrezovej, keď všetky tri góly Dukly strelil Mário Zimáni. Posunuli sa tak na 8. priečku 14-člennej tabuľky. Nasledujúci zápas odohrajú v sobotu 20. apríla v Kremničke proti Zlatým Moravicam.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Výborný prvý polčas z našej strany znamenal, že sme do kabín išli za stavu 1:2, ale mohli sme aj s vyšším počtom strelených gólov na našej strane. V druhom dejstve sme boli už o niečo pasívnejší a súperovi sme dovolili dostať sa na kontakt. Niekoľko sľubných brejkov sme na strelenie upokojujúceho gólu nezvládli, ale cenné víťazstvo sme už uhájili.“

I. LSD U19 –19. kolo – sobota 13.04.2024, 11.00 h – Podbrezová-Skalica UT

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:3 (1:2)

Góly: 29. Khiminets, 84. Rusnák – 8., 20. a 59. Zimáni. ŽK: 22. Mihálik, 90. Khomych – 55. Zachar, 85. Kuruc, 90. S. Greško, 90. Murín, 90. Bača.

Zostava MFK Dukla U19:Maruniak-Pinďura,Sojka,Baláž,Wallner-Bača,Zachar(86. S. Greško) – Mikušiak(64. G. Kaliský),Zimáni,Murín (C) – Ševčík(70.Kuruc).

---

Sedemnástka skórovala taktiež trikrát

Mladší dorastenci U17 načali súpera z Podbrezovej už v prvej minúte a po zmene strán pridali ďalšie dva góly. Hostia skorigovali výsledok až v samom závere. Naša sedemnástka sa v tabuľke nachádza na 9. mieste a ďalší zápas ju čaká v nedeľu 21. apríla v Zlatých Moravciach.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, s nasadením a s vysokým napádaním, z čoho pramenil aj náš prvý gól už úvode zápasu. Po góle sme ďalej vysoko napádali a nedovolili súperovi rozvinúť svoje akcie. Len naša nepresnosť v koncovke nám neumožnila viackrát skórovať do polčasu. Súper mal v prvom polčase jednu gólovúpríležitosť, ale brankár Slovák podržal náš tím. Do druhého polčasu sme nabádali hráčov, aby išli za druhým gólom, čo sa nám po rohovom kope v 70. minúte aj podarilo. Následne strelili tretí gól a rozhodli o svojom víťazstve. Dnes sme zvolili fyzicky veľmi náročný spôsob hry, ale prinieslo to svoje ovocie v podobe víťazstva. Hráčom gratulujem k výhre. Po zápase sme mali všetci veľkú radosť.“

I. LMD U17 – 19. kolo – sobota 13.04.2024, 11.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:0)

Góly: 1. Rubint, 70. Komora, 74. Stoľar – 90. Varga.ŽK: 56. Rubint, 90. Stoľar – 88. Šálek.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – K. Abrahám (C), Komora, Nemec, Bartoš (56. Kobzoš), Rubint (61. Rusňák), M. Chromek (85. Zbyňovský), Mandzák, Korčok (56. Kubala), Siviček, Kráľ (61. Stoľar).

---

Šestnástka vyhrala po skvelom úvode

Mladší dorastenci U16 vyhrávali nad súperom z Podbrezovej v 11. minúte už 2:0. Hostia síce už po štvrťhodine hry znížili, ale skóre sa už do záveru stretnutia nemenilo. Naša šestnástka sa nachádza na 12. priečke a svojmu poslednému súperovi sa priblížila na dva body. V nasledujúcom kole bude hrať v nedeľu 21. apríla v Zlatých Moravciach.

Tomáš Dzúrik, asistent trénera MFK Dukla U16: „Vstup do derby zápasu sme mali  vynikajúci. Do vedenia sme išli po strele Vidholda, keď loptu dotlačil do siete Hollý. Následne predviedol pekný individuálny prienik Page a zvýšil na 2:0. V 15. minúte sme si však nepokryli hráča po štandardnej situácii a Podbrezová znížila. Po tomto momente sa akoby naši chlapci zľakli a začali kopiť zbytočné chyby. K tomu ich donútil aj aktívny súper, ktorý bol pohyblivejší a nebezpečnejší. Našťastie sme šance Podbrezovej ustáli bez inkasovaného gólu. V druhom polčase už tempo hry nebolo také, ako v prvom. My sme už boli pozornejší a súpera sme do nejakých šancí nepustili. Naše náznaky šancí končili na nepresnej finálnej fáze. Aj keď sa v tejto kategórii sústredíme primárne na výkon, sme radi za víťazstvo, ktoré veríme, že pozitívne pomôže našim chlapcom do ďalších dní futbalovej práce.“

I. LMD U16 – 19. kolo – sobota 13.04.2024, 13.15 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:1)

Góly: 6. Hollý, 11. Page – 15. Kamenický. ŽK: 55. Page.

Zostava MFK Dukla U16:Pálka – Rovňaník (70. Gömori), Slavinskyi, Bednarčík, Balaj – Debnár (70. Fajčík), Hollý (64. Chromek) – Vidhold (64. Kubalák), Mališ (57. Kadlubec), Page – Tad. Ferenc.

---

Pätnástka vysoko prehrala v Kysuckom Novom Meste

Starší žiaci U15 inkasovali v Kysuckom Novom Meste až šesťkrát a gólovo sa nedokázali presadiť. V tabuľke nadstavbovej skupiny Stred o umiestnenie sú po dvoch prehrách na 3. mieste. Nasledujúci zápas odohrajú až v sobotu 27. apríla v Žiari nad Hronom.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Zápas, v ktorom sme neukázali nič, čím by sme sa chceli prezentovať, ako by sme chceli hrať. V rozohrávke sme strácali lopty, následne boli celý čas pod tlakom, navyše sme neurobili ani o pomyselné percento navyše, aby sme vyriešili situácie končiace gólom. Víťazstvo domácich je zaslúžené.Treba si uvedomiť, že takto sa za Duklu nemôže hrať.“

I. LSŽ U15 – NČ sk. Stred o umiestnenie – 9. kolo – nedeľa 14.04.2024, 10.00 h – Kysucké Nové Mesto UT

MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Dukla Banská Bystrica 6:0 (3:0)

Góly: 16. Strečok (vl.), 20., 26. a 71. Toka, 75. a 80. Jaroš.

Zostava MFK Dukla U15:Sokol – Kapralov, Penksa, Strečok (41. M. Kmeť), Kočvara, Gondáš, Králik, Ostrihoň (41. Šulek), Kolárik (55. Gabriš), M. Patráš (C), Čatloš.

---

Štrnástka nepremenila šance

Ani starším žiakom U14 sa na Kysuciach nepodarilo rozvlniť sieť súpera. V tabuľke tak po prehre klesli na 4. priečku. Najbližší zápas ich čaká v sobotu 27. apríla na ihrisku FK Pohronie.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Výsledok vyzerá jednoznačne, je to však pre nás krutý výsledok. Odohrali sme výborný zápas vo vysokom tempe. Prvý polčas sme dobre bránili, v druhom polčase sme inkasovali po našich individuálnych chybách v defenzíve a naopak, naše výborné šance na gól sme nedokázali v druhom polčase premeniť.Na chalanoch bolo vidieť obrovský progres, oproti poslednému vzájomnému zápasu.Aj napriek nepriaznivému výsledku chalanov chválim za predvedený výkon.“

MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (0:0)

Góly: 37. a 43. Jeťko, 49. Štefanka.

Zostava MFK Dukla U14: Mojžiš (60. L. Bevíz) – Holubčík (49. A. Poljovka), S. Bevíz, Ďubek, Lauko, Žambor (C), Šimko, Lepieš (36. Hulák), Macho (36. Záhorec), L. Pecník, P. Horváth.

---

Trinástka v Ružomberku nebodovala

Mladší žiaci U13 sa v Ružomberku strelecky presadili až v závere stretnutia, kedy mali domáci už pohodlný náskok. Najbližší zápas odohrajú v nedeľu 28. apríla od 10.00 h v Radvani proti RSC HamsikAcademy.

Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „Vedeli sme, že nás čaká náročný a fyzický zápas, čo sa aj potvrdilo. V úvode sme dobre kombinovali, no postupne sa v našej hre začali objavovať zbytočné straty,z čoho ťažil súper. Súper sa prezentoval svojou nátlakovou hrou, vďaka ktorej si vytvorili aj pár šancí. Do druhého polčasu sme sa chceli zlepšiť, hlavne medzihru, ale bohužiaľ,  súper sa dokázal dvakrát presadiť po rohovom kope a my sme na to už nedokázali zareagovať. Postupne sme sa prispôsobili štýlu súpera a už to bolo viacej o boji ako o snahe hrať konštruktívny futbal.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 19. kolo – nedeľa 14.04.2024, 10.00 h – Ružomberok UT

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:0)

Góly: 37. Hajdúch, 58. Macík, 65. Kurpaš – 67. J. Ružbacký.

Zostava MFK Dukla U13: Podmanický, Nemčok, Sojak (C), Môc, R. Valent, Mikolaj, J. Ružbacký, L. Ružbacký, Schmidtmayer, Laco, Radoš, Mikloško, Laššák, Štubňa, Driečny.

---

Dvanástka v Ružomberku taktiež ťahala za kratší koniec

Ani mladší žiaci U12 na Ružomberčanov nestačili. Zápas skončil v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách výsledkom 9:3. Najbližšie budú hrať doma na Mestskom mládežníckom štadióne v nedeľu 28. apríla od 11.30 h, keď privítajú RSC HamsikAcademy.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Nepodarilo sa nám nadviazať na výkon so Žilinou aj keď chlapcom nemožno uprieť snahu. Celý zápas sme sa malo presadzovali v súbojoch 1 na 1 a často sa zbrklo a zbytočne zbavovali lopty.  Polčas to bolo v poriadku ale v druhom sme kopili chyby a súper trestal. Mám pocit, že sme sa zľakli súperovho nasadenia a nedokázali sme sa im v tomto vyrovnať.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 19. kolo – nedeľa 14.04.2024, 11.30 h – Ružomberok UT

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 9:3 (2:0)

Góly MFK Dukla U12:Pirnik, Segeč, A. Kmeť.

Zostava MFK Dukla U12:Tob. Ferenc – Citara, Ďurčík, M. Valent, A. Kmeť (C), Modynets, Fajčík, Rich. Holík, Pirnik, Švantner, Gomboš, T. Čunderlík, Segeč, M. Ferenc, T. Kaliský, Tob. Auxt, Dobrík, Puzio.

---

B-tím starších žiakov vyhral v Banskej Štiavnici

Rezerva starších žiakov vyhrala aj piaty jarný zápas, keď rozdielom triedy porazila domácu Banskú Štiavnicu. V tabuľke II. ligy skupiny C sa naďalej nachádza na 2. priečke. Nasledujúci zápas ju čaká v nedeľu 21. apríla o 10.00 h v Selciach proti Breznu.

II. LSŽ U15 – sk. C – 17. kolo – sobota 13.04.2024, 10.00 h – Banská Štiavnica

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Dukla Banská Bystrica B 0:3 (0:2)

Góly: 16. a 27. Čatloš, 53. Tonhauser. ŽK: 47. M. Debnár.

Zostava MFK Dukla U15 B:Dohnálek – Kubiš, Peciar, Jančiar, J. Lomnický (C), Gabriš, Búry, Drozd, Debnár, Čatloš (53. Kupec), Tonhauser.

---

B-tím mladších žiakov taktiež víťazne

Aj B-tím mladších žiakov v Banskej Štiavnici zvíťazil, keď z 3:1 otočil na 3:4. V tabuľke mu patrí 3. miesto a najbližšie sa predstaví v nedeľu 21. apríla o 11.45 h v Selciach proti Breznu.

II. LMŽ U13 – sk. C – 17. kolo – sobota 13.04.2024, 11.45 h – Banská Štiavnica

FK Sitno Banská Štiavnica – MFK Dukla Banská Bystrica B 3:4 (3:2)

Góly: 8. Mangult, 11. a 22. Hudec –18. Flasik, 30. Driečny, 42. A. Čunderlík, 53. Lameš. ŽK: 57. Driečny, 60. Matejkin.

Zostava MFK Dukla U13:Matejkin – Lapšanský, Martinec, Valuška, Lameš, Flasik, A. Čunderlík, Driečny (C), Koštial, Langenberg, Šmelko, Oliinyk, Bruncko, Špirka, Dropčo, M. Abrahám, Horňák, Daubner.

So Šamorínom sme vo Zvolene znovu remizovali 1:1

Po zápase FC Petržalka – MFK Dukla povedali:

Štartuje rekordný, 50-ty ročník medzinárodného turnaja

Do MFK Dukla prichádza Milan Kvocera

V generálke na ligu sme doma hladko zdolali Námestovo

Sumár mládeže: Starší dorast remizoval s mužmi Medzibrodu, mladší dorastenci víťazne proti maďarskému súperovi