• Aktuality
  • Stanovisko MFK Dukla B.Bystrica k zápasu MFK Dukla B.Bystrica – FC DAC 1904 D. Streda
A tím / MFK Dukla / 14.03.2023

Stanovisko MFK Dukla B.Bystrica k zápasu MFK Dukla B.Bystrica – FC DAC 1904 D. Streda

Stanovisko MFK Dukla B.Bystrica  k zápasu MFK Dukla B.Bystrica – FC DAC 1904 D. Streda
Vedenia MFK Dukla Banská Bystrica reaguje na udalosti zápasu 1. kola nadstavby Fortuna ligy v boji o titul, MFK Dukla B. Bystrica - FC DAC 1904 D. Streda (2:3)

Vedenie klubu MFK Dukla B.Bystrica vyjadruje v súvislosti so stretnutím 1.kola nadstavby v boji o titul veľké rozhorčenie a nespokojnosť nad nepochopiteľnými rozhodnutiami zodpovedných delegovaných osôb, ktoré výrazným a nedôstojným spôsobom ovplyvnili konečný výsledok mimoriadne kvalitného zápasu.

Futbalisti MFK Dukla B. Bystrica boli pred zrakmi celého futbalového Slovenska, aj vďaka televíznemu prenosu stanice Dajto, poškodení nesprávnymi verdiktmi osôb, ktoré zápas viedli a nášmu klubu tak bola opakovane vzatá možnosť byť výsledkovo úspešný. Nebudeme podrobne rozoberať konkrétnosti, nakoľko všetky médiá sa zápasu venujú a poukazujú na obrovské zlyhania ľudí, ktorí majú rešpektovať futbalové pravidlá a fair play. Rozhorčenie neskrývajú ani predstavitelia odborných futbalových kruhov, fanúšikovia, či nestranní priaznivci futbalu na Slovensku.

Nebudeme podávať sťažnosť na výkon rozhodcov, je to zbytočné. Počas sezóny sme to urobili trikrát a trikrát nám príslušné orgány SFZ sťažnosť uznali a dali za pravdu. A čo sa stalo potom? Vôbec nič. Len sme na to doplatili my. Tréneri dostali trest, výsledky zostali a klub prišiel o body.

Máme pocit, akoby sa z delegovaných osôb stávala skupina nedotknuteľných, ktorá namiesto toho, aby bola nenápadná, neustále na seba upriamuje pozornosť kontroverznými rozhodnutiami. Správanie týchto osôb je navyše arogantné, bez pokory a vzájomnej úcty. Oficiálne delegované osoby by mali férovým a nenápadným spôsobom dohliadať nad regulárnosťou zápasu. Toto však neplatilo ani v nedeľňajšom súboji, keď sa v konfrontácii s lídrom súťaže dve rovnaké situácie hodnotili odlišne. Niekedy máme pocit, akoby sa chceli tieto osoby votrieť do niekoho priazne bez toho, aby o tú priazeň niekto žiadal. Len tak, „lebo silnejší, bohatší, vplyvnejší....“ . Takéto verdikty potom vytvárajú špekulácie pre rôzne teórie, znechutených priaznivcom doslova vyháňajú z tribún a kazia kredit futbalu a Fortuna lige.

Citlivým spôsobom chápeme a pripúšťame možnosť ľudského zlyhania, stáva sa to aj nám. V tomto prípade sa žiaľ jedná o pravidelnosť a musíme konštatovať, že stačilo.

Apelujeme na príslušné orgány SFZ, aby spravodlivo vyhodnotili nielen výkony rozhodcov a delegátov, ale hlavne citlivo a triezvo posúdili a vnímali situácie, ktoré predchádzali vylúčeniam nášho trénera Michala Ščasného. V tomto prípade treba vziať do úvahy komplexne celú sezónu a kontroverzné rozhodnutia počas doterajších 22. kôl základnej časti a 1.kola nadstavby, ktoré výrazne ovplyvnili výsledky nášho mužstva. Boli vôbec nutné?

Určite budeme sledovať ako rozhodnú príslušné orgány SFZ a naďalej bojovať s nespravodlivosťou, pretože už stačilo ... Očakávame múdre a citlivé posúdenia všetkých situácií a následné rozhodnutia, ktoré budú v prospech futbalu a fair play hry. Kvôli nášmu realizačnému tímu, hráčom, klubu, fantastickým fanúšikom a množstvu ľudí, ktorí sa na nás rozhorčene obracajú. Hlavne však kvôli slovenskému futbalu a jeho dôveryhodnosti.

Vedenie MFK Dukla Banská Bystrica


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Nový športový riaditeľ Jozef Mores má ambiciózne plány

Čítať viac
A tím

Zaujímavá trénerská dvojica, talentovaní mladí futbalisti, čaká ešte veľa tréningového drilu

Čítať viac
A tím

Trpká príchuť prvého ligového gólu pre Adriána Slávika: Takýto šialený zápas si v kariére nepamätám

Čítať viac
A tím

Mário Auxt si praje dostatok bodov, aby aj mladší hráči dostali väčšiu príležitosť

Čítať viac
Dorast

V Priechode remíza s Trnavou

Čítať viac
Žiaci

Lučenec rozdrvili najmladší žiaci, vyhrala aj štrnástka, bodovala pätnástka

Čítať viac