• Ženy vyhrali na Slovane a stále sú nezdolané
A tím / MFK Dukla BB / 03.09.2023

Ženy vyhrali na Slovane a stále sú nezdolané

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica si napravil chuť po minulotýždňovej domácej remíze so Žilinou. Duklistky v utorok zvládli prvé kolo pohára a v sobotu bodovali naplno na ihrisku bratislavského Slovana. V aktuálnej sezóne najvyššej ženskej súťaže sú tak stále neporazené.

Vo sviatočný utorok 29. augusta odohrali Duklistky stretnutie 1. kola Slovenského pohára na pôde druholigových Zlatých Moraviec a po výsledku 0:6 postúpili ďalej. Na druhý zápas v týždni vycestovali v sobotu 2. septembra. V stretnutí 4. kola Demišport ligy na bratislavských Pasienkoch sa Bystričanky ujali vedenia už v 12. minúte. Kapitánka Natália Veselová, atakovaná dvomi súperkami, odcentrovala na pravé krídlo, odkiaľ si Lenka Mazúchová naviedla loptu bližšie k osi ihriska a ľavačkou obstrelila brankárku domácich Martinu Geletovú - 0:1.

Slovanistky vyrovnali v 57. minúte, keď sa Lucia Droppová po centri sprava dobre zorientovala pred bránou medzi dvomi brániacimi hráčkami Dukly, vytvorila si streleckú pozíciu a zakončila k ľavej tyči brány hostiek. Za stavu 1:1 sa triaslo brvno na oboch stranách. Najprv ho trafila z priameho kopu stopérka Dukly Monika Havranová a potom na opačnej strane po strele z hranice šestnástky aj hráčka domácich.

Banskobystrické futbalistky si prinavrátili vedenie v 77. minúte. Po faule na Petru Morovjanovú najprv hlavný rozhodca Daniel Kožuch ponechal výhodu, ale vzápätí hru prerušil kvôli možnému zraneniu a ošetreniu. Po rozhodcovskej lopte vyrazila Mazúchová do útoku, vystrelila a z dorážky po zákroku brankárky belasých skórovala Havranová - 1:2.

Duklistky dohrávali o desiatich, keďže v 86. minúte videla druhú žltú, a zároveň červenú kartu Mazúchová. Po góle na 1:2 a červenej karte hostky odolávali tlaku Slovanistiek, keď odkopávali loptu a zvládali množstvo hlavičkových súbojov a skrumáží v pokutovom území. Pre Banskobystričanky bolo dôležité ubrániť kanonierku domácich Droppovú, čo sa im okrem situácie pri inkasovanom góle darilo. Ženy MFK Dukla tak majú po štyroch kolách na konte tri výhry a jednu remízu.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Slovan je momentálne vo fáze prestavby družstva, ale stále je to veľká značka a jeden z najsilnejších súperov v rámci Slovenska. Nastúpili sme so snahou čo najviac kontrolovať loptu a nepustiť domáce hráčky do tlaku. Po rýchlom protiútoku sme sa dostali do vedenia. Organizovanou hrou sme súpera pustili v prvom polčase len do jednej veľkej šance a z protiútokov sme dokázali ohrozovať súperovu bránu. V druhom polčase sme sa nechali zatlačiť, naše útočníčky mali menšiu podporu. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól domácich a ďalší tlak. Po obrovskej nepremenenej šanci domácich však dostali naše dievčatá akoby druhý dych. Síce s obrovským rizikom a otvorenou obranou, ale začali sme hrať na víťazstvo, čoho výsledkom bol druhý gól. Tento posun v myslení si najviac vážime. Inokedy by sme s takýmto súperom bránili remízu. Dievčatá to v závere o desiatich oddreli, za čo si zaslúžia obdiv. Víťazstvo je veľkou satisfakciou pre všetkých, ktorí podporujú ženský futbal v Bystrici a pomohli ho udržať nad vodou.“

Lenka Mazúchová, strelkyňa prvého gólu Dukly, v závere vylúčená: „Do zápasu sme išli s tým, že chceme získať nejaký ten bodík. Vedeli sme, že súperovi sa túto sezónu nedarí. Zvolili sme tomu primeranú taktiku, ktorá nám vychádzala. Som rada za gól, lebo proti Slovanu chutí omnoho lepšie ako v iných zápasoch. V druhom polčase mali väčšiu prevahu domáce. Po smolnom zákroku som dostala prvú žltú kartu. Slovanistky dokázali vyrovnať, no nás to neodradilo a pridali sme víťazný gól. Ku koncu zápasu rozhodca odpískal faul a domáce sa snažili rýchlo rozohrať spoza šestnástky. Vtedy mi išlo hlavou, že sa buď postavím rýchlo pred loptu, súperka to do mňa nakopne a dostanem druhú žltú, alebo nám bude hroziť vyrovnanie. Vybrala som si prvú možnosť a neľutujem to, stálo to za to. Ďakujem babám za odvedené výkony a za to, že dokázali udržať výsledok s desiatimi hráčkami.“

Demišport liga - 1. liga ženy - 4. kolo - sobota 02.09.2023, 16.30 h - Pasienky - Bratislava

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 57. Droppová - 12. Mazúchová, 77. Havranová. ŽK: 62. Ščasnárová, 75. Pálková - 60. Havranová, 73. Mazúchová. ČK: 86. Mazúchová (po druhej ŽK). Rozhodovali: Kožuch - Bródy, Stolárik. Diváci: 50.

Zostava ŠK Slovan Bratislava:Geletová - Tomčíková, Ščasnárová, Levaiová, Droppová (C), Naňová, Ivanová (73. Nedoroščíková), Blažeková, Korimová, Harušťáková, Pálková (82. Gibejová). Tréner: V. Gligic.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica:Kopernická - Mileiová, Tesáková, Havranová, Jamrichová - Veselová (C), Morovjanová - Jančová, Brandysová (68. Lukach), Mazúchová - Gembická (82. Vojteková). Tréner: J. Boroviak.