• Aktuality
  • Do jarnej časti s cieľom potvrdiť pozíciu lídra 2. ligy
A tím / MFK Dukla (PR) / 13.02.2021

Do jarnej časti s cieľom potvrdiť pozíciu lídra 2. ligy

posledný tréning mužstva pred prvým zápasom jarnej časti (P. Chytilek)
Naši banskobystrickí futbalisti vstupujú do jarnej časti sezóny 2020/2021 s odhodlaním udržať si prvú pozíciu v druhej lige. Úvodný duel odohrajú na umelej tráve v Bratislave s rezervou Slovana. Domáce stretnutia začnú hrať taktiež na umelej tráve, avšak už pod Urpínom na Štiavničkách.

Na vedľajšej hracej ploche v armádnom areáli na Štiavničkách je nový umelý trávnik, kde naša mestská futbalová Dukla počas zimy trénovala a odohrala tam i jeden prípravný zápas. Teraz tam absolvuje dva ligové domáce duely, o týždeň proti Dubnici a 13. marca s Podbrezovou. Samozrejme bez divákov s obmedzeným počtom usporiadateľov vzhľadom na pandemické opatrenia súvisiace s koronavírusom. V druhej polovici marca by sme už mali hrať domáce stretnutia opäť vo Zvolene, pokým sa nedostavia a neskolauduje hlavný štadión SNP na Štiavničkách. Udiať by sa tak malo prvého mája.

Úvodný zápas jari odohráme v nedeľu 13. februára v Bratislave proti Slovanu U21, ktorý počas jesene vystupoval pod hlavičkou B – tímu. Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Stanislav Varga pred týmto duelom uviedol:

„Zimnú prípravu sme absolvovali v poriadku bez nejakých výpadkov. Verím, že mužstvo je dobre pripravené na jarnú časť sezóny. Každý jeden zápas bude už teraz ťažký, respektíve taký, aký si ho spravíme. Nevieme s akým kádrom nastúpi v nedeľu Slovan. Musíme sa pripraviť na všetko. Ja verím, že sme pripravení tak, aby sme tento zápas zvládli a popasovali sa i s ďalšími počas jari.“

Káder nášho tímu sa počas zimy výrazne nezmenil. Odišiel iba Peter Bača do Popradu, pribudli dvaja noví futbalisti. Získali sme krajného obrancu Kristiána Lukáčika a stredopoliara Milana Kvoceru. K posilám sa kouč Varga vyjadril kladne:

„Zobrali sme ich preto, lebo sú to kvalitní hráči. Čas ukáže, či to bol správny ťah. Ja verím, že sme urobili dobre.“

Kapitánsku pásku si aj na jar navlečie líder nášho tímu Róbert Polievka. Aj on sa už po zimnej príprave teší na prvý súťažný zápas:

„Panujú ešte zimné podmienky, no tie ovplyvniť nedokážeme. Musíme sa sústrediť na to, čo ovplyvniť môžeme a to je náš výkon. Mužstvo je dobre pripravené, zimná príprava splnila svoj účel. Každý jeden z nás odohral dosť minút v prípravných stretnutiach. Všetci sa už tešíme na prvý ligový duel. Chceme si udržať líderskú pozíciu v tabuľke. Pôjdeme však od zápasu k zápasu. Teraz je pre nás ten najdôležitejší v Bratislave proti rezerve Slovanu. Určite nás nič ľahké nečaká.“

Káder MFK Dukla na jarnú časť sezóny 2020/2021:

Brankári: Matúš Hruška, Adam Krejčí, Július Nôta, Filip Baláž
Obrancovia: Marek Frimmel, Ján Nosko, Adam Červeň, Patrik Prikryl, Ľuboš Kupčík, Lukáš Migaľa, Kristián Lukačik, Patrik Vajda
Stredopoliari: Adam Hanes, Viktor Tóth, Dávid Richtárech, Jakub Uhrinčať, Matej Starší, Dalibor Gonda, Gabriel Snitka, Róbert Polievka, Ľubomír Willwéber, Milan Kvocera
Útočníci: Lukáš Laksík, Jozef Dolný, Miladin Vujošević

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Futbal sa nehrá na „keby“, ale na góly, v zápase kola ich padlo šesť !

Čítať viac
A tím

Povedali po stretnutí MFK Dukla - ŠK Slovan Bratislava futbal „B“

Čítať viac
A tím

Róbert Polievka v Dukle do leta 2022

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0) dňa 29. novembra 2020

Čítať viac
Dorast

O výsledku rozhodla ďalšia penalta proti MFK Dukla

Čítať viac
A tím

MFK Dukla je už istým jesenným víťazom

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem