• Starší dorast Dukly pri chuti, Popradu nasúkal desať gólov
Dorast / MFK Dukla (PR) / 11.04.2022

Starší dorast Dukly pri chuti, Popradu nasúkal desať gólov

Z duelu U19 s Popradom (foto: A. Almáši)

Veľkú radosť nám robia najmä starší dorastenci MFK Dukla. Po výhre v Žiline deklasovali doma Poprad historickým dvojciferným výsledkom 10:0. Žiaľ mladším dorastencom sa v Ružomberku nedarilo.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Poprad 10:0 (3:0)

Góly: 6. a 23. Ždánsky, 45. Šimorka, 60. a 89. Köröš, 68. a 88. D. Rusko, 71. Svetlík, 79. a 85. J. Rusko. Rozhodoval: Plavecký. ŽK: Kučera (Poprad).

Zostava MFK Dukla a striedania: F. Baláž - Kvietok, Köröš, Červeň, Šimorka – Kandala (71. Štefko) – A. Varga (56. J. Rusko), Svetlík (71. Solár), Ždánsky (71. Sudimák), Jackuliak (46. Horváth) –  D. Rusko

Naši starší dorastenci MFK Dukla mali v tomto zápase jasne navrch. Preukazovali i bez absentujúceho Jaroša v obrane od začiatku svoju kvalitu. Vedenia sa ujali Ždánskym už v šiestej minúte, ktorý zakončoval z voleja z hranice šestnástky po odrazenej lopte. A dal aj druhý gól po 25-tich minútach hry, keď sa presadil úplne voľný z ľavej strany šestnástky, loptu poslal ponad hlavu brankára obaľovačkou pod brvno na 2:0. Súperovi sme dali aj gól do šatne, a to po peknej akcii, na ktorej konci bol v päťke voľný Šimorka a pohodlne tak skóroval na 3:0.

Aj v druhom polčase sme pokračovali v aktívnej hre a výsledkom boli ďalšie góly v sieti súpera. V 60. minúte bol faulovaný v úniku Svetlík a penaltu premenil Köröš. O osem minút na to dával piaty gól nášho tímu Dárius Rusko, presadil sa z pravej strany šestnástky podobne ako pri druhom góle Ždánsky. A to nebolo všetko, pretože v 71. minúte po centri Horvátha pálil zľava pohotovo Svetlík už na 6:0. Do hry nastúpili ďalší striedajúci hráči a ani oni nepoľavovali v aktivite. Značne demoralizovaný súper inkasoval ďalšie zásahy. Siedmy mu uštedril Jakub Rusk, keďže bol v šestnástke nepokrytý a sám pred gólmanom úspešný. V 85. minúte predviedol tento hráč veľmi peknú individuálnu akciu a z rohu šestnástky nádherne vystrelil k vzdialenejšej žrdi. Na 9:0 sme skórovali po šprinte v peknom úniku Dáriusom Ruskom, zakončoval v páde z hranice šestnástky a desiaty kus obstaral Köröš z vnútra šestnástky nekompromisnou strelou, keď mu palebnú pozíciu pripravil práve Dárius Rusko kombinačnou ekvilibristikou v šestnástke.

Popradčania odchádzali z ihriska s hlavami dole a počuli sme z ich úst slová o utŕženej veľkej hanbe.

Našu výhru zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„To, že je to najvyššie víťazstvo v histórii dorastu v klube ma z toho teší asi najmenej, pretože v prvom rade ide o víťazstvo ako také a samozrejme o hru. Som rád, že teraz bolo naše víťazstvo podoprené aj výškou, ale sú to tri body ako každé iné, i keď to znie ako fráza. Výsledok možno aj metie, veľa gólov padlo v závere zápasu, keď bol už súper značne demoralizovaný. Vôbec to však netreba preceňovať a ani podceňovať, lebo Poprad dokázal aj na jar zohrať zopár solídnych výsledkov. Potrápil Košice i Slovan. Víťazstvo si teda cením, jeho výšku takisto. Som rád, že sme mohli dať v tomto zápase príležitosť aj chlapcom, ktorí sa počas sezóny tak často na ihrisko nedostávajú a za druhé som rád, že si svoju nomináciu zaslúžili, pretože viacerí sa presadili a výkonnostne to bolo tiež z ich strany fajn. “

Náš kouč U19-ky prišiel k dorasteneckému tímu iba počas zimy, je s ním teda celú jarnú časť. Spýtali sme sa, ako hodnotí doterajší priebeh a či je badateľný určitý progres:

„V prvom rade je to dlhodobý proces. Som s mužstvom niečo cez tri mesiace a predstavu aj s mojím realizačným tímom, ako by malo mužstvo vyzerať, máme. Som rád, že sa k nej približujeme. Ešte zďaleka nie sme tam, kde by sme mali byť. A to asi ani nebudeme, pretože ciele sa logicky s napredovaním mužstva posúvajú. V podstate progres tam už vidím a to je v tejto fáze najpodstatnejšie.“

Michalovce – Trenčín 3:4, Senica – Petržalka 0:1, D. Streda – Ružomberok 2:0, Trnava – Žilina 1:0, Podbrezová – Košice 1:2, Nitra – Slovan 0:3.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel až v sobotu 23. apríla o 11.00 hodine na ihrisku súpera, na východe Slovenska si zmerajú sily s FC Košice.

Naša U 19-ka je už na siedmej priečke a má 29 bodov. Šieste sú Košice, bodov však majú až 38. Na čele tróni Trenčín so ziskom 44 bodov. Poprad je posledný s dvanástimi bodmi.

U-17:

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (2:0)

Góly: za Duklu žiadne. Rozhodoval: Dubovec. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania:

Maruniak Švantner, Bálint, Baláž, Kuraj (64. min. Longauer) Černák (68. min. Barbeník), Bača, Zachar, Ádám, Kaliský (46. min. Dagnoli) Gonda (46. min. Kukučka)

Prehru nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

Do zápasu sme vstúpili veľmi nesústredení a súper od začiatku dominoval vo všetkých herných činnostiach jednotlivca. Striedaniami cez polčas a v priebehu druhého polčasu sme sa snažili oživiť našu hru, ale neprinieslo to žiadaný efekt a súper kvalitnou hrou kontroloval priebeh a ešte dvoma gólmi navýšil konečný výsledok, ktorý je z nášho pohľadu veľmi zlý, ale veríme, že podobný mentálny výbuch mužstva sa už nebude opakovať.'

Podbrezová – Senica 0:0, Košice – Michalovce 0:1, Petržalka – D. Streda 2:2, Slovan – Trnava 2:2, Žilina – Poprad 4:2, Trenčín – Nitra 3:4.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas vo štvrtok 14. apríla o 11.00 hodine na ihrisku v Badíne proti MŠK Žilina.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 16 bodov, Ružomberok je piaty so ziskom 30 bodov. Druhá Žilina má 43 bodov, vedúci Trenčín 48.

U-16:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (4:0)

Góly: žiadne góly za Duklu. Rozhodoval: Čordáš. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Lakomčík – Rusňák, Murčo (od 63' Adame), Kaliský (od 70' Poljovka ), Kormaňák – Kvasna, Glemba (od 41' Kobzoš), S. Greško – Pinďura (od 41' Brštiak ), Siman(od 63' Cílik ), Kaščák

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Na tento zápas sme predsa len išli v kompletnejšom, silnejšom zložení a naša hra predsa len, aj keď výsledok hovorí o niečom inom, bola ďaleko lepšia ako v poslednom zápase. Do zápasu sme vstúpili ešte horšie ako predošlé dva zápasy, keďže v tých sme inkasovali po troch  minútach, tentokrát sa nám to podarilo po 20-tich sekundách a stálo to za to. Riešenie „SO“ bolo aké bolo a či takéto hrubé chyby a preceňovanie svojich schopností je v kategórii U16 normálne, nech posúdia iní. V hre sme predsa len boli napriek inkasovanému gólu celkom vyrovnaným súperom, dostali sme sa do súbojov, podarilo sa nám ich vyhrať, dostať sa do útočnej fázy, až prišla 17-ta minúta a výkop brankára, ak to tak môžeme nazvať, do gólovej šance súpera a potom sme sa do zápasu až do polčasu dostávali ťažko, aj keď treba povedať, že tam bolo niekoľko veľmi slušných výkonov, ktoré boli v ostrom kontraste s výkonom ďalších hráčov. Po zvýšení hlasu v kabíne sa obraz hry v druhom polčase rapídne zmenil a za ten si hráči zaslúžia pochvalu. Boli sme v súboji, dokázali sme vyhrať súboj na súperovej polovici, vytvorili sme si príležitosti, ktoré sme mali zakončiť lepšie. Celkove je výsledok síce krutý, ale výkony niektorých hráčov boli veľmi dobré, okrem pár hráčov narodených 2006 nás tentoraz potešili všetci traja chlapci z kategórie U15. Naopak, niektorí hráči narodení v 2006 opakujú stále tie isté chyby a výkony.“

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas vo štvrtok 14. apríla o 13.15 hodine v susednej obci Badín proti MŠK Žilina.

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 14 bodov, Ružomberok je štvrtý s 33 bodmi. Na vedúcej priečke je Trenčín so ziskom 50 bodov, tri body na lídra stráca druhá Žilina.