• Starší dorast podľahol po prestrelke Pohroniu, mladšie dorasty zvíťazili v Dolnej Ždani
Dorast / MFK Dukla / 22.11.2022

Počas tretieho novembrového víkendu boli v akcii dorastenecké tímy MFK Dukla Bystrica.

Devätnástka v divokom zápase prehrala s Pohroním

Starší dorastenci našej Dukly sa v sobotu v Radvani stretli s rovesníkmi zo Žiaru nad Hronom. Góly padali hneď od úvodu, keď nás v 4. minúte poslal do vedenia Samuel Sojka, ktorý sa presadil z dorážky po rohu z ľavej strany – 1:0. Hostia odpovedali už v 7. minúte po zaváhaní v našej defenzíve – 1:1. Prestrelka pokračovala v 10. minúte, keď Samuel Svetlík našiel výbornou prihrávkou za obranou hostí Simona Bálinta, ktorý nám prinavrátil vedenie strelou pomedzi nohy brankára Pohronia – 2:1. Aj tretí gól pridala naša devätnástka po dlhej lopte za obranu, ktorú tentokrát adresoval Samuel Sojka Dáriusovi Ruskovi, a ten sa vo vnútri pokutového územia nemýlil – 3:1.

Naša devätnástka sa však z dvojgólového vedenia dlho neradovala, keďže v rozmedzí 29. a 31. minúty skóroval dvakrát hosťujúci Tomáš Šimek – 3:3. V 36. minúte sme išli do vedenia opäť, keď Dárius Rusko pridal svoj druhý gól v zápase, ktorý bol naozaj výstavný, keďže z polovice ihriska zachytal gólmana Pohronia na hruškách – 4:3. O krásny gól sa postaral aj Tomáš Šimek z Pohronia, ktorý v 40. minúte vyrovnal na 4:4 strelou od brvna z priameho kopu spoza šestnástky. Po zmene strán gólové tempo utíchlo. Od 53. minúty hrali naši starší dorastenci v početnej prevahe, keďže po druhej žltej karte bol vylúčení Ivan Lazarets. Napriek tomu strelili rozhodujúci gól duelu hráči Pohronia, keď v 85. minúte skóroval z uhla z pravej strany šestnástky Marek Hajdoni. Naša devätnástka je tak po prehre s Pohroním na poslednom mieste prvej dorasteneckej ligy, na predposledné Zlaté Moravce stráca bod. Našich starších dorastencov čaká na jeseň ešte jeden duel, keď sa v sobotu 26. novembra predstavia v Michalovciach.

I. LSD U19 – 13. kolo – sobota 19.11.2022, 11.00 h – MMŠ Radvaň (UT)

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 4:5 (4:4)

Góly: 4. Sojka, 10. Bálint, 25. a 36. Rusko – 7. Laktionov, 29., 31. a 40. Šimek, 85. Hajdoni. ŽK: 46. Klimpl, 88. Bálint, 90. Škubák (tréner brankárov) – 13. Pieš, 18. Lazarets, 59. Stopka. ČK: 53. Lazarets (po druhej ŽK).

Zostava MFK Dukla U19: Amrich – Longauer, Sojka, Murín, Svetlík, Rusko, Bálint, Wallner, Jurík (64. Bača), Klimpl (C), Števonka

Tréner M. Poljovka:  'Smerom dopredu bol prvý polčas z našej strany nadpriemerný.V defenzíve sme naopak úplne prepadli. Po prestávke bol zápas veľmi nervózny a to sa negatívne prejavilo na našej hre. V predfinálnej fáze sme boli netrpezliví a ak sme si nejakú príležitosť vytvorili realizácia bola zlá. Napriek tomu je prehra z tohto zápasu veľmi bolestivá a nezaslúžená.'

---

Sedemnástka v závere strhla víťazstvo na svoju stranu

Naša staršia kategória mladšieho dorastu sa stretla s Pohroním v Dolnej Ždani, kde sa ujala vedenia v 50. minúte zásluhou Jakuba Gondu, ktorý sa presadil pred bránou z dorážky po strele Zachara. Domáci odpovedali v 64. minúte po nedorozumení v našej obrane. Našej sedemnástke vyšiel záver zápasu, keď v 83. minúte skóroval po rohu z pravej strany Adam Baláž. V 89. minúte poistil výhru Dukly nádhernou strelou spoza šestnástky Samuel Zachar. Naša sedemnástka tak ukončila 4-zápasovú sériu prehier a po predposlednom kole jej patrí 6. priečka, a to s 1-bodovým náskokom na Košice a Dunajskú stredu a 6-bodovou stratou na Podbrezovú. Mladší dorastenci Dukly zakončia jesennú časť v sobotu 26. novembra doma v Radvani, kde sedemnástka o 11.00 h privíta Michalovce.

I. LMD U17 – 13. kolo – sobota 19.11.2022, 11.00 h – Dolná Ždaňa

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:0)

Góly: 64. Laurov – 50. Gonda, 83. A. Baláž, 89. Zachar. ŽK: 57. Murčo, 86. Gonda.

Zostava MFK Dukla U17: Lipták – S. Greško (90. Kaliňák), Murčo (C), Dagnoli, Zachar, Kuruc (90. Kačur), Pinďura (83. Kaščák), Brunner, Gonda, Kormaňák, A. Baláž.

Tréner Vratislav Greško:  'Na zápas sme sa pripravovali ako na každý iný, tento raz nám však klub vyšiel v ústrety a povolil nám absolvovať jednu tréningovú jednotku na prírodnej tráve a to sa ukázalo asi ako rozhodujúci moment, pretože sa nám v priebehu týždňa podarilo vyriešiť množstvo vecí, ktoré by sme inak riešili na zápase. Napriek tomu, že náš vstup do zápasu by sme mohli nazvať akokoľvek, len nie pozitívny, od 10-tej minúty sme prišli k sebe a s pribúdajúcim časom sa ukazovala naša prevaha ako herná, tak aj kondičná a silová. Zo začiatku nám to nefungovalo v stredovej formácii, akonáhle sme však našu hru zjednodušili a zrýchlili, zápas bol v našej réžii. Napriek vyrovnávajúcemu gólu, aký by sa v tejto kategórii nemal stávať, nieto ešte opakovať, naši chlapci zareagovali skvele mentálne a nakoniec sme dokázali vyššou kvalitou konečne raz zápas preklopiť zaslúžene na našu stranu. A aj keď veľa gólových príležitostí nebolo, podarilo sa nám konečne raz byť efektívny a vsietiť pekné góly. V sobotu nás čaká dôležitý zápas, ktorý ukáže akým smerom sa vyberieme v tabuľke.'

---

Šestnástka taktiež zvíťazila v Dolnej Ždani

Mladšia kategória mladšieho dorastu Dukly bodovala naplno v Dolnej Ždani proti domácemu FK Pohronie, keď sa o oba naše góly postaral Jakub Nevedel, ktorý skóroval v 73. a 79. minúte. Naša šestnástka sa po 13. kole nachádza na 5. mieste, a to s rovnakým počtom bodov ako má šiesty Slovan a s 2-bodovou stratou na štvrtú Dunajskú Stredu, ktorá má zápas k dobru. Mladší dorastenci Dukly zakončia jesennú časť v sobotu 26. novembra doma v Radvani. Šestnástka sa stretne s Michalovcami o 13.15 h.

Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Predposledný zápas jesene značne ovplyvnila ,,hracia plocha“. Pre mňa veľké sklamanie z kompetentných ľudí, ktorí riadia mládežnícky futbal v klube FK Pohronie. Tréneri, rodičia a celkovo priaznivci futbalu sa mohli len prizerať na slabý duel dvoch družstiev. Okrem dvoch krásnych gólov po individuálnych akciách Jakuba Nevedela nevideli prakticky nič. Chýbala kvalita herných činností, riešenie jednotlivých herných situácií, a to vďaka terénu, ktorý dehonestoval všetko to, na čom my tréneri s chlapcami pracujeme počas celého týždňa. Takto my na Slovensku rozvíjame hráča – jednotlivca a následne sa čudujeme, kde sa náš futbal nachádza. Chlapcov musím pochváliť za fantastický prístup k svojim úlohám aj napriek podmienkam, ktoré nám domáci klub pripravil.“

I. LMD U16 – 13. kolo – sobota 19.11.2022, 13.15 h – Dolná Ždaňa

FK Pohronie - MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 73. a 79. Nevedel.

Zostava MFK Dukla U16: Slovák – Stupavský, Chromek, Komora (60. Rusňák), Králik – Stacho (60. Korčok), Abrahám – Poláček (60. Kobzoš), Knopp (60. Bartoš), Nevedel – Kováč (41. Jedlička).