• Aktuality
  • Starší dorast zdolal Petržalku, v tabuľke je už ôsmy
Dorast / MFK Dukla (PR) / 07.03.2022

Starší dorast zdolal Petržalku, v tabuľke je už ôsmy

Starší dorast zdolal Petržalku, v tabuľke je už ôsmy
V sobotu odohrali ligové stretnutia v našej najvyššej súťaži na Slovensku starší i mladší dorastenci MFK Dukla. Naša devätnástka hrala doma s Petržalkou a duel vyhrala 4:3, pričom až dva góly inkasovala z penált. Nedarilo sa mladšiemu dorastu, ktorý neuspel v Podbrezovej.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 4:3 (2:2)

Góly: 5. a 23. Poláček, 58. Ždánsky, 80. A. Varga – 25. a 45. Tvrdík (oba z 11m), 60. Schmidt. Rozhodoval: Holas. ŽK: F. Baláž, Kvietok, A. Varga – Strákoš, Tvrdík, Menyhárt, Podzámsky..  

Zostava MFK Dukla a striedania: F. Baláž - Kvietok, Jaroš, Červeň, Šimorka – J. Rusko (46. Ždánsky), Köröš, Kandala – A. Varga, Poláček, Jackuliak

Naši starší dorastenci išli do vedenia 2:0 po góloch Poláčeka. Prvý dal už v piatej minúte, druhý v 23-tej. Lene súper znížil do dvoch minút z nariadenej penalty Tvrdíkom a dal nám aj gól do šatne, a to opäť po nariadenej penalte v poslednej minúte prvého polčasu, znovu sa presadil Tvrdík. Hralo sa teda od začiatku druhého polčasu prakticky odznova. Dorastenci z Dukly išli za víťazstvom a opäť viedli, keď sa v 58. minúte presadil striedajúci Ždánsky. Lenže hostia znovu našli rýchlu odpoveď do dvoch minút, tentoraz už s gólom z hry v podaní Schmidta. Naše družstvo nezlomil ani tretí inkasovaný úder súpera. Dokázalo napokon zlomiť zápas vo svoj prospech, keď víťazný zásah zaznamenal v osemdesiatej minúte Adrián Varga. Záver duelu bol hektický, nervózny, ale tri body sme si už vziať nedali.

Výhru nad Petržalkou zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Vzhľadom na priebeh zápasu to bol test odolnosti nášho tímu. Obstáli sme a v mnohých parametroch hry sme sa opäť posunuli o niečo ďalej. Cesta náročného futbalu, na ktorú sme sa vydali, je správna a takéto zápasy nás v našej viere len utvrdzujú.“

Ostatné výsledky:

Senica – Košice 1:3, Poprad – Slovan 1:1, Žilina – Ružomberok 4:0, D. Streda – Podbrezová 4:1, Trnava – Trenčín 1:0, Nitra – Michalovce 1:0.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 12. marca o 11.00 hodine v Bratislave v Prievoze, kde ich privíta ŠK Slovan.

Poradie:

Naša U 19-ka sa vyšvihla na 8. miesto a má 22 bodov. Petržalka je pred nami na siedmej pozícii s náskokom jedného bodu, Slovan je piaty s tridsiatimi bodmi. Lídrom je Žilina, na konte má 38 bodov.

U-17:

FK Železiarne Podbrezová - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 8. Bros, 43. Nguyen, 82. Krupa. Rozhodoval: Matej. ŽK: J. Gonda (Dukla).

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec – Števonka, Longauer, Bálint, Zachar – D. Bača, A. Baláž – Kuraj (77. Obšut), N. Dagnoli (86. Senček), N. Ádám (67. Kukučka) – J. Gonda (78. Kukučka)

Naša sedemnástka hostí nepodala v Podbrezovej zlý výkon, ale doplatila na chyby. Tú prvú urobila už na začiatku stretnutia v ôsmej minúte, využil toho Bros. Následne sa dorastenci Dukly snažili vyrovnať, hrozili smerom dopredu, ale gól nepridali a tesne pred prestávkou po reťazci individuálnych chýb inkasovali aj druhý gól, jeho autorom bol Nguyen. V druhom polčase sme mali jasne navrch, dostali sme sa do vyložených šanci, žiaľ nepremenili sme ich. V závere naši chlapci vrhli všetky sily do útoku, hrali vabank a inkasovali napokon aj tretí gól, postaral sa oň Krupa. Priebeh hry nezodpovedal konečnému výsledku.

Prehru v Podbrezovej nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Hodnotenie zápasu by som začal slovným spojením ,,Krutá prehra“. V prvom rade sme absolútne nezvládli úvod zápasu a po hrubej individuálnej chybe sme inkasovali gól, ktorý nám nepridal na pohode. Aj napriek tomu sme sa vzchopili a v ďalších minútach sme sa súperovi minimálne vyrovnali herne a taktiež sme začali hroziť súperovej obrannej formácii, ako aj brankárovi. Začali sme hrať náš štýl hry založený na rýchlej, presnej prihrávke, nábehoch určenými hráčmi a kombinácii jednotlivých formácií. Mrzí nás hlavne inkasovaný gól do šatne v 43.minúte, znovu po nedôraze a reťazci individuálnych chýb našich obrancov, čím sme súperovi znovu napomohli k ich upokojeniu. V druhom polčase sme ovládli hru a vypracovali si viacero sľubných šancí na strelenie gólu. Minimálne dve šance, ktoré mali prívlastok vyložené, sme nedotiahli do úspešného konca. V závere zápasu súper už len využil náš pokus o vabank a strelil nám tretí gól, ktorý definitívne pochoval naše nádeje uhrať uspokojivý výsledok. Na konci môjho hodnotenia musím dodať, že chlapci odviedli dobrý výkon, taktiež vyjadrujem pochvalu a uznanie za prístup a nepoddajnosť.  V tomto týždni budeme pokračovať vo svojej práci a tvrdo sa pripravovať na lídra súťaže. “

Ostatné výsledky:

Michalovce – Trnava 2:0, Trenčín – Poprad 6:0, Slovan – Ružomberok 3:2, Košice – Nitra 1:0, Senica – D. Streda 2:0, Petržalka – Žilina 0:2.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 12. marca o 11.00 hodine doma na umelej tráve v areáli Štiavničky a privíta vedúci celok AS Trenčín.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 13 bodov, Podbrezová sa nám vzdialila na rozdiel štyroch bodov a je desiata. Na vedúcej pozícii je Trenčín so ziskom 39 bodov s trinástimi výhrami a dvoma prehrami.

U-16:

FK Železiarne Podbrezová - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 64. Kormaňák (vlastný), 65. Zábojník. Rozhodoval: Mikloš. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Levčík (71. Poljovka ml.), T. Kaliský, Murčo, Brštiak (71. Adame) – Kormaňák, Glemba, Kobzoš, Pinďura – Kaščák, Siman

Mladší dorastenci z U-16-ky v oslabenej zostave v Podbrezovej výkonom nesklamali. Lenže nevedeli sa strelecky presadiť. Prvý polčas sa skončil bez gólov, v tom druhom sa obraz hry príliš nemenil, len doplatili sme na dve chyby v rozpätí dvoch minút (64. a 65.), čo domáci využili, išli tak do vedenia 2:0. Hneď na to súper prestriedal až troch hráčov naraz a vsadil na defenzívu. V zostávajúcich minútach sme sa snažili ešte s duelom niečo urobiť, ale recept sme na podbrezovskú obranu a ich brankára v podobe presného zásahu nenašli.

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Na zápas sme sa dostavili s torzom družstva, doplneným o dvoch chlapcov z kategórie U15 a ani jeden z nich nesklamal, naopak obidvaja boli prínosom. Futbal je o chybách a kto ich urobí menej, zvyčajne vyhráva, inak tomu nebolo ani v tomto zápase. Horšie je, že nás k chybám súper nedonútil. Zápas mal dobré tempo, vytvorili sme si príležitosti, tie si však vytvoril aj súper a keďže ich premenil, vyhral zaslúžene. Naši hráči dôkladne plnili taktické pokyny, škoda nevyužitých šancí.“

Ostatné výsledky:

Michalovce – Trnava 1:1, Trenčín – Poprad 7:1, Slovan – Ružomberok 2:2, Košice – Nitra 2:0, Senica – D. Streda 1:2, Petržalka – Žilina 0:1.

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 12. marca o 13.15 hodine na umelej tráve na Štiavničkách a hostí druhý celok tabuľky AS Trenčín.

Poradie:

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na 10. mieste, má 14 bodov, Podbrezová sa nám vzdialila na rozdiel šiestich bodov a je už ôsma. Na vedúcej priečke je Žilina so ziskom 39 bodov, druhý Trenčín ich má 38.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Na Štiavničkách hostíme priebežného lídra – Ružomberok B

Čítať viac
A tím

Pohnúť kolesom dejín

Čítať viac
A tím

V sobotu sa predstavíme na ihrisku FK Poprad

Čítať viac
A tím

Zdolali sme jarného lídra a na jar sme stále neporazení

Čítať viac
A tím

Do Bratislavy si ideme zápas užiť, k poháru pristúpime zodpovedne

Čítať viac
Dorast

Proti Trenčínu sa radoval z výhry iba najmladší dorast Dukly

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem