• Ženy MFK Dukla BB potrápili Myjavu
Ženy / MFK Dukla/bbonline.sk / 17.05.2023

Ženy MFK Dukla BB potrápili Myjavu

Duklistky favoritovi najvyššej ženskej slovenskej súťaže vzdorovali, keď vyhrali druhý polčas.

Myjavčanky otvorili skóre stretnutia už v 5. minúte, keď Sára Kršiaková zachytila odkop Dukly, z prvej nasmerovala loptu za vysunutú obranu domácich a Andrea Bogorová prihrala Kataríne Vredíkovej, ktorá už mala len ľahkú úlohu loptu nasmerovať do prázdnej brány – 0:1.

Myjava pokračovala v útočení aj naďalej a na ihrisku mala zrejmú prevahu. Vredíková pridala svoj druhý gól na konci prvej polhodiny, keď dostala peknú prihrávku, po ktorej mala voľnú diaľnicu až k bráne Dominiky Kopernickej. Domáca defenzíva sa viac sústredila na bránenie hráčok, ktoré mohli dostať od nej prihrávku, a nikým nerušená tak mohla zakončovať – 0:2.

Tretí gól inkasovali Duklistky po strate lopty v strede poľa, keď prihrávku Simony Brandysovej vystihla Ella Glatzová, ktorá hneď vysunula Bogorovú, a tá pekne prihrala Vredíkovej. Streleckú príležitosť dvojgólovej strelkyne síce najprv zmarila Andrea Herbríková, ale hneď vzápätí našla Vredíková aktívnu Lauru Retkesovú, ktorá mala za úlohu už len prekonať dve obrankyne Dukly, keďže Kopernická sa do brány nestihla vrátiť – 0:3.

Počas polčasovej prestávky urobila hrajúca trénerka Myjavy Iveta Neveďalová až tri zmeny, keď vystriedala Retkesovú, Moniku Pirťanovú aj najlepšiu strelkyňu súťaže Bogorovú. Duklistky si síce vzhľadom na absenciu hráčok na lavičke luxus striedania nemohli dovoliť, no do druhého polčasu urobili pár zmien a v snahe urobiť niečo so zápasom posunuli vyššie stopérku Moniku Havranovú, čo sa v ďalších minútach ukázalo ako kľúčové.

V 57. minúte sa Bystričankám podarilo vyviesť loptu stredom poľa, kde si ju prebrala Havranová, ktorá po kľučke pohotovou prihrávkou vysunula Lenkú Mazúchovú, a tej ostalo už len obísť blafákom brankárku Myjavy Natáliu Čermákovú a zakončiť z uhla do prázdnej brány – 1:3.

V 62. minúte sa Duklistky dostali z tlaku vo vlastnej šestnástke najlepším možným spôsobom, keď z pokutového územia nasmerovali loptu na kopačku Mazúchovej, ktorá sa vybrala do úniku po ľavom krídle. Z toho pravého jej do výbornej pozície nabiehala Havranová, ktorá dostala prihrávku a brankárku úradujúceho majstra a lídra tabuľky prekonala pekným lobom.

Duklistkám sa napokon vyrovnávajúci gól vsietiť nepodarilo a Myjavčanky uzavreli skóre zápasu v posledných sekundách, keď sa po priamom kope Neveďalovej presadila Horváthová. Myjavčanky už pár hodín po zápase mohli oslavovať titul, keďže ich rival Slovan Bratislava na Tehelnom poli podľahol Ružomberku 1:2, a Spartak Myjava tak už má na Slovan tri kolá pred koncom súťaže nedostihnuteľný náskok.

Povedali o zápase

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „V prvom polčase sme sa dostali pod veľký tlak a hrali s veľkým rešpektom. V útočení sme neboli úspešní. V druhom polčase, po premiešaní zostavy, sa dievčatám podarilo hroziť súperovi z rýchlych protiútokov. Dva z nich premenili na góly a súper sa razom nečakane triasol o výsledok. Výkon zdobila veľká kvalita v obrannej fáze, veľká bojovnosť, obetavosť, množstvo zblokovaných striel a hlavne, vzájomná podpora jedenástich statočných hráčok, z ktorých niektoré nastúpili so zdravotnými problémami. Dievčatá ukázali svoju kvalitu a potenciál do budúcnosti, ktorý sa ešte zvýši s návratom zranených hráčok do zostavy.“

Kristína Tesáková, hráčka MFK Dukla ženy: „Všetkým jedenástim dievčatám patrí veľká poklona za tak bojovný výkon, aký sme podali proti tak silnému súperovi. Dúfam, že tento zápas bude pre nás len motiváciou, nadviažeme naň a pobijeme sa o zisk aspoň nejakých bodov v nadstavbovej časti.“

Demišport liga – 1. liga ženy – sk. o titul – 6. kolo – sobota 13.05.2023, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – Spartak Myjava 2:4 (0:3)

Góly: 57. Mazúchová, 62. Havranová – 5. a 29. Vredíková, 31. Retkesová, 90. Horváthová. ŽK: 20. Kršiaková (Myjava). Rozhodoval: Zemko. Diváci: 50.