• Starší dorastenci MFK Dukla U 19 vyhrali aj v Nitre
Dorast / Jozef Mazár a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 04.10.2020

Starší dorastenci MFK Dukla U 19 vyhrali aj v Nitre

Takto stihol náš spolupracovník Roman Reptiš urobiť záber zo zápasu FC Nitra - MFK Dukla Banská Bystrica dňa 3. októbra 2020 v kategórii U 19 spoza plotu štadióna. Svedectvo o tom, že v zápase sa bojovalo srdnato o každý centimeter. Foto: Roman Reptiš

Po dobrom výkone si v sobotu 3. októbra priviezli ligoví dorastenci MFK Dukla U 19 všetky 3 body aj z Nitry. Na rozdiel od U 17 a U 16, ktorí prehrali v Hornej Mičinej oba domáce zápasy s FC Nitra.

Domáci zápas 10. kola s Michalovcami bol z minulého týždňa odložený až na 21.10.2020 o 14:00.

V 1. polčase v Nitre nepustili svojho súpera do vážnejšej streleckej situácie. A strelecky disponovaný Dávid Jackuliak strelil na hrote útoku 2 góly. Po zmene strán však pod Zoborom aj zásluhou silného vetra, dobrých 20 minút, odolávali tlaku svojho súpera. Pravda, to už vyhrávali 3-gólovým rozdielom, pretože po faule na Jackuliaka ukázal rozhodca Libiak zo Zvolena po otvorení 2. polčasu na biele vápno a odtiaľ sám faulovaný hráč zaznamenal v 46. minúte čistý hattrick.

Zápas o dôležité body v I. lige staršieho dorastu gradoval a je len dobré, že v záverečnej 25-minútovke naši mladí futbalisti dokázali kolektívnym poňatím kontrolovať priebeh hry, aby si upevnili svoju pozíciu presne v strede prvoligovej tabuľky ligového dorastu U 19.

Nitra dokonca nedala gól dobre chytajúcemu Balážovi v bráne MFK Dukla ani z pokutového kopu, ktorý zahrával v 76. minúte kapitán domáceho družstva Viktor Sabo za stavu 0:3. Jeho prvú strelu brankár Baláž vyrazil a zneškodnil aj dorážku.

FC Nitra – MFK Dukla 0:3 (0:2)

Góly: 34., 43. a 46. (z 11-m) Dávid Jackuliak
ŽK: Hanes
Rozhodovali: Libiak – Ralbovský, Lalo
Počet divákov: oficiálne 0 ale prizeralo sa spoza drôtenej ohrady asi 100 divákov – kvôli koronavírusu COVID-19

Zostava MFK Dukla U 19:
Baláž Šimúth, Červeň, Richard Reptiš, Patrnčiak – Výbošťok (59. Kandala), Macko, Koreň, Rusko (80. Milrád) – Hanes (K) – Jackuliak (80. Horváth)

Ligoví dorastenci MFK Dukla U 17 podľahli doma svojim rovesníkom z FC Nitra 2:4 (1:3) a sú vo svojej tabuľke na poslednom mieste.
Zápas 10. kola v Michalovciach bol z minulého týždňa odložený až na 3.11.2020 o 14:00.

Tesnú prehru zaregistrovali doma i dorastenci MFK Dukla s FC Nitra v kategórii U 16 po konečnom výsledku 2:3 (1:1). Góly Dukly: 15. Patrik Kukučka a 64. Patrik Urban. V tabuľke im patrí zatiaľ 7. miesto.

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon