• Starší žiaci to dali Martinu na nulu, mladší sa neubránili lídrovi
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 19.10.2021

Starší žiaci to dali Martinu na nulu, mladší sa neubránili lídrovi

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend ôsme kolo najvyššej súťaže na Slovensku a naša Dukla si merala sily s Martinom. Starší žiaci hrali doma a svoje zápasy zvládli na jednotku. Vyhrali ich 6:0 a 3:0. Mladší cestovali do Turca a žiaľ tak trinástka ako aj dvanástka prehrali, keďže si merali sily s lídrom súťaže vo svojej vekovej kategórie.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 6:0 (3:0)

Góly: 30. Kobzoš, 33., 37., 45. a 46. Jedlička, 43. Korčok

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák (53' Černák) - Stupavský (40' Môťovský), Chromek, Rusňák, Králik - Rubint (53' Valent), Korčok, Glemba (49' Stacho) - Kobzoš (49' Vaňovec), Jedlička (49' Pažout), Skačan

U 15-ka Dukly nastúpila v Priechode proti Martinu, ktorý bol v prvej polhodine vyrovnaným súperom a mal dve veľké príležitosti, ktoré nepremenil. My sme sa tiež dostávali do šancí a aktivitu sme pretavili napokon do úvodného gólu Kobzoša. Mužstvo to nakoplo a Jedlička pridal do polčasu ďalšie dva naše presné zásahy. Bolo tak 3:0. Po prestávke sme dali rýchlo štvrtý gól Korčokom a hneď na to nadviazal ďalšími dvoma presnými zásahmi spomínaný stredný útočník Jedlička, nielenže teda zaknihoval hetrik, ale postaral sa až o štyri góly Dukly, takže v šiestej minúte druhého polčasu bol stav 6:0! To otvorilo možnosti trénerovi Rebekovi poslať na ihrisko aj hráčov, ktorí až tak často príležitosť nedostávajú. Gól sme už do konca stretnutia neinkasovali, pretože Martinčania Gomolom nevyužili ani penaltu. Nevyužité však zostali aj naše šance, ktoré sme si vypracovali i po viacerých striedaniach.

Víťazný duel nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, aj keď konečný výsledok je pre nás jednoznačný. Martin má svoju kvalitu, a to sa od začiatku aj potvrdilo. Vstup do zápasu nám nevyšiel, síce sme boli aktívnejší, súper vedel prekonať náš presing a po našich zaváhaniach v obrannej formácii sa dostal do dvoch veľkých šancí, našťastie pre nás sme neinkasovali. Prvý gól sme strelili po našej typickej akcii cez rýchly prechod v krídelnom priestore, a tento pre nás potrebný gól nás upokojil, dodal nám potrebnú pohodu. Následne sme do polčasu v rýchlom slede ešte dva krát skórovali a tým zápas zlomili. Začiatok druhého polčasu nám opäť vyšiel na výbornú, trikrát sme skórovali a duel tak bol definitívne uzavretý, nakoľko ďalšie naše šance sme už nepremenili. Som rád, že mohli dostať priestor aj chalani, ktorí toho veľa neodohrali a že v tíme jeden druhého podporia aj pri striedaniach. Zápas ešte uzavrela nepremenená penalta súpera.“

Ostatné výsledky:

Zvolen – R. Sobota 4:2, Podbrezová – Námestovo 3:2, L. Mikuláš – Jupie 0:1, Pohronie – Ružomberok 1:1.

PROGRAM:

V deviatom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa stretne naša pätnástka s Rimavskou Sobotou na jej štadióne na Gemeri. Duel sa hrá v sobotu 23. októbra o 10.00 hodine.

Poradie:

Chlapci z Dukly U15 sú v tabuľke na štvrtom mieste s 15 bodmi, ich najbližší súper Rimavská Sobota ich má o päť menej a je na šiestej priečke. Tabuľku vedie Ružomberok s 18 bodmi.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 3:0 (3:0)

Góly: 17. a 35. Vidhold, 25. Page.

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga - Kostúr (51. Pálenkáš),Valach, Bednarčík, Hajdúch - Debnár, Chromek (62. Illéš) - Vidhold (51. Bátovsky), Čupka, Fuchs (66. Krajčovič) - Page (66. Lichý).

Naša štrnástka Dukly tiež hrala v Priechode a odohrala kvalitný zápas. O výsledku rozhodla tromi gólmi už v prvom polčase. Vytvorila si územnú prevahu a donútila Martinčanov k chybám, po ktorých dal dva góly stredopoliar Vidhold. Otváral skóre v sedemnástej minúte a zatvoril ho tesne pred prestávkou. O druhý zásah sa postaral útočník Page. Po zmene strán hostia zlepšili pohyb, už to nebola naša dominancia na ihrisku, ale i napriek tomu sme neinkasovali gól a vyhrali bez väčších problémov na nulu.

Víťazstvo našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Bol to náš najlepší výkon v tejto sezóne. Hlavne v prvom polčase sme dominovali a súpera sme zatvorili na ich polovici. Chlapci splnili to, čo sme si povedali v kabíne, teda vysoké napádanie, čo sa nám darilo a to bol zámer, súpera dostať pod tlak, kde robil chyby. Preto sme aj do polčasu strelili tri pekne góly. Po polčase to už z našej strany nebol taký dominantný výkon aj zásluhou zlepšeného výkonu súpera.“

PROGRAM:

V deviatom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly predstaví v Rimavskej Sobote, kde si zmeria sily s tamojším MŠK na jeho štadióne v sobotu 23. októbra12.00 hodine.

Poradie:

Chlapci Dukly U14 sa v tabuľke vyšvihli na tretie miesto, majú 15 bodov. Ich najbližší súper Rimavská Sobota je na predposlednej priečke bez výhry s dvoma bodmi. Tabuľku vedie Žilina s 18-timi bodmi o skóre pred druhým banskobystrickým Jupie. Mladí ´šošoni´ však odohrali o dva zápasy menej.

U13:

MŠK Fomat Martin - MFK Dukla Banská Bystrica 6:3 (2:2)

Góly: 14., 38. a 59. Lacko, 33. Kempný, 51. Kolárik (vlastný), 65. Bakhsh – 3. a 26. Patráš

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol - Kolárik, Bednarčík, Seifert, Jančiar - Kmeť, Gábriš, Debnár, Pecník - Penksa, Patráš (Auxt, S. Lomnický, J. Lomnický, Litavszký, Kubiš, Kočvara, Genči)

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky išli do vedenia hneď v úvode Patrášom a tento náš hráč odpovedal aj na vyrovnávajúci gól domáceho Lacka v 26. minúte. Do prestávky však Martinčania stihli vyrovnať, takže polčas a skončil nerozhodným výsledkom 2:2. V tom druhom sa nám už nedarilo. Rozhodil nás tretí gól súpera, opäť ho dal Lacko, na ktorý sme už nedokázali odpovedať. Martinčania prevzali taktovku a Lacko dokonca zaknihoval hetrik.

Prehru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„V tomto zápase sme odohrali dva rozdielne polčasy. V prvom sme boli vyrovnaným mužstvom, dobre sme bránili, dostávali sme sa do príležitostí, ktoré sme aj premenili. V druhom polčase sme dostali rýchly gól na 3:2. Súper prevzal iniciatívu, my sme sa málo pohybovali, boli sme málo aktívny smerom dopredu. Za prvý polčas môžeme chlapcov pochváliť, na druhý musíme čím skôr zabudnúť.“

R. Sobota – Zvolen 0:8, Ružomberok – Pohronie 8:1, Lučenec – Žilina 1:1, Námestovo – Podbrezová 3:1.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v deviatom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 24. októbra10.00 hodine na domácom ihrisku v Kremničke, kde sa stretnú s Rimavskou Sobotou.

Poradie:

Naša trinástka je v tabuľke na desiatom mieste s 5-timi bodmi, Rimavská Sobota je o priečku pod nami na predposlednom mieste, má tri body. Prvý je Martin, s ktorým sme prehrali, na čele tabuľky má 18 bodov.

U 12:

MŠK Fomat Martin - MFK Dukla Banská Bystrica 25:5 (13:2)

Góly za Duklu: Schmidtmayer 5.

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, L. Bevíz, Holík, Žambor, Lačný, Šimko, Záhorec, Perichta, Stupavský, Horváth, S. Bevíz, Drozd, Lepieš, Schmidtmayer, Búry, Holubčík

Prehru v Martine u lídra súťaže zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Hrali sme proti tímu ktorý sa nachádza momentálne na prvom mieste tabuľky. Od začiatku zápasu sme nedokázali držať tempo so súperom, ktorý bol omnoho rýchlejší a technickejší. V zápase sme mali aj pár svetlých momentov, keď sme dokázali dobre zakombinovať, ale inak sme ťahali po celý čas za kratší koniec. Potešila jedna skupina, ktorá dokázala druhý polčas vyhrať v pomere 2:3 vďaka obetavému a kolektívnemu výkonu. Najviac bol však vidieť výkon jedného hráča Lea Schmidtmayera, ktorý sa presadil až 5-krát a bol teda jediný strelec nášho mužstva.“

R. Sobota – Zvolen 5:6, Ružomberok – Pohronie 11:9, Lučenec – Žilina 7:26, .

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v ôsmom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 24. októbra11.30 hodine na domácom ihrisku v Kremničke, kde si zmerajú sily s Rimavskou Sobotou.

Poradie:

Naša dvanástka je v tabuľke na siedmom mieste so ziskom 9-tich bodov, najbližší súper z R. Soboty je posledný bez bodu. Neúplnú tabuľku práve Martin so ziskom 21 bodov (7-0-1).