• Aktuality
 • Ligoví dorastenci začínajú bodovať, ale....
Dorast / Peter Hronček / 16.09.2019

Ligoví dorastenci začínajú bodovať, ale....

Nerád poúčame druhých. Na základe overených a v kvalitnom mládežníckom futbalovom dianí uplatňovaných a rešpektovaných zákonitostí komplexnej výchovy talentovaného futbalistu upozorňujeme, že u žiadneho trénera by vo vzťahu k deťom a iným nemalo absentovať dodržiavanie slova, nemala by absentovať obetavosť pre kvalitnú výchovu a manažérske schopnosti. Zároveň by nemala pauzovať sústavná empatická komunikácia s deťmi i mládežníkmi zameraná na kvalitatívny rast rozvoja talentu. Motivačné faktory pre vyvolanie radosti z tréningu sú veľmi podstatnou záležitosťou. Komunikácia nesmie chýbať ani po osi dieťa – rodič – učiteľ – médiá. Trénerom dorasteneckej ligy, či medzi 15 ročnými žiakmi sa absencia napísaného veľmi ťažko odstraňuje a zlé návyky sa odstraňujú ešte ťažšie!                                 
Foto: Samo Telúch

Nerád poúčame druhých. Na základe overených a v kvalitnom mládežníckom futbalovom dianí uplatňovaných a rešpektovaných zákonitostí komplexnej výchovy talentovaného futbalistu upozorňujeme, že u žiadneho trénera by vo vzťahu k deťom a iným nemalo absentovať dodržiavanie slova, nemala by absentovať obetavosť pre kvalitnú výchovu a manažérske schopnosti. Zároveň by nemala pauzovať sústavná empatická komunikácia s deťmi i mládežníkmi zameraná na kvalitatívny rast rozvoja talentu. Motivačné faktory pre vyvolanie radosti z tréningu sú veľmi podstatnou záležitosťou. Komunikácia nesmie chýbať ani po osi dieťa – rodič – učiteľ – médiá. Trénerom dorasteneckej ligy, či medzi 15 ročnými žiakmi sa absencia napísaného veľmi ťažko odstraňuje a zlé návyky sa odstraňujú ešte ťažšie! Foto: Samo Telúch

Ligoví dorastenci MFK Dukla, začínajú pomaly bodovať a celiť diery svojej hry spôsobované rozdielmi medzi úrovňou II. ligy a ligy v Slovenskej republike najvyššej – prvej. Tentoraz mala MFK Dukla súperov zo Zemplína. V kategórii U 19 hrali družstvá MFK Dukla – MFK Zemplín Michalovce svoj zápas v Kremničke.

Stretnutie bolo vyrovnané, ale väčšie šance dať gól si vypracovali domáci. Tie najvýraznejšie zahodil veľmi sa snažiaci Kostúr, ktorý dokonca v jednom prípade obišiel aj stoppéra, no gól nedal.

Tí, ktorí chodia pozerať na tréningy vidia, že mu to tam sype, ale v majstrovských zápasoch je jeho strelecká produktivita bez gólového vyjadrenia. Každopádne ide o talentovaného hráča na hrote útoku MFK s dobrými fyzickými i vôľovými vlastnosťami pre tento post. Nechýba mu ani úžasné chcenie dávať góly a víťaziť. Po silnej Žiline prídu súperi z Popradu a Senice, kde by sa mal aj gólovo uchytiť. Kuriózny bol prvý gól v poslednej minúte prvého polčasu, ktorý MFK Dukla dostala.

Čiarový rozhodca signalizoval súperovi postavenie mimo hry, brankár Michal Trnovský loptu chytil a položil ju na trávnik. Rozhodca nechával do tejto chvíle správne výhodu a keď Trnovský loptu chytil, akcia bola ukončená. Brankár v I. dorasteneckej lige by však mal futbalové pravidlá, hlavne ak sa dotýkajú jeho hry s loptou i bez nej poznať dokonale, ak berie futbal vážne. Michalovský útočník Lukáš Lukčo vidiac príležitosť, poslal pohotovo v poslednej minúte polčasu loptu za Trnovského chrbát a hostia vyhrávali.

Po prestávke skúsený rozhodca Prešinský odpískal za nedovolené hranie rukou súperom vo vlastnom pokutovom území pokutový kop a MFK Dukla z neho Daliborom Gondom vyrovnala.

O niekoľko minút fauloval jeden z brániacej trojice osamoteného útočníka hostí v pokutovom území a bol z toho pokutový kop v prospech hostí. Aj hosťujúci Miroslav Giľák bol zo značky pokutového kopu úspešný. Domáci vyrovnali Piačekom v 85. minúte, potom mali ešte dve veľké príležitosti dať gól, ale strelecky opäť zlyhali.

MFK Dukla – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (0:1)
Góly dávali: Gonda z 11 m a Piaček resp. Lukčo a Gibľák z 11 m.
ŽK: Šteininger, Piaček resp. Giľák,Kertis, Ciglárik.
Sledovalo 55 divákov, rozhodovali Prešinský – Budáč, Kuba.

Po zápase tréner domácich Dušan Tóth povedal: „Bol to vyrovnaný súboj o dôležité majstrovské body z väčšími príležitosťami z našej strany dať súperovi gól. Znova sme doplatili na slabú efektivitu zakončovania našich akcií. Verím, ž v blížiacich sa súbojoch s Popradom a Senicou zlepšia hráči svoju streleckú koncovku a v tabuľke sa posunieme vyššie. Bodovať sme ,síce, začali ale stále musíme zdokonaľovať herné útočné i obranné aktivity. Prvá dorastenecká liga je súťaž náročná. Viac odzrkadľuje a hráčom, trénerovi i divákom odhaľuje zanedbané a neodstraňované slabiny jednotlivcov v raste každého mladého futbalistu. Najbližšie nás v tomto smere preverí vedúca Žilina pod Dubňom už v sobotu.“

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla U17 0:0. Tréner MFK Dukla Ľubomír Faktor o zápase povedal: „Odohrali sme kvalitné stretnutie v náročnom prostredí. V prvom polčase sme mali viac z hry, druhý polčas bol herne vyrovnaný. Obe družstvá mali viaceré dobré príležitosti dať gól, nevyužili ich. Výsledok je pre naše družstvo signálom pre ďalšie bodové zisky. Musíme však byť strelecky produktívnejšie. Jednotlivcov vyzdvihovať nebudem, hrou sme zaujali vďaka kolektívnemu poňatiu.“

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla U16 1:1 (1:0)
Ani v najmladšej prvoligovej dorasteneckej kategórii sa v súboji Michaloviec s MFK Dukla víťaz nenašiel. Súboj na Zemplíne videl tréner MFK Dukla Jozef Slobodník takto: „Prekvapilo ma, že sme hrali na umelej tráve. Bolo pomerne teplo a domáci chlapci boli vzrastom lepšie stavaní. Vyhrávali po kurióznom góle. Postranný rozhodca signalizoval ofsajd, naši chlapci prestali hrať, hlavný rozhodca Kurtak signalizáciu postranného nerešpektoval a gól uznal. Po góle nás súper viac pritlačil pred našu bránu, ale jeho tlaku sme odolali. Po zmene strán naše družstvo preberalo vďaka kondícii čoraz viac hernú iniciatívu v poli, vyrovnalo Trnovským, ktorý zúžitkoval center z pravej strany po rýchlom prieniku našich chlapcov. Mali sme ešte ďalšie dve dobré príležitosti dať gól, ale naši hráči už neboli v koncovke efektívni.“

V tabuľke si MFK Dukla pripísala v kategórii U16 ďalší bod, celkom získala zatiaľ v doterajšom priebehu body 4 a patrí jej v tabuľke 9. miesto. Pod ňou sú Michalovce, ŠK Slovan Bratislava, s ktorým má odložené stretnutie k dobru a Poprad. 

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Preview: Posledný duel jesene chceme odjazdiť a zabojovať jeden za druhého

Čítať viac
Dorast

Dorast s Podbrezovou: dve remízy a jedna prehra

Čítať viac
A tím

Obranné rady Dukly vystuží 25-ročný obranca Martin Slaninka

Čítať viac
A tím

Cestujeme do Trebišova s cieľom vyhrať a eliminovať ofenzívnu silu súpera

Čítať viac
A tím

Naše futbalistky remizovali s Ružomberkom, držia si piatu pozíciu

Čítať viac
A tím

Marek Frimmel prvou letnou posilou Dukly

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem