• Aktuality
  • Naše futbalistky výborným druhým polčasom otočili duel s Topoľčanmi
Ženy / MFK Dukla (PR) / 30.09.2022

Naše futbalistky výborným druhým polčasom otočili duel s Topoľčanmi

Naše futbalistky výborným druhým polčasom otočili duel s Topoľčanmi
Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 8. kole najvyššej súťaže na Slovensku zvíťazili doma v Kremničke nad Topoľčanmi 4:1 a v tabuľke sú na piatom mieste. Po prvom polčase síce prehrávali 0:1, avšak v druhom dejstve priebeh zvrátili vo svoj prospech a získali tak cenné tri body.

Duklistky v stredu čakal zápas s ambicióznym nováčik z Topoľčian, ktorého túto sezónu dokázal poraziť len druhý a tretí tím tabuľky - majstrovský Spartak Myjava a Spartak Trnava. Hostky dokonca ako jediné dokázali obrať o body lídra tabuľky Slovan Bratislava. Naše futbalistky posmelené výhrami z posledných dvoch kôl však išli do zápasu s jednoznačným cieľom získať tri body. Duel bol od začiatku veľmi vyrovnaný. Nám sa len s ťažkosťami darilo presadzovať cez obranu Topoľčian, ktorá pod taktovkou kapitánky Evy Kolenovej, niekoľkonásobnej futbalistky roka, fungovala veľmi dobre a viackrát si na nej vylámali zuby aj kanonierky Briššová s Mazuchovou. V prípade, že sa aj Dukla presadila a vytvorila si gólovú príležitosť, domáca ofenzíva čelila výborne chytajúcej Stachovej. Tá vytlačila aj strelu skúsenej stredopoliarky Morovjanovej na brvno. Pekný zákrok predviedla Stachová v podobnej situácii ešte pri strele Havranovej, neúspešne to skúšala často aj spomínaná Mazuchová. Bystričankám sa úvodný gól zápasu vsietiť nepodarilo a do vedenia išli práve topoľčianske futbalistky, keď po rýchlom prechode do útoku si do nábehu vypýtala loptu Červená, ktorej v šprintérskom súboji nestačila Strečková a ocitla sa tak v nájazde na brankárku Kopernickú a dokázala ju prekonať – 0:1. Dukle sa počas celého zápasu nedarilo dostať súpera pod tlak a vybudovať si na ihrisku prevahu a to najmä v strede poľa, kde operovala špílmacherka súpera Košlabová.

Po výmene strán však do druhého polčasu nastúpila ´vymenená´  Dukla, ktorá už od prvých sekúnd na súpera vybehla, dostala ho pod tlak a vypracovala si viacero šancí. Veľkú mala Dunajská, ktorá pekne pálila pod brvno, ale Stachová vytiahla skvelý zákrok. Zlomové okamihy nastali v rozpätí piatich minút, počas ktorých Dukla strelila tri góly. Najprv v 53. minúte centrovanú loptu z rohového kopu pekným volejom zakončila Havranová, pre ktorú to bol prvý gól v drese Dukly – 1:1. Zaskočený súper hneď vzápätí inkasoval druhý gól, keď po zisku lopty a rýchlej prihrávke na Briššovú sa snažila zabrániť gólu Peciarová, tá však práve loptu nasmerovala do vinkla vlastnej bránky – 2:1. Trvalo iba dve minúty pokým sa do gólových štatistík zapísala aj naša útočníčka Briššová, ktorá opäť raz v tejto sezóne využila peknú prihrávku od Mazuchovej do nájazdu a s prehľadom prekonala Stachovú – 3:1. Za 5 minút tak Dukla stihla nielen vyrovnať a otočiť stav zápasu, ale aj súperovi odskočiť o dva góly. Náš tím v snahe rozhodnúť zápas pokračoval v enormnom tlaku i naďalej a v 64. minúte už bol stav zápasu 4:1 v prospech domácich, keď na Briššovú opäť smerovala centrovaná lopta do nábehu zo zadných radov a tá si v ťažkom súboji dokázala poradiť s obrankyňou Topoľčian a lopta skončila v sieti. Napriek tomu, že o výsledku zápasu bolo viac - menej rozhodnuté 25 minút pred koncom, obidve strany neúnavne útočili. Duklistky v snahe zveľadiť výsledok zápasu a Topoľčany s cieľom skorigovať skóre. Banskobystričankám sa tak už podarilo zvíťaziť v treťom zápase po sebe a po reprezentačnej pauze ich 15. októbra čaká zápas s úradujúcim majstrom v Myjave.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – GFC Regionálna akadémia Topoľčany 4:1 (0:1)

Góly: 53. Havranová, 54. Peciarová (vlastný), 56. a 64. Briššová – 32. Červená. Rozhodoval: Kyseľ. ŽK: Jančíková - Buláková. Diváci: 20.

Zostavy + striedania MFK Dukla: Kopernická – Strečková (67. Čierniková), Herbríková, Jančíková (85. Boháčiková), Veselková (46. Šimová) – Veselová, Morovjanová (85. Brandysová) – Mazuchová, Dunajská, Havranová – Briššová

Hlasy po zápase:

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Jaroslav Borovjak: „V prvom polčase sa ani jednej z našich hráčok nepodarilo nadviazať na veľmi dobré výkony z posledných dvoch zápasov, čo bolo cítiť aj na obraze hry. Súper si najmä v zadných radoch počínal skúsene, veľmi dobrý výkon podávala kapitánka Kolenová, cez ktorú sa nedokázali presadiť ani také rýchlostné typy ako Aďa Briššová. Dokázali sme si vytvoriť šance aj v prvom polčase, ale to takisto aj náš súper a do kabín dievčatá nešli práve v najlepšom rozpoložení. Dievčatám však polčasová prestávka prospela, v kabíne sme si vysvetlili určité veci a do druhého polčasu nastúpili odhodlané otočiť zápas, čo bolo vidieť aj na prejave našej hry, ktorý vyzeral oveľa viac sebavedomo ako v úvodnej 45-minútovke. Viackrát za sebou sme dokázali prelomiť súperovu obranu a konečne sme ukázali aj streleckú efektivitu, keď sme za 11 minút strelili 4 góly. Dievčatám ďakujem za predvedené výkony v posledných troch zápasoch a verím, že reprezentačnú pauzu využijeme nielen na oddych, ale aj poctivú prácu na tréningoch, tak aby sme sa dokázali, čo najlepšie pripraviť na zápas proti majstrovi.“

Strelkyňa vyrovnávajúceho gólu Dukly, prvý presný zásah za náš tím Monika Havranová: „Napriek nášmu nie veľmi presvedčivému výkonu z prvého polčasu sa nám podarilo súpera zlomiť už v úvodnej desaťminútovke druhého polčasu a na rozdiel od posledných dvoch zápasov sme tak tento zápas mohli dohrávať vo väčšom pokoji. Súper však najmä v prvom polčase predviedol svoju kvalitu, keď sme sa len s ťažkosťami dokázali presadiť cez ich skúsenú obranu, takisto bol nebezpečný aj na našej polovici, čo vyústilo do inkasovaného gólu. Som veľmi rada, že sme zvládli i tento zápas a teším sa zo svojho prvého streleného gólu v drese Dukly.“

Ostatné výsledky 8. kola:

Ružomberok – N. Zámky 5:1, Trenčín – Myjava 0:3, Trnava – Žilina 5:0, Petržalka – Slovan 0:2.

PROGRAM:

V 0. kole sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera. A to až v sobotu 15. októbra o 11.00 hodine, keď nastúpia na duel v Myjave proti tamojšiemu Spartaku. 

Poradie:

1. Slovan 22b, 2. Myjava 21b, 3. Trnava 18b, 4. Ružomberok 15b, 5. B. BYSTRICA 15b, 6. Trenčín 10b, 7. Topoľčany 9b, 8. Petržalka 4b, 9. N. Zámky 1b, 10. Žilina 1b.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Výsledkový servis doterajších majstrovských zápasov družstiev MFK Dukla v sezóne 2020/2021, okrem A-tímu

Čítať viac
A tím

Press informácie pred štartom Niké ligy 2023/24

Čítať viac
A tím

Dukla na jar vo Fortuna lige stále bez prehry

Čítať viac
A tím

MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Dolný Kubín 6:0 /1:0/, v druhom prípravnom zápase

Čítať viac
A tím

Preview: S Podbrezovou si to chceme rozdať otvorene, hovorí tréner Ščasný

Čítať viac
A tím

Primátor Ján Nosko chce pomôcť fortunaligistom Dukly bez domova

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem