• Sumár mládeže: Devätnástka vyhrala v generálke, naplno bodovala pätnástka aj mladší žiaci
Dorast / MFK Dukla BB / 05.03.2024

Počas prvého marcového víkendu bola v akcii väčšina našich mládežníckych kategórií. Starší dorastenci majú za sebou posledný prípravný zápas, žiaci hrali ďalšie majstrovské stretnutia a dievčatá odštartovali súťažnú jar víťazne.

Devätnástka v generálke deklasovala Osrblie

Naši starší dorastenci sa v poslednom prípravnom zápase stretli s prvým celkom tabuľky mužskej V. ligy skupiny JUH z Osrblia. Zvíťazili celkom jednoznačne. Jarnú časť odštartujú v sobotu 9. marca o 11.00 h v Petržalke.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „V poslednom prípravnom stretnutí sme v konfrontácii s lídrom piatej ligy podali poctivý, ale kvalitatívne priemerný výkon. Množstvo situácií v obrane aj v útoku sme pod dojmom dominancie neriešili správne, a to sa v lige nemôže stávať.“

Prípravný zápas –piatok 01.03.2024, 17.00 h – Štiavničky UT

MFK Dukla Banská Bystrica – TJ Partizán Osrblie 6:1 (3:1)

Góly MFK Dukla U19: 13. Kaščák, 27. Kaliský, 45. Pinďura, 51. Kuruc, 52. a 72. Mihályi.

Zostava MFK Dukla U19:Lukáč(46.Maruniak) – Poljovka(46.Wallner),Baláž,Murčo(46.Sojka),Pinďura(46.Wallner) – Bača(46.Murín),Greško(46.Zachar) – Kaščák(46.Mikušiak),G. Kaliský(46.Murín),Števonka(46.Kuruc) – Ševčík(46.Mihályi).

---

Pätnástka zdolala Liptákov

Naši starší žiaci U15 v druhom jarnom majstráku otočili duel s rovesníkmi z Liptovského Mikuláša po góloch Andreja Strečoka a Mateja Patráša. Ďalší zápas v nadstavbovej skupine Stred o umiestnenie odohrajú v sobotu 9. marca od 10.00 h v Radvani proti Podbrezovej.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Úvod zápasu bol v réžii hostí, kedy boli lepším tímom a išli do vedenia. Nám sa podarilo ešte do polčasu vyrovnať. A následne, v druhom polčase, sme videli zatiaľ jeden z najlepších výkonov, čo sa týka nasadenia, odhodlania a chuti výsledkovo zápas zvládnuť. S tým máme dlhodobo problémy. V istých úsekoch druhého polčasu mala naša hra parametre, aké vzhľadom na štatút akadémie by sme mali mať štandardne.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – NČ o umiestnenie – 3. kolo – sobota 02.03.2024, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica –MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)

Góly:15. Strečok, 63. Patráš – 10. Mrlian.ŽK: 76. Kolárik.

Zostava MFK Dukla U15: Sokol – Kolárik, Strečok, M. Kmeť, Nátny (41. Kapralov), Gondáš, Penksa (58. Genči), Herédy (67. Kubiš), Kočvara (58. Ostrihoň), Patráš (C), V. Pecník (67. Krajčovič).

---

Štrnástke duel s Liptovským Mikulášom nevyšiel

Starší žiaci U14 neskórovali a Liptákom podľahli, keď všetky tri góly inkasovali v druhom polčase. Zaznamenali tak prvú prehru v nadstavbovej časti. Nasledujúci zápas ich čaká v sobotu 9. marca o 12.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Podbrezovej.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Zápas dvoch odlišných polčasov. V prvom sme nezačali dobre a naša aktivita a tempo hry neboli na takej úrovni, ako si predstavujem a súper nám zaslúžene dal tri góly. Druhý polčas sme začali oveľa lepšie, spĺňal kritériá a to, čo očakávam od hráčov, aby plnili počas celého zápasu a nielen v nejakom úseku hry. Ak nebudeme v budúcnosti pracovať na sto percent celých 70 minút a budeme si veci zľahčovať, tak úspešní nebudeme.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:3 (0:3)

Góly: 8. Jurík, 17. T. Kmeť, 30. Križka. ŽK: 26. Lepieš – 20. T. Kmeť, 24. Kubo.

Zostava MFK Dukla U14:Dohnálek – A. Poljovka, Holubčík (36. Lauko), Ďubek, Žambor, Šimko (C), Lepieš (49. Drozd), Záhorec, L. Pecník (36. Kaštiel), Macho (49. S. Bevíz), Horváth (36. Hulák).

---

Trinástka deklasovala Zvolen

Mladší žiaci U13 sa udržali na 3. priečke tabuľky I. ligy skupiny Stred, keď vysokým rozdielom porazili súpera zo Zvolena. Naša trinástka sa najbližšie predstaví v nedeľu 10. marca o 10.00 h v Rimavskej Sobote.

Mário Markovič, tréner MFK Dukla U13: „Z našej strany sme odohrali solídny zápas.  Predviedli sme niekoľko dobrých akcií, ktoré sme dokázali pretaviť aj v góly a zaslúžene smevyhrali. Viacej ma však tešil náš herný prejav, ktorý sa od zápasu k zápasu zlepšuje.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 14. kolo – piatok 01.03.2024, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 10:1 (7:1)

Góly:3. a 45. J. Ružbacký, 7. Radoš, 11., 17., 28. a 44. Mikloško, 14. a 23. Schmidtmayer, 69. Mikolaj – 19. Mesiar.

Zostava MFK Dukla U13: Podmanický – Laco, Sojak (C), Môc, Mikloško, J. Ružbacký, Mikolaj, L. Ružbacký, Schmidtmayer, Radoš, Kuric, Štubňa, Blaško, Driečny, Huťka, A. Čunderlík.

---

Dvanástka taktiež dominovala

Aj naši mladší žiaci U12 mali proti rovesníkom zo Zvolena jednoznačne navrch. Naďalej im patrí 3. miesto. V súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách vyhrali 26:5. V rámci nasledujúceho kola ich čaká cesta do Rimavskej Soboty, kde budú hrať v nedeľu 10. marca od 11.30 h.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Celý zápas sme dominovali v každej jednej činnosť a chlapci sischuti zahrali. Ukázali, že si vedia vytvárať šance a vedia ich aj premieňať. Je škoda, že sme sa v určitých pasážach prispôsobili súperovi, najmä v prvom polčase. Nabádali sme ich k väčšej aktivite a v druhom polčase to už bolo lepšie.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 26:5 (12:3)

Góly MFK Dukla U12: M. Valent 8, A. Kmeť 6, T. Kaliský 5, Fajčík 3, T. Čunderlík 2, Kupec, Švantner.

Zostava MFK Dukla U12:Ferenc – Citara, Ďurčík, M. Valent, A. Kmeť (C), Modynets, Dobrík, Fajčík, Kupec, Valuška, Rich. Holík, Pirnik, Švantner, Gomboš, T. Kaliský, T. Čunderlík, F. Greško, Puzio.

---

Juniorky vyhrali nad RSC HamsikAcademy

Naše juniorky WU19 odštartovali jarnú časť víťazstvom nad RSC HamsikAcademy, keď po vlastnom góle hostiek v prvom polčase skórovala v tom druhom DarynaLukach a Vanesa Gajdošíková. V tabuľke I. ligy skupiny B im patrí 5. miesto a nasledujúci zápas ich čaká v nedeľu 10. marca o 11.00 h v Trenčíne.

Martin Iliaš, tréner MFK Dukla WU19: „Nastúpili sme s mnohými absenciami v zostave. Pre zranenia, chorobu a trest chýbali dôležité hráčky, šancu dostali žiačky. A s podporou zvyšku tímu sa jej zhostili výborne. No ako samotný zápas ukázal, ani súper nebol kompletný. V maximálne vyrovnanom zápase rozhodovali detaily. Nám sa podarilo streliť prvý gól, a to rozhodlo. Dievčatá dali do zápasu veľké srdce, snahu, bojovnosť, všetky svoje sily, a preto pritiahli výsledok na svoju stranu. Zápas bol vyrovnaný, priebeh hry vôbec nebol tak jednoznačný, ako hovorí výsledok. O to viac si vážim, že sme dokázali zvíťaziť. Pripojili sa k nám aj žiačky z WU15, zvíťazili 2:0, z čoho máme tiež obrovskú radosť. Všetkým hráčkam a trénerom gratulujeme.“

I. LD WU19 – sk. B – 11. kolo – nedeľa 03.03.2024, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC HamsikAcademy 3:0 (1:0)

Góly: 26. Krajanová (vla.), 56. Lukach, 70. Gajdošíková.

Zostava MFK Dukla WU19:Durľaková – Skladaná, Fabianová (74. Španová), Dobrocká, Bibová, Brandysová (C), Gajdošíková, Lukach, Račeková, Vojteková, Hlinková.

---

Žiačky taktiež odštartovali jar víťazne

Aj naše žiačky WU15 v prvom jarnom zápase udržali čisté konto a bodovali naplno. Skóre otvárala Karolína Súkeníková, na konečných 2:0 zvyšovala z penalty Lucia Ďuranková. Po výhre nad tabuľkovo vyššie postavenými súperkami sú naďalej na 6. mieste, ale stratu na tímy pred sebou stiahli. Najbližšie ich čaká v nedeľu 10. marca o 13.00 h stretnutie v Trenčíne.

Ladislav Görcs, asistent trénera MFK Dukla WU15: „Počas zimnej prestávky sme mali veľmi kvalitnú prípravu, či už halové turnaje, ale aj skvelý prípravný zápas v Maďarsku proti Puskás Akadémia FC. Cez zimu sme sa posilnili dvomi kvalitnými hráčkami z Podbrezovej. Do zápasu sme jasne išli po víťazstvo, nič iné neprichádzalo do úvahy. Dievčatá nebolo treba motivovať. Súpera sme zaskočili rýchlosťou, ale aj kvalitnou hrou v strede poľa. Okrem jednej šance, keď nám súperky strelili loptu do konštrukcie brány, sme im nič nedovolili. Už v 20. minúte sme viedli po individuálnej akcii Karolíny Súkeníkovej, ktorá si spravila s obrany súperiek slalomovú dráhu, ocitla sa zoči-voči brankárke a bez problémov skórovala. V druhom polčase bolo evidentné, že súperky sme predčili aj fyzicky a kondične. Naše krajné hráčky LaraGaňová a Lenka Fajčíková robili obrovské problémy súperkám. LaraGaňová vybojovala pokutový kop, ktorý Lucia Ďuranková bezpečne premenila. Zápas sme mali už do konca pod kontrolou. Musím ešte poďakovať svojej mladej kolegyni Laure Boháčikovej, ktorá počas zimnej prestávky odviedla úžasnú prácu s dievčatami po kondičnej stránke. Veď deväť dievčat odohralo kompletnú minutáž dvakrát 40 minút bez striedania. Toto bol základ nášho úspechu.“

I. LŽ WU15 – sk. B – 11. kolo – nedeľa 03.03.202č, 13.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC HamsikAcademy 2:0 (1:0)

Góly: 20. Súkeníková, 55. Ďuranková (pen.).

Zostava MFK Dukla WU15:Udvardyová, Sečkárová – Plauchová, Gaňová, Fajčíková, Karmanová, Hrušková, Fabianová, Béresová, Kosorínová, Černáková (C), Súkeníková, Kováčová, Ďuranková, Schererová, Vetráková.