• Sumár mládeže: Mladší dorastenci úspešní proti Pohroniu, mladší žiaci porazili Podbrezovú
Dorast / MFK Dukla BB / 20.11.2023

Počas predposledného novembrového víkendu odohrali mladší dorastenci a žiaci MFK Dukla ďalšie majstrovské stretnutia.

Sedemnástka deklasovala Pohronie

Naši mladší dorastenci U17 si v sobotu v poslednom domácom jesennom vystúpení poradili s rovesníkmi z FK Pohranie, a tak sa posunuli na 9. priečku tabuľky,pričom o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Hneď dvakrát skóroval René Stoľar. Nasledujúci zápas odohrá naša sedemnástka v sobotu 25. novembra od 12.30 h na pôde MŠK Žilina.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Posledný domáci zápas jesennej časti proti húževnatému súperovi sme chceli a potrebovali vyhrať. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, aj keď konečný výsledok tomu nasvedčuje. V prvom polčase rozhodla efektivita z našej strany, keď sme strelili tri góly. Súper mal tiež sľubné strelecké príležitosti, či už zo stredných vzdialeností, alebo po centrovaných loptách. V polčase sme nabádali hráčov ešte k väčšiemu nasadeniu, aktivite a dôrazu. Zamerali sme sa na vykrytie stredovej zóny a po zisku lopty sme chceli hrať kolmo do otvorenej obrany, čo sa nám aj darilo. Žiaľ, už sme neboli takí efektívni ako v prvom polčase. Nakoniec sme strelili štvrtý gól po rohovom kope a zápas definitívne rozhodli.“

I. LMD U17 – 11. kolo – sobota 18.11.2023, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 4:0 (3:0)

Góly: 4. a 24. Stoľar, 30. Korčok, 65. Mandzák. ŽK: 49. F. Blaško, 64. Truben.

Zostava MFK Dukla U17: P. Slovák – Abrahám (78. Nevedel), Rubint, Komora, Bartoš, M. Chromek (C), Korčok (60. Zbyňovský), Siviček, Mandzák, Kráľ (74. Kobzoš), Stoľar (78. Knopp).

---

Šestnástka proti Pohroniu taktiež s plným bodovým ziskom

Naši starší dorastenci U16 boli proti Pohroniu taktiež úspešní, keď zvíťazili najtesnejším rozdielom. Jediný gól duelu vsietil už v 11. minúte kapitán Tadeáš Ferenc. Naša šestnástka sa po druhej výhre v rade posunula na 11. miesto.Nasledujúci duel odohrá v sobotu 25. novembra od 14.45 h proti domácej Žiline.

Marian Strelec, tréner MFK Dukla U16: „Vstup do zápasu sme mali celkom solídny, keďže sme sa ujali vedenia už v 11. minúte. Gól nám ako keby uškodil. Strácali sme ľahké lopty, volili nezmyselné riešenia a púšťali súpera do brejkových situácií. Ani zmeny do druhého polčasu nám nepomohli a vôbec sme sa nedokázali dostať do zápasu. Hostia boli v druhom polčas odvážnejší, viac sa tlačili do útoku, čím nám vznikali okná v ich obrane, ale dve dobré šance sme trestuhodne zahodili. Našťastie pre nás šance Pohronia gólom neskončili. Jediné, čo nás môže tešiť, je len výsledok. Výkon, ktorý sme predviedli, bol zrejme najslabší počas jesene. Je otázkou, či je to zapríčinené nejakým uspokojením po výsledkoch, alebo výpadkom zo zápasového rytmu. No väčšina nášho tímu neukázala v sobotu to, čo v nich skutočne je, a ich výkony boli podpriemerné.“

I. LMD U16 – 11. kolo – sobota 18.11.2023, 13.15 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 1:0 (1:0)

Gól: 11. Tad. Ferenc. ŽK: 40. Vierik – 40. Gajdoš.

Zostava MFK Dukla U16:Račák - Škuta (51. Bednarčík), Slavinskyi, Balaj, Vierik - Hollý (68. A. Chromek), Debnár (41. P. Illés) - Kubalák (41. Vidhold), Mališ (68. Hajdúch), Page – Tad. Ferenc (C).

---

Pätnástka nestačila na Podbrezovú

Naši starší žiaci U15 v sobotu podľahli v Brezne domácej Podbrezovej vysokým rozdielom. Išlo o posledný zápas v jesennej časti. Naša pätnástka sa do skupiny Stred+Východ o titul neprebojovala, a tak bude hrať na jar v nadstavbovej časti o umiestnenie.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „Súper bol po celý čas vo všetkých činnostiach výrazne lepší a kvalitnejší, od nasadenia a tímového výkonu po individuálne herné výkony.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 13. kolo – sobota 18.11.2023, 10.00 h – Brezno-Banisko UT

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 9:0 (3:0)

Zostava MFK Dukla U15: Sokol (53. Hamza) – Jančiar (41. Čatloš), Strečok, Šulek, Kapralov, Gabriš (41. Krajčovič), Králik, Kočvara (53. Kubiš), Kolárik, Gondáš (C), Genči.

---

Štrnástka získala v Brezne bod

Naši starší žiaci U14 zakončili jeseň deľbou bodov s domácou Podbrezovou, a ukončili tak sériu prehier.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Výborný žiacky zápas z oboch strán. Od začiatku zápasu sme hrali vo vysokom tempe, boli sme dôrazní, hrali sme rýchlo, presne a v defenzíve pozorne počas celého zápasu. Chalanov chválim za predvedený výkon, prístup a nasadenie v zápase.“

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (2:1)

Góly: 24. Baran, 30. Adamčák – 14. P. Horváth, 37. L. Pecník.

Zostava MFK Dukla U14:Dohnálek – Lauko, Rób. Holík, Žambor (C), Poljovka, Šimko, Lepieš, Macho, L. Pecník, Kaštiel, P. Horváth.

---

Trinástka zakončila jeseň víťazne

Naši mladší žiaci U13 si v nedeľňajšom poslednom jesennom vystúpení doma poľahky poradili s rovesníkmi z Podbrezovej, a po druhej výhre v rade im patrí 2. priečka tabuľky I. ligy Stred.

Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „Zápas hodnotím pozitívne, nakoľko sme sa odúvodu až po samotný záver prezentovali aktívnym útočným futbalom. Chlapci dodržiavali  pokyny, na ktorých sme sa pred zápasom dohodli a presadzovali sa najmä  po krídelných priestoroch. Taktiež sme dobre dopĺňali pokutové  územie, kde sme boli draví a agresívni, vďaka čomu sme sa dokázali aj presadiť. Súperovi ďakujeme za zápas a hlavne za jeho herný prejav, keď aj napriek vyššiemu gólovému rozdielu mali stále snahu hrať konštruktívny a útočný futbal.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 13. kolo – nedeľa 19.11.2023, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 9:2 (4:1)

Góly: 11. Schmidtmayer, 13. L. Ružbacký, 19. a 53. Sojak, 34. Mikloško, 41. a 57. Radoš, 68. Driečny, 70. J. Ružbacký – 30. Kolenička, 50. Strelník.

Zostava MFK Dukla U13: Kováč (C) – Nemčok, Sojka, Môc, R. Valent, Mikloško, L. Blaško, J. Ružbacký, L. Ružbacký, Schmidtmayer, Radoš, Laco, Laššák, Štubňa, Podmanický, Baczigál, Driečny.

---

Dvanástka natiahla víťaznú šnúru

Naši mladší žiaci U12 pridali proti Podbrezovej svoju šiestu výhru v rade, po ktorej tak budú zimovať na 3. mieste. V súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách zvíťazili 17:6, pričom hetrikom sa zaskvel Alex Fajčík a Teodor Kaliský.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „V prvom polčase sem sa trochu trápili a prehrávali sme veľa osobných súbojov. Napriek tomu sme súpera tlačili, no nedarilo sa nám premieňať šance. V druhom polčase sa obraz hry úplne zmenil, začali sme byť agresívnejší v súbojoch a začali sme premieňať šance. Súpera sme do veľa príležitostí nepustili, a tak sme výbornú jeseň zakončili domácim víťazstvom.“

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 17:6 (5:4)

Góly MFK Dukla U12: Fajčík 3, T. Kaliský 3, Kmeť 2, Ďurčík, M. Valent, Lameš, M. Ferenc, Puzio, Kupec, Pirník, Segeč, F. Greško.

Zostava MFK Dukla U12:Tob. Ferenc, Citara, Ďurčík, M. Valent, Kmeť (C), Lameš, Modynets, Dobrík, M. Ferenc, Puzio, Fajčík, Kupec, Valuška, Rich. Holík, Pirník, Švantner, D. Horváth, Gomoš, T. Kaliský, Čundelík, Segeč, F. Greško.

Duklistky remizovali s Petržalkou, nešťastne inkasovali v závere

Reprezentačné legendy Dukly sa zhodujú: Polievka si miesto v reprezentácii zastal