• Aktuality
  • Ženy vysoko prehrali v Myjave v skupine o titul, dorastenky aj žiačky prehrali s Trenčínom
Ženy / MFK Dukla / 29.03.2023

Ženy vysoko prehrali v Myjave v skupine o titul, dorastenky aj žiačky prehrali s Trenčínom

Ženy vysoko prehrali v Myjave v skupine o titul,  dorastenky aj žiačky prehrali s Trenčínom
Zápasy posledného marcového víkendu nevyšli našim ženám, ani dorastenkám a žiačkám.
Ženy na domáci zápas proti Myjave u súpera nenadviazali

Ženský tím v poslednom kole základnej časti najvyššej slovenskej súťaže doma podľahol lídrovi tabuľky z Myjavy len 1:3. O týždeň neskôr už ale u rovnakého súpera v 1. kola skupiny o titul utŕžil debakel. Našim ženám patrí v tabuľke 5. miesto, pričom na štvrtý Ružomberok strácajú 5 bodov. Najbližšie budú hrať ženy Dukly práve v Ružomberku, ale až v sobotu 22. apríla.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „V zápase na pôde majstra sa nám nepodarilo zopakovať dôraz z minulotýždňového domáceho zápasu. V prvom polčase ako-tak fungovala organizácia defenzívy, no nedarilo sa nám pri tlaku súpera uhrať druhé, odrazené lopty pred našou bránou. Súper si pomohol pri prvých dvoch góloch štadardkami. Ďalšie tri sme si strelili sami. Po prvom góle v druhom polčase už odišli fyzické aj psychické sily, čoho dôsledkom je vysoký výsledok, ktorý všetkých v tíme veľmi mrzí. Hlavne na psychickej odolnosti budeme musieť zapracovať. Po facke ideme ďalej a budeme sa snažiť v zápasoch so silnými súpermi v skupine o titul zlepšovať našu hru.“

Natália Veselová, kapitánka MFK Dukla ženy: „Výsledok je naozaj veľmi krutý. Nemyslím si však, že by sme za týždeň zabudli hrať futbal. V zápase sme sa snažili prehusťovať stred a nechať súpera hrať po krajoch, čo bola možno chyba, keďže súper má kvalitu na to, aby vedel do vápna poslať kvalitné centre a tieto aj gólovo zakončiť. No a ešte k tomu sme trikrát zakončili do vlastnej brány aj my samé, takže bolo po zápase pomerne skoro. Teraz nás čaká trojtýždňová repre pauza, ktorá určite viacerým hráčkam prospeje aj na doliečenie ich zranení. No a budeme sa snažiť pripraviť na ďalšie zápasy tak, aby sa už podobný výbuch nezopakoval.“

DEMIŠPORT liga – 1. liga ženy – sk. o titul – 1. kolo – sobota 25.03.2023, 16.45 h – Myjava UT

Spartak Myjava - MFK Dukla Banská Bystrica 11:1 (5:1)

Góly: 11. a 16. Kucharčíková, 19. Gajdošová (vla.), 36. Veselková (vla.), 38. Herbríková (vla.), 56., 65., 67. a 72. Bogorová, 78 Neveďalová, 83. Panáková – 12. Havranová.

Zostava MFK Dukla ženy: Tišliarová - Herbríková, Gajdošová, Veselková, Mileiová - Lukach, Veselová (C), Jančová (83. Vojteková), Boháčiková (81. Brandysová), Mazúchová – Havranová.

---

Dorastenky podľahli Trenčínu ešte vyšším rozdielom

Naše dievčatá WU19 sú po debakli od Trenčína naďalej na 4. priečke tabuľky skupiny B. Na tretiu GFC Regionálnu Akadémiu strácajú 3 body. Najbližšie budú hrať naše dorastenky aj žiačky v nedeľu 16. apríla na pôde Prievidze.

Róbert Pavúk, tréner MFK Dukla WU19: „Zápas sme absolútne nezvládli. Za výkon tímu a celkový výsledok preberám plnú zodpovednosť. Viac to nebudem komentovať...“

I. LD WU19 – sk. B – 19. kolo – nedeľa 26.03.2023, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:16 (0:7)

Gól MFK Dukla WU19: 68. Mazúchová.

Zostava MFK Dukla WU19: Lukach – Jančíková, Korčoková (C), Brandysová, Mazúchová, Fabianová, Skladaná, Madajová, Vojteková, Gajdošíková, Hrušková.

---

Žiačky podobne ako staršie kolegyne

Aj naše dievčatá WU15 majú za sebou vysokú prehru. Patrí im 7. priečka a na šiesty celok tabuľky RSC Hamsik Academy strácajú 6 bodov.

I. LŽ WU15 – sk. B – 19. kolo – nedeľa 26.03.2023, 12.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:9 (0:4)

Zostava MFK Dukla WU15: Udvardyová, Gaňová, Fabianová, Loceková, Fajčíková, Hrušková, Kolenkášová, Vrábľová, Hlinková, Račeková, Dobrocká (C), Petrovičová, Voskárová, Dubovická, Luptáková, Laššanová, Spišiaková.

zdroj: bbonline.sk, mfkdukla.skMohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Výsledky mládežníckych tímov

Čítať viac
A tím

Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2023

Čítať viac
Žiaci

Štrnástka Dukly dokázala zvíťaziť v Košiciach

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Sedemnástka zdolala Michalovce, darilo sa aj dievčatám

Čítať viac
A tím

Zdolali sme húževnatého súpera a o postupe do baráže sa rozhodne v Dubnici

Čítať viac
A tím

Po víťazstve nad Bardejovom sme už na priebežnej 6.priečke

Čítať viac