Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Sumár mládeže: Pätnástka s treťou výhrou v rade
Dorast / MFK DUKLA / 21.03.2023

Sumár mládeže: Pätnástka s treťou výhrou v rade

Sumár mládeže: Pätnástka s treťou výhrou v rade
Počas predposledného marcového víkendu boli v akcii žiacke kategórie MFK Dukla. Starší žiaci cestovali do Námestova, mladší privítali Žilinu.

 Pätnástka vyhrala s čistým kontom v Námestove

Naši starší žiaci U15 vyhrali aj svoj tretí zápas v nadstavbovej časti o umiestnenie skupiny Stred. V Námestove neinkasovali a v druhom polčase strhli víťazstvo na svoju stranu. Naša pätnástka zároveň na jar ešte neinkasovala. V tabuľke nadstavby o umiestnenie patrí našej U15 tretia priečka s rovnakým počtom bodov ako má Pohronie a Lučenec, ale so zápasom k dobru.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Od úvodných minút zápasu sme sa snažili súpera zatlačiť pred jeho pokutové územie, napádať ho už pri rozohrávke a získavať lopty už na polovici súpera. Často sme ohrozovali bránu súpera, ale v koncovke sme boli nepresní a nedôrazní. Súper dobre bránil, hral jednoducho a snažil sa hrať na rýchle protiútoky. V závere polčasu sme sa predsa len mohli dočkať gólu, ale Page nepremenil pokutový kop. Druhý polčas sme začali opäť aktívne a odmenou nám boli dva góly, keď sa presadil Page a Čupka. Počas celého zápasu sme boli lepšie mužstvo a víťazstvo je zaslúžené.“

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 56. Page, 70. Čupka. ŽK: 22. Gömori (Dukla).

Zostava MFK Dukla U15: Pálka - Pálenkáš, Bednarčík, Gömori, Hajdúch – Debnár (C), Ferenc (64. Illés) - Vidhold (75. Štefanovský), Mališ, Čupka - Page.

Najbližší zápas odohrá naša kategória U15 v sobotu 25. marca od 10.00 h v Radvani-Kráľovej proti Lučencu.

------------

Štrnástka v Námestove bez gólov

Naši starší žiaci U14 taktiež v Námestove neinkasovali, ale ani neskórovali. Naša štrnástka je zatiaľ na jar bez prehry a so 7-mimi bodmi jej v tabuľke skupiny Stred o umiestnenie patrí 2. priečka, pričom na prvý Martin, ktorý má o 5 bodov viac, má zápas k dobru.

MŠK Námestovo – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 (0:0)

Zostava MFK Dukla U14: Sokol – Kočvara (46. Jančiar), M. Penksa, Kmeť (C), Kolárik, Gabriš (36. Pizzolato), Ostrihoň (46. Kubiš), Gondáš, Čatloš (36. Genči), Pecník (56. Krnáč), Patráš.

 P. Rebek, tréner MFK Dukla U14: „V zápase sme boli lepším tímom. Pozitívne hodnotím zakladanie a vedenie útoku, kedy sme si dokázali vytvárať a následne využívať voľný priestor. Avšak v zakončení nám chýbala kvalita. Hlavne v prvom polčase sme sme nevyužili niekoľko dobrých príležitostí. V defenzíve sme sa nevyhli niektorým zaváhaniam, či už chybou komunikácie, alebo slabým dôrazom. Vážne situácie v prvom polčase dobre vyriešil brankár Sokol a podržal tím.“

Naša U14 sa najbližšie predstaví doma v Radvani-Kráľovej, kde v sobotu 25. marca o 12.00 h privíta rovesníkov z Lučenca.

Trinástka na úvod jari nestačila na Žilinu

Staršia kategória našich mladších žiakov odštartovala jarnú časť piatkovým duelom so Žilinou. Hostia rozhodli o svojom triumfe za prvých 17 minút druhého polčasu, kedy nastrieľali 5 gólov. Naša trinástka ešte zmiernila prehru, keď sa z hry presadil Matej Záhorec a z bieleho bodu Tobias Lačný.

Martin Dvoran, tréner MFK Dukla U13: „V prvom kole jarnej časti sme si nemohli priať lepšieho súpera ako je MŠK Žilina. Aj tento zápas dokázal, že ich práca s mládežou je ukážková. Naši chlapci boli od začiatku zápasu nastavení tak, že na ihrisku nechajú všetko. Prvý polčas z našej strany bol asi ten najlepší, aký sme v tejto sezóne mali. Dovolím si povedať, že proti veľmi dobre technicky vybavenému tímu sme hrali vyrovnanú partiu a dokonca sme sa mohli uchopiť vedenia po peknom úniku Horvátha. Ďalej sme si vytvorili aj zopár pološancí, kde väčšinou zlyhala koncovka. Nestratili sme sa ani v osobných súbojoch a súbojoch jedna na jedna. Mali sme dobrú medzihru a vychádzala nám aj konštruktívna rozohrávka. V druhom polčase sme ale ostali v šoku, keď už za desať minút nám súper dokázal streliť štyri góly a po ďalších siedmich minútach súper strelil aj piaty. Aj napriek tejto strate koncentrácie sme sa dokázali vzchopiť a v nie veľmi jednoduchej situácii dokázali streliť dva góly do súperovej siete. Napriek tomu, že dostať päť gólov v priebehu sedemnástich minút je neprípustné, musím chlapcov pochváliť za neskutočne bojovný výkon. Nerád vyzdvihujem jednotlivca nad kolektívom, ale pochváliť by som chcel nášho brankára Paťa Dohnáleka za výborný výkon v prvom polčase. Chlapcom odkazujem, aby dali hlavy hore a pokračujeme v tvrdej robote, tak ako každý tréning. A to, čo som napísal na začiatku, sa potvrdilo - chlapci naozaj nechali na ihrisku všetko.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:5 (0:0)

Góly: 57. Záhorec , 69. Lačný (pen.) – 36. Zábojník, 39. Juhaniak, 42. Blaščík, 45. Herkeľ, 52. Smida.

Zostava MFK Dukla U13: Dohnálek – Žambor (C), Holík, Peciar, Holubčík – Lepieš, Lauko, Šimko – Macho, Horváth, Pecník.

Striedali: Mojžiš, Ďubek, Šimo, Záhorec, Lačný, Kaštiel, A. Poljovka.

Nasledujúci zápas odohrá naša U13 v nedeľu 26. marca v Ružomberku.

---

Aj dvanástka vstúpila do jarnej časti prehrou so Žilinou

V piatok sa na Mestskom mládežníckom štadióne stretli v prvom jarnom zápase s rovesníkmi spod Dubňa aj naši mladší žiaci U12. V súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách naša dvanástka na Žilinu nestačila.

Mário Markovič, tréner MFK Dukla U12: „Zápas sa hodnotí veľmi ťažko, nakoľko sme dnes podali podpriemerný výkon. V hre bolo veľké množstvo nepresností a technických nedostatkov ale hlavne nám chýbal pohyb bez lopty. Verím že sa z tejto prehry rýchlo oklepeme a zoberieme si z tohto zápasu poučenie do budúcna.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 6:18 (1:2, 0:6, 2:3, 3:7)

Góly MFK Dukla U12: M. Valent 2, N. Ščasný 2, R. Radoš 2.

Zostava MFK DuklaU12: Špirka, Kováč, Citara – R. Valent, Štubňa, Mikolaj (C), Môc,

Blaško, T. Kaliský, Schmitmayer, Radoš, Driečny, Ščasný, Laššák, M. Valent, Ďubek, Holík, Múka, Čunderlík, Huťka.

Nasledujúci zápas odohrá naša U12 v nedeľu 26. marca na ihrisku MFK Ružomberok.