• Dorastenky zdolali v derby Jupie, žiačky remizovali
Ženy / MFK Dukla (PR) / 17.05.2022

Dorastenky zdolali v derby Jupie, žiačky remizovali

V akcii boli počas víkendu aj dorastenky a žiačky MFK Dukla Banská Bystrica. Merali si sily v derby s Jupie. Obe naše družstvá bodovali. Juniorské dievčatá vyhrali 4:1 a najmladšie remizovali 1:1.

WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – Jupie FŠMH 4:1 (3:0)

Góly: 11´a 75´ Hrúzová, 30´ Paterová, 37´ Jančíková – 68´Kislingerová

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: Pavlíková ml. – Petrovičová, Jančíková, Megyeriová, Skladaná – Trnovská, Brandysová, Hrúzová – Černáková, Paterová ©, Matušková

FŠMH: Hrušková - Martincová, Kislingerová, Kopecká, Babjaková, Antošíková, Vojteková, Korčoková ©, Semeníková, Čiefová, Verónyová

Naše juniorky vstúpili do zápasu aktívne. Už v prvej desaťminútovke vyslali na bránku Jupie tri strelecké pokusy. Ujal sa až ten ďalší v 11. min. z kopačky Hrúzovej - 1:0. Bola to krásna strela z 20 metrov. Juniorky Dukly kontrolovali priebeh duelu a definitívne ho zlomili na svoju stranu v závere 1. polčasu. Najprv sa ďalšou exportnou strelou z diaľky presadila kapitánka Paterová, pre ktorú to bol 13. gól za juniorky a v súčte so ženami už jej 18. gól v prebiehajúcej sezóne - 2:0. V 37. min. sa presadila po rohovom kope na zadnej žrdi ešte stopérka Jančíková - 3:0.

Po prestávke Dukla zahodila niekoľko dobrých príležitostí a Paterová nastrelila brvno Hruškovej bránky. V 68.min. unikla po pravom krídle na druhej strane rýchla Kislingerová a presnou strelou ponad Pavlíkovú znížila na - 3:1. Hosťujúce hráčky ožili a mali ešte jednu gólovú šancu, ktorú nevyužili. Na druhej strane unikla v 75. min. obrane Jupie s chuťou hrajúca Hrúzová a svoje sólo zakončila gólom na 4:1. Dukla teda ovládla v tejto sezóne v kategórii WU19 všetky tri duely proti Jupie.

Výhru v derby nad jupie zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Dievčatá si zaslúžia veľkú pochvalu za toto stretnutie. Teší nás spôsob, akým dokráčali k trom bodom, najmä v derby zápase. Na ihrisku si to užili. Hrali s veľkou chuťou. Bolo to vidno od úvodného hvizdu rozhodcu. Strelecky nás dnes okrem kapitánky Paterovej potiahla najmä Stephanie Hrúzová. Stefi ukázala, že je kvalitná hráčka a ak bude na sebe pracovať, môže sa ešte futbalovo posúvať. Škoda len inkasovaného gólu v 2. polčase, ktorému sa dalo zabrániť. Ale reakcia dievčat bola dobrá a výsledkom aktívnej hry bol náš štvrtý gól. Poďakovanie za výkon si zaslúžia všetky dievčatá. Opäť ukázali, že dokážu ťahať za jeden povraz. Táto výhra patrí aj dievčatám, ktoré nám dnes zo zdravotných dôvodov chýbali.“

Ostatný výsledok 3. kola v skupine B v 1. lige dorasteniek o umiestnenie:

Považská Bystrica – Topoľčany 1:2.

Dorastenky Dukly si v najbližšom 4. kole 1. ligy, skupiny B o umiestnenie zmerajú sily na západe Slovenska v sobotu 21. mája15.00 hodine a súperom im bude domáci celok GFC Topoľčany.

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke B skupiny o umiestnenie tretia priečka so 17-timi bodmi, posledné je Jupie s tromi bodmi. Na čele sú Topoľčany so ziskom 31 bodov.

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – Jupie FŠMH 1:1 (0:0)

Góly: 56´Piliarová – 58´Ondíková

Zostava + striedania:

MFK Dukla: Spišiaková - Hrušková, Lapinová, Fabianová, Hlinková, Sýkorková, Vrábľová, Dobrocká ©, Gaňová, Konopová, Laššanová, Danková, Očenášová, Chabanová, Hauserová, Piliarová, Račeková

Jupie FŠMH: Ďuriančiková - Krupová, Nigriniová, Selnekovičová, Krajanová, Ondíková, Cmoríková, Francistyová, Voskárová, Mesiarová, Fekiačová, Stanová

Ponúkame vám hodnotenie remízového zápasu s Jupie od trénerky žiačok Dukly Terézii Mihálikovej

„Do zápasu s Jupie sme vstúpili veľmi aktívne. Dievčatá plnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Už v šatni som videla a citila z dievčat, že dnes chcú bodovať a podarilo sa. Našou aktivitou  sa nám podarilo vytvoriť niekoľko gólových šancí, čo ma veľmi teší, pretože sa do ních zapojili hlavne naše mladšie ročníky. Na začiatku druhého polčasu nás súper trošku pritlačil, ale dievčatá nápor súpera zvládli a z rýchleho protiútoku krásnou strelou z 20 m skórovali. Musím povedať, že tento gól bol doteraz najkrajší,  čo som v tejto vekovej kategórii videla. O dve minúty po našom faule sme dostali vyrovnávajúci gól, ktorý ale dievčatá nezlomil a 10 minút do konca bol zápas ešte veľmi zaujímavý z oboch strán. Musím dievčatá pochváliť za skvelý výkon, bojovnosť  a tímovosť. Veľké ďakujem patrí aj všetkým rodičom a divákom, ktorí robili počas zápasu skvelú atmosféru.“

Ostatný výsledok 3. kola 1. ligy žiačok, skupiny B o umiestnenie:

Považská Bystrica – Topoľčany 1:8.

Žiačky MFK Dukla si v najbližšom kole 1. ligy WU-15, skupiny B o umiestnenie zmerajú sily v sobotu 21. mája17.00 hodine na ihrisku súpera na západe Slovenska s GFC Topoľčany.

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej piatej priečke so štyrmi bodmi, Jupie je tretie so ziskom 20-tich bodov. Topoľčany vedú s 25 bodmi.

Povedali po zápase MFK Dukla - Partizán Bardejov 1:0 (0:0) dňa 10.10.2020

Príďte na domáci zápas s Ružomberkom a pomôžte Dukle atakovať prvú priečku!

Anton Dragúň: „Juračka mal 18 rokov, keď som ho zabudoval do zostavy Dukly!“