Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Sumár mládeže: Sedemnástka bodovala s Trnavou, všetky žiacke tímy vyhrali
Dorast / MFK Dukla / 02.05.2023

Sumár mládeže: Sedemnástka bodovala s Trnavou, všetky žiacke tímy vyhrali

Sumár mládeže: Sedemnástka bodovala s Trnavou, všetky žiacke tímy vyhrali
Počas posledného aprílového víkendu sa naše dorasty stretli s Trnavou, starší žiaci si zmerali sily so Zvolenom a mladší s Lučencom.
Devätnástka v Trnave neprekvapila

Naši starší dorastenci nestačili na piatu Trnavu. Domáci rozhodli o svojom triumfe dvomi gólmi v rozmedzí siedmich minút prvého polčasu. Naša U19 tak na predposledné Pohronie stráca 9 bodov. Najbližší zápas odohrá v sobotu 6. mája od 11.00 h v Kremničke proti Slovanu Bratislava.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19:  „Opticky zápas nevyzeral zle, ale smerom do ofenzívy sme sa do šancí dostávali minimálne a v defenzíve sme sa opäť nevyvarovali dvom zaváhaniam ktoré rozhodli. Až príliš naivné riešenia herných situácií nás limutujú počas celej sezóny a preto body zbierame len sporadicky.“

I. LSD U19 – 22. kolo – sobota 29.04.2023, 11.00 h – Trnava

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Góly: 32. a 39. Bilčík. ŽK: 45. Bilčík, 90. Gaži, 90. Vaško, 90. Krchnár – 57. Longauer, 79. Málek, 90. Ševčík.

Zostava MFK Dukla U19: Malec – Longauer, Alex, Ševčík, Bača, Murín, Bálint (75. Wallner), Málek, Jaroš (C), Števonka (67. Garaj), Klimpl. Tréner: M. Poljovka.

---

Sedemnástka s Trnavou remizovala

Naša U17 hrala s trnavským Spartakom doma v Badíne. Úvod zápasu bol divoký, keď v 9. minúte poslal Duklu do vedenia Samuel Zachar, ale hostia do uplynutia 17. minúty otočili na 1:2. Po hodine hry vyrovnal Jakub Gonda, vďaka čomu získala naša sedemnástka aspoň bod. Staršia kategória nášho mladšieho dorastu sa tak udržala na 5. priečke, na štvrtý Trenčín stráca 10 bodov a najbližší duel odohrá v sobotu 6. mája od 11.00 h v Bratislave proti Slovanu.

Vratislav Greško, tréner MFK Dukla U17: „Do ďalšieho mimoriadne náročného zápasu s výborným súperom sme vstúpili správnou nohou. Po výborne zahranej štandardnej situácii sme sa dostali do vedenia. Ako rýchlo sme však gól dali, tak ešte rýchlejšie bolo vyrovnané a od toho momentu sa to na nás valilo. Stratili sme istotu, robili sme veľké chyby na lopte, rovnako pozične, a súper to výborne využíval. Strelil druhý gól a dokonale vytrestal našu pasivitu a nekoncentrovanosť. Boli sme nútení po dvoch inkasovaných góloch zmeniť niekoľko vecí a minimálne sme náš výkon stabilizovali v defenzíve. Do šatní sa išlo za stavu 1:2 a treba povedať, že to s nami vyzeralo kadejako. V polčasovej prestávke sme chlapcom dovysvetlili nejaké veci, urobili sme jednu zmenu. Snažili sme sa ich povzbudiť a pomaly sme začali získavať pôdu pod nohami. Striedanie aj ďalšie zmeny v princípoch hry nám pomohli a zápas razom nabral iný spád. Dokázali sme konečne súpera dostať pod tlak, začali sme vyhrávať súboje a aj keď sme hrali na výrazne väčšie riziko, podarilo sa nám vrátiť do zápasu. Prišiel veľmi pekný vyrovnávajúci gól a boli sme razom v psychickej výhode. Po ďalšom striedaní sme konečne našli medzipriestory, výrazne sme spresnili a zrýchlili hru a je škoda, že sme nestrelili aj víťazný gól. Na druhej strane treba povedať, že rovnako ako my, aj súper si bod zaslúžil. Veríme, že v nasledujúcom, ďalšom mimoriadne náročnom zápase sa poučíme z našich chýb a podarí sa nám pripraviť mužstvo tak, ako si predstavujeme. Ako sa však hovorí, kto bol raz v pekle, musí ho milovať. My sme ukázali skvelú mentalitu a vrátili sme sa do skoro strateného zápasu.“

I. LMD U17 – 22. kolo – sobota 29.04.2023, 11.00 h – Badín

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 2:2 (1:2)

Góly: 9. Zachar, 60. Gonda – 11. Turanský, 17. Vyskoč (pen.). ŽK: 88. Murčo – 82. Bukovský.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Brunner, Murčo (C), Baláž, Kačur – Zachar, Dagnoli – Kvasna (45. Siman), Pinďura – Kuruc (80. S. Greško), Gonda.

---

Šestnástka Spartaku podľahla po nevydarenom úvode

Mladšia kategória nášho mladšieho dorastu prehrávala s Trnavou 0:2 už v 12. minúte, a tak sa jej body naháňali ťažko. S nepremenenou penaltou z 56. minúty na konte sa našej šestnástke už nepodarilo skórovať. Po prehre s tretím celkom tabuľky patrí našej U16 naďalej 8. miesto, pričom na siedmy Trenčín strácame 2 body. Nasledujúci zápas odohrá naša šestnástka v sobotu 6. mája na pôde bratislavského Slovanu.

Csaba Csányi, asistent trénera U16: „Vedeli sme že nás čaká súper z top kategórie na Slovensku , bola to pre nás výborná konfrontácia, žiaľ s neúspešným výsledkom pre nás . Zápas sa rozhodol v úvode prvého polčasu keď sme si dali nešťastný vlastný gól po nedorozumení v zadných radoch a následne po individuálnej chybe a slabom prepnutí do defenzívy nám súper strelil druhý gól. Po góle súper kontroloval priebeh stretnutia, my sme hrozili po brejkoch, alebo po štandardných situáciách, ale neúspešne. V polčase sme urobili zmeny a prízvukovali hráčom, že sa to dá otočiť. Poukázali sme na to, v čom sa máme zlepšiť v druhom polčase. Z našej strany to bolo určite lepšie , boli sme agresívnejší v osobných súbojoch, viac sme podržali loptu na našich kopačkách a vedeli sme si vytvoriť nebezpečné situácie pred súperovou bránou po akciách z krídelných priestorov. Mali sme 2-3 dobré príležitosti na skórovanie, ale buď sme tesne minuli bránu, alebo to chytil súperov brankár. Žial, nepodaril sa nám premeniť ani pokutový kop , čo sa zvykne stať . V druhom polčase sme boli lepším družstvom na ihrisku, súper hrozil len po brejkoch, škoda nevyužitých gólových príležitostí, mohlo to byť v závere zápasu ešte dramatickejšie. Chceli by sme pochváliť chalanov za druhý polčas a dúfame, že v najbližších zápasoch budeme aj výsledkovo úspešní“

I. LMD U16 – 22. kolo – sobota 29.04.2023, 13.15 h – Badín

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Góly: 10. Komora (vla.), 12. Priecel. ŽK: 56. Beňo, 60. Kováč, 67. Duchovič (všetci traja Trnava).

Zostava MFK Dukla U16: Macko – Abrahám, Nemec (C), Komora, Mandzák (41. Chromek), Zbyňovský (41. Nevedel), Rubint (41. Kobzoš), Kobzoš (75. Stacho), Sivíček, Králik, Kráľ (75. Kováč). Tréner: M. Strelec.

---

Pätnástka opäť víťazne

Naši starší žiaci U15 vyhrali aj ôsmy zápas v nadstavbovej skupine Stred o umiestnenie. Na výhre nad Zvolenom sa hetrikom podieľal Jakub Page. Naša pätnástka tak bez straty bodu okupuje čelo tabuľky so 6-bodovým náskokom na druhé Pohronie. Najbližšie bude hrať naša U15 v sobotu 6. mája od 10.00 h v Priechode proti Rimavskej Sobote.

Ľubomír Faktor, tréner MFK Dukla U15: „Zápas slušnej úrovne. Obidve mužstvá sa snažili hrať aktívne. Hostia nechceli len brániť, ale snažili sa hrať kombinačne a hrať na rýchle protiútoky, ale naša obrana hrala dobre a do gólových šancí sme súpera nepustili. Naopak, my sme sa čoraz častejšie dostávali pred súperovu bránu, súpera sme dostávali pod tlak, z čoho sme v prvom polčase dali dva pekné góly. Druhý polčas bol z našej strany ešte lepší a zaslúžene sme vyhrali. Potešila hra, ale v koncovke nám chýbal pokoj na čom musíme v tréningovom procese popracovať.“

I. LSŽ U15 – NČ o umiestnenie - sk. Stred – 8. kolo - sobota 29.04.2023, 12.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 4:2 (2:0)

Góly: 12., 47. a 59. Page, 21. Mališ – 43. Dolinský, 79. Šulek. ŽK: 35. Ondričko (Zvolen).

Zostava MFK Dukla U15: Noga - Pálenkáš (59. Kostúr), Gömori, Bednarčík, Hajdúch (70. Kíni) - Debnár (41. Hollý), Ferenc - Maslák (70. Čupka), Mališ (59. Kubalák), Vidhold (C) - Page.

---

Štrnástka Zvolen taktiež zdolala

Proti Zvolenu bodovala naplno aj naša U14. V súboji tabuľkových susedov vyšiel mladšej kategórii našich starších žiakov gólovo záver prvého a úvod druhého polčasu. Našej štrnástke patrí v tabuľke 3. miesto so stratou jediného bodu na druhé Pohronie. Najbližší zápas odohrá v sobotu 6. mája od 12.00 h v Priechode proti Rimavskej Sobote.

I. LŠŽ U14 – NČ o umiestnenie – sk. Stred – 8. kolo – sobota 29.04.2023, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 2:0 (1:0)

Góly: 33. J. Lomnický, 37. Gabriš. ŽK: 68. M. Penksa (MFK Dukla).

Zostava MFK Dukla U14: Auxt – Kočvara, M. Penksa, Kmeť (C), Krnáč (52. Barina), Kolárik, Pizzolato (36. Gabriš), Genči (63. Baláž), J. Lomnický (52. S. Lomnický), Patráš, Čatloš (36. Jančiar). Tréner: P. Rebek.

---

Trinástka prevýšila Lučenec

Naši mladší žiaci U13 v súboji deviateho s ôsmym prevýšili rovesníkov z Lučenca a dotiahli sa na nich bodovo v tabuľke. Naša trinástka sa najbližšie predstaví v sobotu 6. mája na pôde MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 19. kolo – sobota 29.04.2023, 15.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 3:0 (1:0)

Góly: 34. Macho, 42. Záhorec, 70. Pecník.

Zostava MFK Dukla U13: Dohnálek, A. Poljovka, Holík, Žambor, Bevíz, Šimko, Lauko, Lepieš, Pecník, Horváth, Kaštiel, Lačný, Záhorec, Drozd, Macho, Ďubek, Bevíz. Tréner: M. Dvoran.

---

Dvanástka dala dvadsať gólov

Naša U12 nastrieľala Lučencu v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách 20 gólov, pričom ani raz neinkasovala. Mladšia kategória našich mladších žiakov sa tak drží na čele tabuľky so zhodným počtom bodov s RSC Hamsik Academy.

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 19. kolo – sobota 29.04.2023, 15.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 20:0 (10:0)

Zostava MFK Dukla U12 a góly: Kováč, Štubňa, N. Ščasný 4, Mikolaj (C) 3, Laššák 1, Múka, T. Kaliský 3, Čunderlík 1, R. Valent 2, M. Valent 1, Holík, Špirka, Môc, Schmidtmayer 1, L. Blaško 3, Citara, Flasik, Radoš, Huťka, Čunderlík, Podmanický, Kmeť 1. Tréner: M. Markovič.

Každý, kto si zakúpil LÍSTOK na domáci zápas s MŠK Žilina (29.4. o 18:00) dostane pri objednávke 1 burgru v Angels Restaurant druhý ZADARMO.
*Pri objednávke je nutné sa preukázať lístkom (v tlačenej alebo elektronickej podobe) a je možné ho využiť len jednorázovo
*Akcia platí do 15.mája