Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • V generálke so Žilinou B prehra 0:1
A tím / M.Čief, Foto: J.Mintál (mskzilina.sk) / 03.03.2020

V generálke so Žilinou B prehra 0:1

V generálke so Žilinou B prehra 0:1
Zverenci trénera Stanislava Vargu odohrali v nedeľu generálku pred jarnou časťou druhej ligy. Na hlavnom štadióne MŠK Žilina prehrali s miestnym B- tímom 0:1. O jediný gól zápasu sa v 60. minúte postaral stopér Adam Kopas, ktorý z bieleho bodu prekonal brankára MFK Dukla Júliusa Nôtu.

MŠK Žilina B – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 60. Kopas (11m)

Žilina B: Petráš - Rusnák, Kopas, Moško, Suľa - Soul (46. Myslovič), Mráz (83. Dyroff), Farský - Filippov (83. Matejčík), Vaľovčin (46. Gomola), Hamza (46. Trabalík)

MFK Dukla: Nôta – Migaľa (53. Starší), Gaško, Prikryl, Savič – Willwéber (72. Bača), Snitka (82. Holub) – Dolný, Vujoševič (69. Laksík), Polievka – Vaščák (69. V. Tóth).


O zhodnotenie duelu sme požiadali pravého obrancu Lukáša Migaľu. „Myslím si, že sme si vypracovali dosť šancí, z ktorých musíme niektoré jednoznačne premeniť. Od toho sa potom odvíja naša psychika. V obrane musíme byť kompaktnejší a istejší, v útoku zase efektívnejší. O osude stretnutia rozhodla jedenástka, ktorú domáci hráč premenil po svojej ľavej ruke. Nám niečo chýbalo, ale verím, že v prvom zápase jari podáme lepší výkon a dosiahneme lepší výsledok,“ hovoril.

Na jeho slová nadviazal v príprave 6- gólový útočník Miladin Vujošević. „Nepodali sme taký výkon, ako by sme mali. Musíme ešte pridať, aby sme zvládli prvý jarný zápas v Ružomberku. Začali sme dobre, mali sme aj šance, aj ja som jednu mal, bohužiaľ som ju nepremenil a prvý polčas skončil 0:0. Potom Žilina začala druhý polčas trochu lepšie, dala nám gól z penalty. My sme sa pokúsili streliť aspoň vyrovnávajúci gól a zápas aspoň remizovať, čo sa nám nepodarilo. Cez tento týždeň sa musíme pripraviť na zápas v Ružomberku a ja verím, že sa pripravíme dobre a prvé jarné kolo zvládneme.“

V zápase 18. kola druhej ligy zavítame v sobotu 8.3. 2020 do Ružomberka, kde sa v zápase s úvodným výkopom o 10:30 h stretneme s miestnym B – mužstvom. V jesennom vzájomnou stretnutí sme ho na Štiavničkách zdolali 3:2. „Ružomberská rezerva má mladé a behavé mužstvo. Verím, že v zápase uspejeme a bude to atraktívny zápas pre ľudí a hlavne našich fanúšikov,' zakončil Lukáš Migaľa.