A tím / MFK Dukla / 09.01.2023

MFK Dukla B.Bystrica - FC Tatran Prešov  4:2 /1:2/

Víťazný prvý prípravný zápas počas krátkej zimnej prípravy.
Gólová aj kapitánska premiéra zimnej posily Adriána Káčeríka.

Góly: 4. Káčerík, 64. Richtárech, 70. Faško, 72. Polievka 43. Prikryl/vlastný/, 45. Karaš

MFK Dukla B.Bystrica I. polčas: Hruška - Pišoja, Kupčík, Prikryl - Slávik, Richtárech, Káčerík, Köröš, Jackuliak - Franko, Hanes

MFK Dukla B. Bystrica II. polčas: Hruška — Migaľa, Uhrinčať, Wilvéber Káčerík, Richtárech, /70. Pišoja/, Köröš, Záhumenský Faško Polievka, Rymarenko

FC Tatran Prešov:  Kuchynskyi – Šimko, Baran, Horváth, Nagy – Keresteš (55. Milunović), Olejár, Jendrek (55. Macej), Karaš (79. Pribula) – Dolný (C) (64. Terpaj), Andrić (74. Novotňák).

Skóre stretnutia sa menilo už v 4. minúte, keď po prihrávke Hanesa z prvej presne zakončil Adrián Káčerík, pre ktorého to bol premierový gólový zápas po príchode v zimnom prestupovom období z L.Mikuláša. V ďalšom priebehu prvého polčasu vyložené tutovky domácim chýbali. Naopak hostia využili z minima maximum a v priebehu minúty na konci polčasu otočili skóre po vlastnom góle Prikryla a výstavnej strele Karaša.

Tréner Dukly Michal Ščasný urobil cez prestávku viacero zmien a do hry poslal zverencov, ktorí mali v jesennej časti najväčšiu minutáž. O konečnom výsledku rozhodla pasáž od 64. do 72. minúty, kedy domáci skórovali hneď trikrát. Na 2:2 vyrovnal Dávid Richtárech.

Dukle prinavrátil vedenie Michal Faško, ktorý skóroval po asistencii Káčeríka a následne predviedol svoje umenie Róbert Polievka. Najlepší strelec Dukly v aktuálnej sezóne v šestnástke vyšachoval jednou kľučkou hneď dvoch brániacich hráčov Tatrana naraz a poslal presne loptu k pravej tyči brány hostí.  Zverenci trénera Michala Ščasného zdolali vedúci celok tabuľky druhej najvyššej súťaže 4:2.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla: „Nejde ani tak o výsledok, aj keď samozrejme, každá výhra poteší. Rozdelil by som to na dva polčasy. V tom prvom sme mali veľké problémy, Prešov bol lepší. Chalani, ktorí nastúpili do druhého polčasu, ukázali veľa krásnych kombinácií. Myslím si, že ten druhý polčas bol už v poriadku.“

Adrián Káčerík, prvá zimná posila Dukly, strelec úvodného gólu: „Tešil som sa už po dlhej dobe na taký zápas, som rád že sme ho zvládli. Vybehali sme sa, hlavne sa nikto nezranil. Dali sme štyri góly, čo ma teší najviac. Myslím si, že obidva polčasy boli dobré. Každý dal do toho hlavne po fyzickej stránke všetko. Pri mojom góle mi Aďo Hanes prihral pekne pod seba, ja som sa snažil z prvej netrafiť brániaceho hráča, padlo to tam a som veľmi rád, že som hneď v prvom zápase skóroval. Zatiaľ je to tu super, cítim od spoluhráčov podporu. Vidím, že ma chcú prijať do kabíny a ja sa snažím odvďačiť tým, že im dám na ihrisku všetko, čo viem. Myslím si, že zatiaľ to funguje.“

zdroj: foto I.Golembiovský, bbonline