• Sumár mládeže: Starší dorast proti mužom Podkoníc, žiaci hrali v Maďarsku
A tím / MFK Dukla BB / 07.02.2024

Sumár mládeže: Starší dorast proti mužom Podkoníc, žiaci hrali v Maďarsku

Aj mládežnícke kategórie MFK Dukla Banská Bystrica odohrali počas prvého februárového víkendu prípravné zápasy.

U19
Starší dorastenci si zmerali sily s mužským treťoligistom FK Podkonice.
Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Konfrontácia s mužským tímom je presne to,
čo mladí futbalisti potrebujú, a preto sme radi, že každé prípravné obdobie sa nám takýto
zápas podarí dohodnúť. S Podkonicami sa pod výsledok podpísali hrubé individuálne chyby
v defenzíve a až zarážajúca neefektivita v útoku. Napriek tomu zápas splnil to, čo sme od
neho očakávali.“
Prípravný zápas – sobota 03.02.2024, 10.00 h – Štiavničky UT
MFK Dukla Banská Bystrica U19 – FK Podkonice 0:3 (0:2)
Zostava MFK Dukla U19: Lukáč – Málek (46.Poljovka), Baláž, Sojka, Brunner
(46.Wallner) – Murín (46. Zimáni), Bača (46.Zachar) – Pinďura (46.Mikušiak), Kuruc, (46.
Kaliský), Kaščák (46.Števonka) – Ševčík (46.Mihályi).
---
U17
Mladší dorastenci U17 hostili v sobotu na Mestskom mládežníckom štadióne starších
dorastencov z Liptovského Mikuláša. Tesne vyhrali.
Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Zápas dvoch rozdielnych polčasov, keď v prvom
sme dominovali, boli sme presní, mali sme dobrý pohyb. Strelili sme dva góly a zaslúžene
viedli 2:0. Po prestriedaní v polčase sme už neboli takí aktívni ako v prvom, nemali sme taký
dobrý pohyb. Súper prevzal iniciatívu a bol nebezpečnejší, čo vyústilo do gólu. Zápas sme
napokon výsledkovo zvládli.“
Prípravný zápas - sobota 03.02.2024, 13.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica U17 – MFK Tatran Liptovský Mikuláš U19 2:1 (2:0)
---
U16
Mladší dorastenci U16 si zmerali sily so sedemnástkou MFK Tatran Liptovský Mikuláš.
Marián Strelec, tréner MFK Dukla U16: „V zápase proti Liptovskému Mikulášu sme mali
územnú prevahu počas celého zápasu. V prvom polčase sme však hlavne v útočnej fáze volili
nesprávne riešenia a málo ohrozili bránu súpera. V druhom polčase sme si vytvorili viac šancí
a dve sme dokázali premeniť na góly, keď sa v obidvoch prípadoch presadil aktívne hrajúci
Jakub Page. V zápase dostali priestor hlavne chalani, ktorí mali počas jesene menšiu minutáž
a sme radi, že sme ich mohli vidieť v zápasových podmienkach.“
Prípravný zápas – sobota 03.02.2024, 15.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT
MFK Dukla Banská Bystrica U16 – MFK Tatran Liptovský Mikuláš U17 2:0 (0:0)
Góly: Page 2.
Zostava MFK Dukla U16: Noga (Sokol) – Rovňaník, Slavinskyi (Vierik), Gömöri, Hajdúch
- Chromek, Hollý (Hanzlík), – Čupka, Ferenc (Kormančík), Kubaľák (Page) – Fajčík.
---
U15
Starší žiaci U15 sa v sobotu predstavili v Budapešti, kde sa stretli s rovesníkmi z domáceho
Újpest FC.
Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „V zápase sme ukázali aj pozitívne veci, ako
konštruktívne vychádzanie z ťažkých situácii pri napádaní súpera. Avšak našou dlhodobou
slabinou je dôraz a intenzita hry, ktorou sme sa súperovi nedokázali vyrovnať. Na skúške sa
opäť ukázalo niekoľko nových hráčov. Niektorí zaujali viac, iným sa darilo menej. Bude
záležať na ich ďalšom vývoji, či posilnia Duklu.“
Prípravný zápas – U15 – sobota 03.02.2024, 11.00 h – Budapešť
Újpest FC – MFK Dukla Banská Bystrica 6:0 (4:0)

---
U14
V sobotu v Budapešti si proti Újpest FC zahrali aj naši starší žiaci U14.
Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „V konfrontácii so zahraničným družstvom sme
boli o dve triedy slabší. Celý zápas sme boli pod tlakom súpera a my sme si nedokázali
vypracovať žiadnu veľkú príležitosť na gól. Súper nám nastavil reálne zrkadlo.“
Prípravný zápas – U14 – sobota 03.02.2024, 11.00 h – Budapešť
Újpest FC – MFK Dukla Banská Bystrica 8:0
---
U13
Mladší žiaci U13 hrali v sobotu v Budapešti proti rovesníkom z domáceho Vasas FC.
Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „Zápas sa od úvodu až po samotný záver hral vo
vysokom tempe s veľmi kvalitným súperom, ktorý mal na každom poste výborne technicky aj
fyzicky pripravených hráčov. Stretnutie sa v podstate rozhodlo v prvom polčase, ktorý sme
prehrali 4:0, najmä kvôli individuálnym chybám v defenzíve. Herne sme však podali solídny
výkon, hlavne pri zakladaní a vedení útoku sme predviedli množstvo dobrých akcií. Bohužiaľ,
vo finálnej fáze ihriska sme boli malo nebezpeční, a tak sme si nedokázali vyprodukovať
viacej šancí. Napriek tomu sa nám podarilo v druhom polčase streliť dva góly a celkovo ho
vyhrať v pomere 1:2. Napriek prehre sme však podali veľmi slušný výkon a miestami sme
boli viac než len vyrovnaný súper.“
Prípravný zápas – U13 – sobota 03.02.2024, 14.00 h – Budapešť
Vasas FC – MFK Dukla Banská Bystrica 5:2 (4:0)
Góly MFK Dukla U13: Driečny, L. Ružbacký.
---
U12
Do Budapešti vycestovali aj naši mladší žiaci U12.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla 12: „Zápas sa hral pre nás v netradičnom počte 8+1,
čo sme vzhľadom na prípravu chlapcov na väčšie ihrisko privítali. Zápas sme začali
ustráchane a kopili sme individuálne chyby, ktoré súper trestal. Treba športovo priznať, že v
mnohých činnostiach boli lepší ako my a máme na čom pracovať. Polčas sa skončil hrozivo
9:0. Do druhého polčasu sme chlapcov nabádali, aby boli odvážnejší, drzejší a nemali príliš
veľký rešpekt k súperovi. Z našej strany to už bolo lepšie, dokázali sme si vytvoriť aj pár
šancí, no nezakončili sme ich. Súper svojou kvalitou dominoval celý zápas a v druhom
polčase pridal ešte 4 góly. Chlapcom sa nedá uprieť snaha, no s príliš veľkým rešpektom, bez
odvahy a drzosti sa proti takému súperovi nedá hrať. Zápas nám ukázal, kde máme nedostatky
a na čom máme pracovať. Verím, že chlapci nie sú sklamaní a naopak ich to nakopne do